Dzimšanas dienas ideja – aizraujošais lidojums ar gaisa balonu

Gaisa balons ir par gaisu vieglāks lidaparāts, kurš nav vadāms – tam var mainīt tikai lidojuma augstumu. Tas ceļas augšup tāpēc, ka balonā gaiss tiek uzkarsēts un lidaparāts kopumā kļūst vieglāks par apkārtējo gaisu. Balonu var piepildīt ar gāzi, kas ir vieglāka kā gaiss – ūdeņradi vai hēliju.                           

Tici vai nē, bet pirmie gaisa balona pasažieri bija aita, pīle un gailis. Pirmie publiskie demonstrētie karstā gaisa balonu lidojumi notika 1783.gada 21.novembrī Parīzē, Francijā. Savukārt Latvijā pirmo reizi cilvēka lidojums gaisa balonā notika 1804.gadā, kad flāmu aeronauts Gaspars Etjēns Robertsons devās lidojumā no Citadeles Rīgā un piezemējās Ropažu novadā. Pirmie latvieši, kas pievērsās lidošanai ar gaisa baloniem, bija Margarita un Ernests Vītoli, kuri savu pirmo lidojumu veica 1899.gadā, bet 1911.gadā savu pirmo lidojumu veica Kārlis Skaubītis. Tagad katru gadu jūlija beigās Latvijā notiek Valmieras starptautiskais gaisa balonu festivāls.

Lidojums ar gaisa balonu ir lieliska dāvana dzimšanas dienā! Tā ir iespēja pieskarties debesīm un izbaudīt skatu no putna lidojuma.

Dāvanu idejas un padomi

FromMe karte - iespējams, labākā dāvanu karte Latvijā

Par to, kāpēc FromMe karte ir labākā izvēle meklējot tiešām noderīgu dāvanu vai ...

Lasīt tālāk

Lidojums - oriģināla dāvana jaunām emocijām

Pasniedz oriģinālu dāvanu dzimšanas dienā vai citos svētkos, uzdāvinot līdz ...

Lasīt tālāk

Dāvanu karte restorānā - baudāma dāvana ar vērtību

Ko dāvināt svētkos? Labā ziņa ir tāda, ka dāvanu karte restorānā patiks visiem! Esam ...

Lasīt tālāk

Perfekta dāvana pilsētniekiem - zirgu izjādes Ādažos

Šajā rakstā apkopoti visi zirgu izjāžu piedāvājumi Ādažos, jeb dāvanu idejas ...

Lasīt tālāk

Lai nodrošinātu vislabāko fromme.lv lietošanas pieredzi, šajā tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Uzzināt vairāk.

Sapratu