Jauns partneris - Latgales šmakovka

Šmakovka ir latgaļu stiprais, alkoholiskais dzēriens, kas jau izsenis ir darināts Latgales pusē.  Tā kā Latgalē ir dzīvojušas daudzas tautas, un katrās mājās šmakovkas taisīšana ir unikāls, radošs process, laika gaitā ir tapis varens recepšu krājums.  Latgales šmakovkas ražotnes apskate gida pavadībā ar degustāciju, būs labākais veids, kā uzzināt vairāk par šmakovku. Degustāciju vadīs pats Latgales šmakovkas dedzinātavas saimnieks - Jānis.

Dedzinātavas?

Jā, tā ir pareizi teikts, bet par to, kāpēc tāds nosaukums, mēs nevaram atklāt – to Jānis Jums pats pastāstīs, kad aizbrauksiet ciemos. Pats Latgales šmakovkas dedzinātavas saimnieks par vietējām receptēm pratīs pastāstīt vislabāk, kā arī lieliski novadīs šmakovkas degustāciju.

Vienmēr ir šoferītis

Kā jau zināms, alkohola lietošana ir kaitīga veselībai, un arī pie stūres pēc ieturēšanās ar šmakovku sēsties nevarēs, tāpēc vajadzīgs kas vilinošs arī šoferītim. Paralēli Latvijas lielākā šmakovkas aparāta apskatei un vēstures izzināšanai, iespējams arī ar dedzinātavas saimnieku pēc degustācijas turpināt ekskursiju pa tur pat esošo Malnavas muižas parku, kurā apslēpti Hitlera bunkuri.

Īsti svētki ar Latgales šmakovku

Skan aizraujoši, vai ne? Tieši tāpēc daudzi izvēlas ne tikai viesoties uz ekskursiju, bet arī svinēt kāzas parkā pie Latgaldes šmakovkas muzeja. Kamēr jaunais pāris iemūžina savas dzīves skaistāko notikumu Malnavas muižas apkārtnē, ciemiņiem tiek piedāvāts pavadīt laiku izzinot “šmakovkas” noslēpumus, izgatavot kopīgu dāvanu jaunajam pārim, iedzert “šmakovciņu”, uzkost siltus pīrāgus un izklaidēties dažādās aktivitātēs
 
Izvēlies Latgales šmakovkas dāvanu karti sev vai mīļajiem, un izziniet Latgaļu tradīcijas un Hitlera bunkurus kopā.
 
FromMe – dāvanas priekam un labsajūtai!
 
 

Dāvanu idejas un padomi

Kā svinēt un ko darīt dzimšanas dienā – tradīcijas Latvijā un pasaulē

Dzimšanas diena ir svētki, kas tiek saistīti ar dzīves svinībām. Mēs svinam to, ka ir ...

Lasīt tālāk

Dāvanu karšu etiķete – padomi dāvanu kartes iegādē un pasniegšanā

Šajā rakstā apskatīsim, kas ir galvenie dāvanu karšu etiķetes rādītāji, kā arī ...

Lasīt tālāk

Kādas ir populārākās dāvanas Ziemassvētkos?

Šobrīd modē ir dažādu piedzīvojumu un sajūtu dāvināšana. Tas nozīmē, ja šogad esi ...

Lasīt tālāk

Lai nodrošinātu vislabāko fromme.lv lietošanas pieredzi, šajā tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Uzzināt vairāk.

Sapratu