Skolotāju diena – ko dāvināt?

 
Skolotāji ir  nozīmīgi. Viņi dalās ar ļoti vērtīgām zināšanām un dzīves pieredzi, ar savu laiku un mīlestību. Skolotāju diena ir laiks, kad mēs varam pateikties par iegūtajām zināšanām, par ievirzīto ceļu mūsu dzīvēs. Šī diena ir īstais laiks, lai pateiktu: "Paldies!"
 
Skolotāja profesija ir atbildīga un smaga. Varbūt tāpēc skolotāji priecājas par SPA dāvanu kartēm? Lai nu kā, skolotāja darbs ir  arī gandarījuma piepildīts. Šīs profesijas pārstāvju dzīvē kārtējais gads sākas ar jaunu mācību gadu, nevis janvāra sākumā. Tas atnāk ar jaunu lapu grāmatā, ar jaunām sejām un jaunām dvesmām.

Kad ir Skolotāju diena?

Kopš 1994. gada 5. oktobra tiek visā pasaulē tiek svinēta Pasaules skolotāju diena, lai atzīmētu UNESCO 1966. gada 5. oktobrī parakstīto Rekomendāciju par Skolotāja statusu. Šajā vēsturiskajā brīdī pirmo reizi starptautiskā līmenī uzmanība tika pievērsta tādiem nozīmīgiem aspektiem, kā skolotāju sagatavošanas un nodarbinātības apstākļi, skolotāju līdzdalība lēmumu pieņemšanā un tam, kas katrai valstij būtu jādara, lai uzlabotu mācīšanas kvalitāti un mācīšanās vidi.

Latvijā Skolotāju diena parasti tiek svinēta oktobra pirmajā svētdienā. Šogad, 2018. gadā, skolotāju diena tiek svinēta 7. oktobrī.
 

Ko dāvina skolotājiem?

FromMe.lv komanda veica nelielu aptauju, lai gūtu ieskatu, ko tad skolotāju dienā vecāki un skolēni ir dāvinājuši saviem mīļajiem skolotājiem. 

1. Vai Jūs apsveicat skolotājus Skolotāju dienā?

- Jā, katru gadu.

2. Ko parasti dāvināt?
- Ziedus, pašu gatavotus apsveikumus, dāvanu kartes, grāmatas, bučas.

3. Kāda varētu būt vislabākā dāvana skolotājam?

- Ziedi, dāvanu karte (hobija kursu apmeklējumam, SPA procedūras, žurnāla abonements u.tml.), labi un mīļi vārdi, galvenais, lai atbilstu skolotājas vēlmēm un būtu sirsnīgi.

 

Vecāki un bijušie skolēni arī padalījās ar to kādas ir bijušas orģinālākās dāvanas un idejas skolotāju dienā, kuras dāvinājuši, gan paši, gan arī citi:

  • "Klases audzinātājai uzdāvinājām karikatūru ar visas klases bērnu sejām un viņu pašu pa vidu, skolotāja raudāja un smējās vienlaicīgi";
  • "Ģeogrāfijas skolotājai kā dāvana bija liels globuss ar skolnieku foto virsū. Par piemiņu.";
  • "Pirms aptuveni desmit gadiem mēs savai audzinātājai uzdāvinājām riteni, priekšā groziņš bija pilns ar visdažādākajiem rudens ziediem – ar puķēm izskatījās ļoti skaisti un skolotāja ļoti priecājās"; 
  • "Vislabākā dāvana ir dāvanu karte. Mēs savai audzinātājai parasti to dāvinājām, jo tad viņa varēja pati izvēlēties, kas viņai vairāk patīk. Zinu, ka mūsu audzinātāja vienmēr gāja uz SPA."
 

Ko dāvināt savam skolotājam? 

Parasti dāvanu meklē skolēni, skolēnu vecāki vai skolotāju kolēģi. Ja dāvanu izvēlas klase, tad tā parasti ir nedaudz dārgāka, jo dāvanas cena tiek dalīta uz liekāku cilvēku skaitu. Ja dāvanu izvēlas kolēģi, tad tā parasti ir par mazāku summu, jo ir jāapsveic vairāki skolotāji. Šajā gadījumā laba dāvana varētu būt kopīga ekskursija, vai arī ziedu pušķis, kas pasniegts kopā ar universālo, daudzās vietās izmantojamo FromMe dāvanu karti. Tā ir laba dāvana, jo tā gada laikā ir izmantojama visā Latvijā, tās summu iespējams izvēlēties plašā diapozonā, kā arī uz dāvanu kartes var uzdrukāt skaistu apsveikumu, padarot dāvanu personiskāku. 

 

Skolēniem un viņu vecākiem piedāvājam dažādas idejas kopīgai dāvanai no klases, lai sagādātu skaistu pārsteigumu un atalgotu skolotāju par svarīgo darbu!

Aktīva dāvana

Ja skolotājam vai skolotājai patīk sportiskas aktivitātes, pārsteidziet ar iespēju kārtīgi izkustēties! Tā var būt gan izjāde ar zirgu, kērlinga spēle vai arī intelektuāls izaicinājums - izlaušanās istaba jeb kvests. Iespēju, no kā izvēlēties, ir daudz!

 

 

Relaksējoša dāvana

Pelnīta atpūta SPA vai īpaša, izmeklēta atpūtas programma rehabilitācijas centros ir laba izvēle, ja skolotāja darbam pievēršas ar visu savu enerģiju, vai arī skolēni ir visnotaļ palaidnīgi!

 

Laiks kopā ar mīļajiem

Skolotāji, atgriežoties mājās pēc darba, pavada ilgu laiku, labojot skolēnu iesniegtos mājasdarbus vai kontroldarbus. Tad vēl jāgatavo vakariņas, jāveic dažādi tīrīšanas darbi, iespējams, jāiet uz veikalu un jāved pastaigā ģimenes mīlulis... Tik noslogotā dzīves ritmā dažreiz iztrūkst kvalitatīvi pavadīts laiks kopā ar ģimeni, kad iespējams dāvāt mīļajiem nedalītu uzmanību, parunāties un varbūt pat doties kopīgos piedzīvojumos. Varbūt tā ir labākā dāvana Jūsu skolotājai?

 

Praktiskas dāvanas

Praktiska dāvana vienmēr ir lieliska izvēle. Skolotājai vienmēr noderēs jauna somiņa, kurā ielikt mapes ar skolēnu darbiem. Protams, ka skolotājiem ir svarīgi izskatīties eleganti, jo katru dienu viņus vēro simtiem skolēnu.  Tieši tāpēc dāvanu karte rotaslietu, eleganta rokas pulksteņa vai stilīgu briļļu iegādei arī būs noderīga dāvana! 

 

Šīs ir tikai dažas idejas, lai izlemtu, ko dāvināt skolotājam. Vairāk ideju meklē dāvanu portālā www.FromMe.lv!

 

Mēs, FromMe.lv novēlam izturību un zināšanām bagātu mācību gadu! Lai piedzīvotais vienmēr paliek mūžam atmiņā!

 

 

Dāvanu idejas un padomi

Lidojums - oriģināla dāvana jaunām emocijām

Pasniedz oriģinālu dāvanu dzimšanas dienā vai citos svētkos, uzdāvinot līdz ...

Lasīt tālāk

Perfekta dāvana pilsētniekiem - zirgu izjādes Ādažos

Šajā rakstā apkopoti visi zirgu izjāžu piedāvājumi Ādažos, jeb dāvanu idejas ...

Lasīt tālāk

Izjādes ar zirgiem - lieliska dāvana īpašiem mirkļiem

Izjādes ar zirgiem ir populāra izvēle atpūtai pie dabas. Tā būs lieliska dāvana ...

Lasīt tālāk

Lidojums ar deltaplānu - ieliska dāvana piedzīvojumu meklētājiem

Ja Tu vēlies, kādu pārsteigt ar oriģinālu un netradicionālu dāvanu svētkos - ...

Lasīt tālāk

Lai nodrošinātu vislabāko fromme.lv lietošanas pieredzi, šajā tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Uzzināt vairāk.

Sapratu