Dāvanu karšu iesaiņošana un pasniegšana

30.11.2018

Palielinoties dažādu tehnoloģiju daudzveidībai, piedāvājumu kļūst aizvien vairāk. Lai gan tas padara mūsu ikdienu vienkāršāku, šis fakts nepavisam nepalīdz dāvanu izvēlē. Pašlaik populārākās tradīcijas ir naudas un dažādu dāvanu karšu, kā arī kuponu dāvināšana, tādā veidā sniedzot dāvanas saņēmējam iespēju iegādāties lietas vai pakalpojumus pēc savas izvēles un sev pieejamā laikā.

Dāvanu karte sniedz iespējas iegādāties un saņemt kāroto konkrēta uzņēmuma ietvaros. Tā ir lieliska dāvana, ja precīzi nezini dāvanas saņēmēja gaumi vai, piemēram, kājas izmēru. Tomēr, lai padarītu dāvanu kartes vai kupona dāvināšanu interesantāku, jāpadomā par papildu pārsteigumu – interesantu noformēšanas veidu. Saņemot dāvanu, jubilārs noteikti novērtēs ne tikai to, ko Tu dāvināsi, bet arī – kā dāvanu pasniegsi.

Oriģināls un interesants iesaiņojums dāvanai piešķirs papildu vērtību. Protams, lai ietaupītu laiku, dāvanas saiņošanu vari uzticēt profesionālim, tomēr, ja izlemsi to darīt pats, dāvana iegūs lielāku simbolisko vērtību.

Saiņojot dāvanu, varēsi izvēlēties iesaiņojumu, kas, Tavuprāt, visprecīzāk raksturo dāvanas saņēmēju. 

Dāvanas saiņošanai vari izmantot klasisku iesaiņojamo papīru vai neierastākus materiālus, piemēram:

 • audumu,
 • kreppapīru,
 • foliju vai cepampapīru,
 • nošu lapas,
 • žurnālu vai avīžu lapas,
 • komiksus,
 • tapetes,
 • sausu zāli vai lapas.

Ļauj vaļu iztēlei! Arī lentīšu vietā droši izmanto mežģīnes, dziju, virves vai, piemēram, kaklasaiti. Šādi iesaiņota dāvana izskatīsies daudz interesantāk un raisīs fantāziju. Iespējams, Tu iedvesmosi arī citus cilvēkus uz mākslinieciskām izpausmēm.

Vari izmantot arī pilnīgi vienkrāsainu papīru un virsū uzrakstīt, kādas emocijas vai atmiņas Tev saistās ar dāvanas saņēmēju. Šāda pieeja padarīs neaizmirstamu dāvanas saņemšanas brīdi, jo liks dāvanas saņēmējam atcerēties kopīgas atmiņas.

Ja izvēlies pasniegt dāvanu karti, kuponu vai naudu, padomā par interesantu noformējumu. Sākotnēji var likties, ka šāda veida dāvanām vienīgais iesaiņojuma veids ir aploksne, tomēr tas tā nebūt nav. Aploksne, iespējams, ir ērtākais, bet nebūt ne interesantākais iesaiņojuma veids.

Dažas idejas, kā interesanti pasniegt dāvanu kartes:

 • Paslēp to virtuves cimdā! Piemēram, ja zini, ka dāvanas saņēmēja mīl izpausties virtuvē, uzdāvini restorāna dāvanu karti, kas paslēpta virtuves cimdā. Vai var būt vēl noderīgāks iesaiņojums?
 • Slepenais ziņojums – uzraksti dāvanas saņēmējam novēlējumu, pievieno dāvanu karti, sarullē un ziņojumu iebāz stikla pudelē!
 • Dārgumu lāde – koka lādītē ieliec dāvanu karti. Virsū saber pupas, smiltis, rožlapiņas, spalvas, saburzītas salvetes – ļauj vaļu izdomai!

 

Ja, Tavuprāt, dāvanu kupons, karte vai nauda vislabāk izskatīsies aploksnē, piešķir arī tai personisku pieskārienu

 

  

 • Uzzīmē uz aploksnes kādu zīmējumu. Tas nekas, ja Tevis zīmētais kaķis izskatās pēc Pikaso meistardarba.
 • Uzlīmē aploksnei kādu bildi no jūsu kopīgā piedzīvojuma.
 • Uzsien aploksnei pušķīti ar lentītēm, papīra loksnītēm, kaut vai kurpju šņorēm – izskatīsies ļoti interesanti.
 • Uzraksti uz aploksnes tās atvēršanas un izmantošanas pamācību.
 • Izmanto senlaicīgu zīmoglaku un zīmogu aploksnes aizdarīšanai.

Protams, saiņojot un izvēloties dāvanu, neaizmirsti, kāds ir cilvēks, kam to pasniegsi. Padomā arī par svētkiem, kuros esi nolēmis apsveikt gaviļnieku.

 

Lai izveidotu oriģinālu iesaiņojumu, vari izmantot arī dažādas rokdarbu metodes

Adīts vai tamborēts iesaiņojums Tavai dāvanai īpaši labi piestāvēs ziemas sezonā. Turpretim vasarā šim nolūkam vari izmantot kādu košu zīda šalli vai lakatu. Šāda veida iesaiņojumi būs arī praktiski lietojami, tādēļ lieliski papildinās Tavu dāvanu un sniegs prieku dāvanas saņēmējam.

Uzadi zeķes un izmanto tās kā dāvanas iesaiņojumu – variācijas ir neskaitāmas:

 • dažādas adīšanas tehnikas – labisko, kreilisko adījumu, valnīšu tehniku, rīsa adījumu,
 • dažādus izrotājumus – lielākas vai mazākas pīnītes, caurumiņus,
 • dažādu krāsu dzija – vari izvēlēties adīt vienkrāsainu zeķi, izmantot dzijas, kurām ir krāsu pārejas, veidot dažādus rakstus,
 • dažādu faktūru dzija un citi materiāli: Tev obligāti nav jāizvēlas klasiskā vilnas dzija – ļauj vaļu fantāzijai un izmanto smalkas mežģīnes, papīra striķi, lina diegus, makšķerauklu un citus materiālus,
 • arī zeķes ir dažādas – ar papēdi un bez papēža, tādēļ vari izvēlēties labāko savai dāvanai, piemēram, vīna pudeli vieglāk noslēpt bezpapēžu zeķītē.

Adījumi ir lieliska dāvana jo tie, līdzīgi kā citi rokdarbi, liecina par to, cik daudz laika Tu esi veltījis dāvanas sagatavošanai. Patiesībā adījumi un tradicionālie rokdarbi ir arī lieliska biznesa dāvana, jo tai piemīt nacionāla vērtība, līdz ar to dāvanas saņēmējs to neuzskatīs par „kukuli”.

Veiksmi dāvanu izvēlē un iesaiņošanā! Ļauj vaļu fantāzijai!

Dāvanu idejas un padomi

Dāvanu karte restorānā - baudāma dāvana ar vērtību

Ko dāvināt svētkos? Labā ziņa ir tāda, ka dāvanu karte restorānā patiks visiem! Esam ...

Lasīt tālāk

Dāvanas kāzu jubilejā

Kāzu jubilejas dāvanas FromMe pieejamas plašā klāstā. Šeit atrodama gan dāvana kāzu ...

Lasīt tālāk

Lidojums - oriģināla dāvana jaunām emocijām

Pasniedz oriģinālu dāvanu dzimšanas dienā vai citos svētkos, uzdāvinot līdz ...

Lasīt tālāk

Perfekta dāvana pilsētniekiem - zirgu izjādes Ādažos

Šajā rakstā apkopoti visi zirgu izjāžu piedāvājumi Ādažos, jeb dāvanu idejas ...

Lasīt tālāk

Lai nodrošinātu vislabāko fromme.lv lietošanas pieredzi, šajā tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Uzzināt vairāk.

Sapratu