Valentīna dienas dāvanas Tavos mīlestības svētkos!

Valentīna dienā ļaujamies romantikai – rakstām kartītes un dāvinām nelielas dāvaniņas saviem iecerētajiem. Un ne tikai – Valentīna dienā tiek izteikti bildinājumi un arī latviešu televīzijas kanālos tiek rīkoti īpaši konkursi par godu mīlestībai. Tomēr mums šī diena nav tik izteikta kā citās valstīs. Piemēram, ASV 2011. gada Valentīna dienā tika izpārdoti vairāk nekā 200 miljoni palešu sarkanu rožu.

Kāda ir Valentīna dienas patiesā būtība?

Kaut gan precīzas liecības par svēto Valentīnu nav saglabājušās, lielākā daļa avotu vēsta, ka Valentīns esot bijis Romas priesteris, kurš Klaudija II valdīšanas laikā par spīti aizliegumam slepus salaulājis jaunos mīlētājus. Klaudijs II izsludināja aizliegumu precēties, jo bija stingri pārliecināts, ka neprecētie vīrieši ir labāki kareivji.

Sv. Valentīna dāvana jaunajiem mīlētājiem – laulības – ātri vien atklājusies, un tādēļ priesteri notiesāja. Pirms nāves sprieduma izpildes viņš kamerā atstājis vēstuli savai mīļotajai – Klaudija II meitai, kuru parakstījis ar vārdiem „Tavs Valentīns”.

Ar šo parakstu arī mūsdienās slepenie pielūdzēji paraksta savām mīļotajām domātās Valentīndienas dāvanas un kartītes.

Kā Valentīna dienu svin citur pasaulē?

 • Anglijā Valentīna dienas rīts senos laikos sākās ar bērnu dziesmām. Mazos saģērba pieaugušo drebēs, un viņi gāja no mājas uz māju, dziedādami Valentīna dienas dziesmas un modinādami pieaugušos un jaunos mīlētājus. Jaunieši sarakstīja ciema meiteņu vārdus uz lapiņām un izlozēja savu „Valentine’s Sweetheart” jeb Valentīna mīļoto visam nākamajam gadam. Tā jaunie puiši mācījās manieres – pavadīt, apdāvināt, pat sacerēt dziesmas un sonetus savām sirdspuķītēm
 • Itālieši ieviesa tradīciju dāvināt saldumus, kas tagad ir ļoti izplatīta Valentīna dienas dāvana.
 • Savukārt francūži pastkartēs un zīmītēs savām iemīļotajām rakstīja dažādas romantiskas četrrindes. Tā aizsākās Valentīndienas pantiņu un dzejolīšu rakstīšanas tradīcija.
 • Somijā izplatījās tradīcija pasniegt sirds formas dāvanas Valentīna dienā. Arīdzan šī tradīcija ir izplatījusies starpkontinentāli. Viena no sirsnīgākajām somu tradīcijām paredz šajā dienā dāvināt dāvanas arī māmiņām pateicībā par mīlestību un gādību, ar kādu esi audzināts.
 • Japānā šo dienu dēvē par Vīriešu dienu, jo lielāko daļu dāvanu saņem tieši stiprā dzimuma pārstāvji. Sievietes savu mīlestības dienu Japānā svin 14. maijā, kad pienākusi vīriešu kārta dāvināt dāvanas.

Eiropā, un ne tikai, Valentīna dienas vistiešākais simbols ir mazais, nerātnis Kupidons. Šis spārnotais gariņš simbolizē iemīlēšanos jau no seniem laikiem. Romieši viņu dēvēja par Kupidonu – Veneras dēlu, savukārt Senajā Grieķijā mazo eņģelīti dēvēja par Erotu. Viņam par prieku februārī Latvijā tiek rīkots arī erotikas festivāls, kuru dēvē tieši viņa vārdā.

Vislabākā dāvana, ko uzdāvināt mīļotajiem Valentīna dienā, ir būšana kopā. Relaksējieties, baudiet viens otra mīlestību un neaizmirstiet lielisko somu tradīciju – apsveiciet savus vecākus! Viņiem noteikti noderēs kāda romantiska dāvana, FromMe dāvana vai FromMe dāvanu karte!

Lieliska dāvana Valentīna dienā – dāvanu idejas no Fromme.lv

 • Vakars divatā kādā SPA vai viesu namā
 • Deju nodarbības pārim
 • Vienādi apdrukāti T krekli
 • Vakariņas restorānā
 • Kino vai koncerta apmeklējums
 • Puķu pušķis, skaistas sveces romantiskai noskaņai
 • Kruīzs
 • Juvelierizstrādājumi – arī saderināšanās gredzens
 • Apdrukātas krūzītes – mīļākai rīta kafijai
 • Apakšveļa
 • Pikantas un interesantas galda spēles
 • Gultas veļa u. c.

FromMe dāvanas un fromme dāvanu kartes - dāvanas ar nozīmi, kas pauž dāvinātāja īpašo attieksmi un cieņu pret FromMe.lv dāvanas saņēmēju.

FromMe.lv atradīsi dāvanas un dāvanu kartes Valentīna dienā sievai, vīram, draugam, draudzenei, sievietei, vīrietim, mammai, tētim, vecmāmiņai, vectētiņam, kolēģim, kolēģei, bērnam, brālim, māsai.

Kad nezini, ko uzdāvināt, FromMe karte būs labākā dāvana!

Dāvanu idejas un padomi

Kā svinēt un ko darīt dzimšanas dienā – tradīcijas Latvijā un pasaulē

Dzimšanas diena ir svētki, kas tiek saistīti ar dzīves svinībām. Mēs svinam to, ka ir ...

Lasīt tālāk

Dāvanu karšu etiķete – padomi dāvanu kartes iegādē un pasniegšanā

Šajā rakstā apskatīsim, kas ir galvenie dāvanu karšu etiķetes rādītāji, kā arī ...

Lasīt tālāk

Kādas ir populārākās dāvanas Ziemassvētkos?

Šobrīd modē ir dažādu piedzīvojumu un sajūtu dāvināšana. Tas nozīmē, ja šogad esi ...

Lasīt tālāk

Lai nodrošinātu vislabāko fromme.lv lietošanas pieredzi, šajā tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Uzzināt vairāk.

Sapratu