Dzimšanas dienas ideja – aizraujošais lidojums ar gaisa balonu

Gaisa balons ir par gaisu vieglāks lidaparāts, kurš nav vadāms – tam var mainīt tikai lidojuma augstumu. Tas ceļas augšup tāpēc, ka balonā gaiss tiek uzkarsēts un lidaparāts kopumā kļūst vieglāks par apkārtējo gaisu. Balonu var piepildīt ar gāzi, kas ir vieglāka kā gaiss – ūdeņradi vai hēliju.                           

Tici vai nē, bet pirmie gaisa balona pasažieri bija aita, pīle un gailis. Pirmie publiskie demonstrētie karstā gaisa balonu lidojumi notika 1783.gada 21.novembrī Parīzē, Francijā. Savukārt Latvijā pirmo reizi cilvēka lidojums gaisa balonā notika 1804.gadā, kad flāmu aeronauts Gaspars Etjēns Robertsons devās lidojumā no Citadeles Rīgā un piezemējās Ropažu novadā. Pirmie latvieši, kas pievērsās lidošanai ar gaisa baloniem, bija Margarita un Ernests Vītoli, kuri savu pirmo lidojumu veica 1899.gadā, bet 1911.gadā savu pirmo lidojumu veica Kārlis Skaubītis. Tagad katru gadu jūlija beigās Latvijā notiek Valmieras starptautiskais gaisa balonu festivāls.

Lidojums ar gaisa balonu ir lieliska dāvana dzimšanas dienā! Tā ir iespēja pieskarties debesīm un izbaudīt skatu no putna lidojuma.

Lai nodrošinātu vislabāko fromme.lv lietošanas pieredzi, šajā tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Uzzināt vairāk.

Sapratu