Aizraujošais lidojums ar gaisa balonu un tā vēsture

18.04.2024

 

Lidojums ar gaisa balonu ļauj paskatīties uz pasauli no putna lidojuma skatapunkta. Ja meklē idejas dāvanām, vai sapņo par lidojumu, aicinām iepazīties ar lidaparāta vēsturi un uzzināt interesantus faktus par aizraujošo ceļojumu ar gaisa balonu. 

 

Kāpēc gaisa balons lido

Gaisa balons ceļas augšup tāpēc, ka gaiss tajā tiek uzkarsēts un lidaparāts kopumā kļūst vieglāks par apkārtējo gaisu. Balonu var piepildīt ar gāzi, kas ir vieglāka kā gaiss – ūdeņradi vai hēliju. Gaisa balons nav vadāms – tam var mainīt tikai lidojuma augstumu.

 

Pirmie lidojumi pasaulē un Latvijā

Interesanti, ka pirmie gaisa balona pasažieri bija aita, pīle un gailis. Pirmie publiskie demonstrētie karstā gaisa balonu lidojumi notika 1783. gada 21. novembrī Parīzē, Francijā. Latvijā pirmo reizi cilvēka lidojums gaisa balonā notika 1804. gadā, kad flāmu aeronauts Gaspars Etjēns Robertsons devās lidojumā no Citadeles Rīgā un piezemējās Ropažu novadā. Viņš lidoja aptuveni 1,3 kilometru augstumā ar sarkanu balonu, kura diametrs bija deviņi metri. Piezemēšanās notika meža ielokā pie Jaunrotkaļu mājām, kur netālu ļaudis pļauj sienu.  

 

lidojums ar gaisa balonu

 

Pirmie latvieši gaisā

Pirmie latvieši, kas pievērsās lidošanai ar gaisa baloniem, bija Margarita un Ernests Vītoli, kuri savu pirmo lidojumu veica 1899. gadā. Savukārt 1911. gadā savu pirmo lidojumu veica Kārlis Skaubītis. Sākotnēji viņa lidojumu mēģinājumi notika stāvā Daugavas krastā un nereti beidzās upes vidū.

Lidot var ikviens

Lidojums ar gaisa balonu mūsdienās kļuvis daudz drošāks un pieejamāks, tāpēc lidojuma prieku var izbaudīt pat bērni. Gaisa baloni joprojām fascinē gandrīz ikvienu, un katrs vēlas izmēģināt lidojumu. Tieši tāpēc daudzi izvēlas uzdāvināt lidojumu ar gaisa balonu, un daudz sapņo šādu dāvanu saņemt!

 

Ja vēlies uzdāvināt lidojumu mīļajiem, vai arī sev, izvēlies dāvanu pēc lidotāju skaita:

 

Par citiem lidojuma veidiem, kā, piemēram, lidojumu ar paraplānu vai deltaplānu, varēsi izlasīt mūsu rakstā Lidojums – oriģināla dāvana jaunām emocijām.

 

Lai skaists lidojums!

Dāvanu idejas un padomi

Kā svinēt un ko darīt dzimšanas dienā – tradīcijas Latvijā un pasaulē

Dzimšanas diena ir svētki, kas tiek saistīti ar dzīves svinībām. Mēs svinam to, ka ir ...

Lasīt tālāk

Dāvanu karšu etiķete – padomi dāvanu kartes iegādē un pasniegšanā

Šajā rakstā apskatīsim, kas ir galvenie dāvanu karšu etiķetes rādītāji, kā arī ...

Lasīt tālāk

Kādas ir populārākās dāvanas Ziemassvētkos?

Šobrīd modē ir dažādu piedzīvojumu un sajūtu dāvināšana. Tas nozīmē, ja šogad esi ...

Lasīt tālāk

Lai nodrošinātu vislabāko fromme.lv lietošanas pieredzi, šajā tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Uzzināt vairāk.

Sapratu