Kā izvēlēties dāvanas bērniem attīstības veicināšanai?

01.06.2012

Tomēr, lai veicinātu bērnu attīstību, jāpadomā par bērnu attīstības posmiem, un vai Tava izvēlētā dāvana bērnam būs atbilstoša.

 

Attīstības dāvanas bērniem dažādā vecumā

 

Bērnu aktīvāka mijiedarbība ar vecākiem pamatā sākas rosmes kompleksa laikā. Tas ir laiks no brīža, kad mazulis pirmo reizi pasmaida vecākiem, sāk mētāt kājiņas, apskatīt rociņas un pieprasa vairāk uzmanības. Šajā posmā attīstības straujums ir atkarīgs no laika, ko vecāki ir gatavi veltīt bērnam. Sarunas ar mazuli, dažādas faktūras, skaņas, dažādi materiāli ir noderīgas dāvanas bērna maņu attīstīšanai.

 

Labākā dāvana bērnam šajā vecuma posmā būtu:

 • grabuļi – vēlams no dabiskiem materiāliem;
 • aktivitāšu paklājiņš ar dažādām faktūrām;
 • auduma grāmatas ar dažādām faktūrām;
 • kādas burzāmas vai plēšamas lietas, čaukstošas rotaļlietas, ko var aptaustīt.

 

Vēlams šajā laikā īpaši nepārspīlēt ar pārāk daudzām krāsām vai pamatīgu grabuļu kolekciju, jo pārspīlēta daudzveidība mazuli var nogurdināt un izraisīt viņa neapmierinātību.

Aptuveni trīs mēnešu vecumā mazulis sāk atšķirt dažādas emocijas. Sākumposmā attīstās atšķirības apziņa starp patīkamo un nepatīkamo. Vēlāk atšķetinās arī specifiskāka emociju gamma:

 • trešajā mēnesī bērns spēj saprast dusmas un prieku;
 • ceturtajā mēnesī – riebumu, kā arī sāk veidoties sociālās pieķeršanās iezīmes;
 • piektajā mēnesī bērns apzinās, kas ir bailes.

 

Pozitīvu emociju attīstība atkarīga no pozitīvām izjūtām un komunikācijas intensitātes šajos mēnešos. Pētījumi apstiprina, ka komunikācijas trūkums šajā laikā negatīvi ietekmē bērna attīstību. Šajā posmā veidojas arī pieķeršanās fenomens, kas nosaka pamatiezīmes bērna attieksmei pret cilvēkiem, attiecībām un sabiedrību turpmākās dzīves laikā.

 

Dāvanas bērniem līdz sešu mēnešu vecumam:

 • grāmatas ar vienkāršiem motīviem un lieliem zīmējumiem, pirmajam periodam vēlams ar pamatkrāsām – sarkanu, dzeltenu un zilu;
 • bērnu spoguļi;
 • piramīdas, riņķi ar caurumu vidū un viegli kartona vai auduma klucīši;
 • mīkstas bumbas vai mīkstās rotaļlietas.

 

Daudzi psiholoģijas grāmatu autori uzsver, ka cilvēka spēja uzticēties apkārtējai pasaulei tieši atkarīga no emocionālā atbalsta, pozitīvas komunikācijas, drošības un mīlestības izjūtas pirmajos18 dzīves mēnešos.

 

Lai bērna emocionālā un garīgā attīstība iekļautos vispārējās attīstības normās, nav ieteicams ierobežot viņa kustību brīvību. Ja bērnam tiek ļauta kustību brīvība, attīstās patstāvības iezīmes. Bērnam turpmāk ir vieglāk pieņemt lēmumus patstāvīgi un apzināties savus mērķus

 

berns

 

Dāvanas bērniem līdz divu gadu vecumam

 

Šajā bērnu vecumā būs piemērotas šādas dāvanas:

 • Šūpoles – vēlams no dabiskiem materiāliem un ar drošības jostiņām vai aizslietņiem. Šūpolēs jāspēj iekāpt arī mazajam pašam, jo augot viņš vēlēsies vairāk darīt pats.
 • Mantu kastes un citas dažādu izmēru kastītes, kurās var salikt rotaļlietas.
 • Šūpuļzirdziņš – klasiska rotaļlieta, galvenais, jāiegādājas tāda veida, ko bērnam ir grūti apgāzt.
 • Vingrojamā bumba, ar kuru varēs kopā nodarboties gan vecāki ar mazuli, gan vecāki paši, lai stiprinātu muskulatūru.
 • Klucīši, karotītes, bļodiņas, dažādi trauciņi, audumā iešūti čiekuri, zirņi un citas līdzīgas rotaļlietas attīsta bērna tausti un domāšanu.

 

Attīstošās rotaļlietas izklaidēs bērnu, bet vislabākā attīstība veidosies tad, ja vecāki mazulim veltīs pietiekami daudz laika. Lai bērnam nopirktu vislabāko attīstošo dāvanu, jākonsultējas ar vecākiem un jāuzzina, kādā attīstības posmā mazulis pašlaik atrodas. Ja vēlies mazajam gaviļniekam uzdāvināt drēbītes, pārliecinies, lai tās nav par mazu, vai izvēlies dāvanu karti. Tāpēc nekautrējies un pajautā vecākiem, kāds būtu viņu ieteikums mazā gaviļnieka pārsteigšanai.

 

FromMe.lv dāvanas un dāvanu kartes - dāvanas ar nozīmi, kas pauž dāvinātāja īpašo attieksmi un cieņu pret FromMe.lv dāvanas saņēmēju.

 

FromMe.lv atradīsi dāvanas un dāvanu kartes bērnam, sievai, vīram, draugam, draudzenei, sievietei, vīrietim, mammai, tētim, vecmāmiņai, vectētiņam, kolēģim, kolēģei,  brālim, māsai.

 

Kad nezini, ko uzdāvināt, FromMe.lv karte  būs labākā dāvana bērniņa vecākiem! Viņi paši varēs izvēlēties piemērotāko dāvanu mazulim no FromMe.lv plašā piedāvājumu klāsta!

Dāvanu idejas un padomi

Kā svinēt un ko darīt dzimšanas dienā – tradīcijas Latvijā un pasaulē

Dzimšanas diena ir svētki, kas tiek saistīti ar dzīves svinībām. Mēs svinam to, ka ir ...

Lasīt tālāk

Dāvanu karšu etiķete – padomi dāvanu kartes iegādē un pasniegšanā

Šajā rakstā apskatīsim, kas ir galvenie dāvanu karšu etiķetes rādītāji, kā arī ...

Lasīt tālāk

Kādas ir populārākās dāvanas Ziemassvētkos?

Šobrīd modē ir dažādu piedzīvojumu un sajūtu dāvināšana. Tas nozīmē, ja šogad esi ...

Lasīt tālāk

Lai nodrošinātu vislabāko fromme.lv lietošanas pieredzi, šajā tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Uzzināt vairāk.

Sapratu