Dāvanu karšu iesaiņošana un pasniegšana

30.11.2018

Palielinoties dažādu tehnoloģiju daudzveidībai, piedāvājumu kļūst aizvien vairāk. Lai gan tas padara mūsu ikdienu vienkāršāku, šis fakts nepavisam nepalīdz dāvanu izvēlē. Pašlaik populārākās tradīcijas ir naudas un dažādu dāvanu karšu, kā arī kuponu dāvināšana. Tādā veidā sniedzot dāvanas saņēmējam iespēju iegādāties lietas vai pakalpojumus pēc savas izvēles un sev pieejamā laikā.

 

Dāvanu karte sniedz iespējas iegādāties un saņemt kāroto konkrēta uzņēmuma ietvaros. Tā ir lieliska dāvana, ja precīzi nezini dāvanas saņēmēja gaumi vai, piemēram, kājas izmēru. Tomēr, lai padarītu dāvanu kartes vai kupona dāvināšanu interesantāku, jāpadomā par papildu pārsteigumu – interesantu noformēšanas veidu. Saņemot dāvanu, jubilārs noteikti novērtēs ne tikai to, ko Tu dāvināsi, bet arī – kā dāvanu pasniegsi.

 

Oriģināls un interesants iesaiņojums dāvanai piešķirs papildu vērtību. Protams, lai ietaupītu laiku, dāvanas saiņošanu vari uzticēt profesionālim, tomēr, ja izlemsi to darīt pats, dāvana iegūs lielāku simbolisko vērtību.

 

Kā iesaiņot dāvanu?

Dāvanas iespējams iesaiņot teju jebkādā materiālā. Esi radošs un oriģināls. Lieki piebilst, ka saiņojums un dāvanas ārējais izskats bieži vien ir svarīgāks par pašu dāvanu. Tas rada pirmo iespaidu par apsveikuma noformējumu un pielietotajām pūlēm. Atceries, ka dāvanu var iesaiņot kādā košā maisiņā ar aptītu lentu, ievietotu jau skaistā kastē vai arī iesaiņotu kādā materiālā.

 

Saiņojot dāvanu, varēsi izvēlēties iesaiņojumu, kas, Tavuprāt, visprecīzāk raksturo dāvanas saņēmēju. Dāvanas saiņošanai vari izmantot klasisku iesaiņojamo papīru vai neierastākus materiālus, piemēram:

 • audumu,
 • kreppapīru,
 • foliju vai cepampapīru,
 • nošu lapas,
 • žurnālu vai avīžu lapas,
 • komiksus,
 • tapetes,
 • sausu zāli vai lapas.

 

Ļauj vaļu iztēlei. Arī lentīšu vietā droši izmanto mežģīnes, dziju, virves vai, piemēram, kaklasaiti. Šādi iesaiņota dāvana izskatīsies daudz interesantāk un raisīs fantāziju. Iespējams, Tu iedvesmosi arī citus cilvēkus uz mākslinieciskām izpausmēm.

 

Vari izmantot arī pilnīgi vienkrāsainu papīru un virsū uzrakstīt, kādas emocijas vai atmiņas Tev saistās ar dāvanas saņēmēju. Šāda pieeja padarīs neaizmirstamu dāvanas saņemšanas brīdi, jo liks dāvanas saņēmējam atcerēties kopīgas atmiņas.

Naudas dāvanas noformēšana

Ja nezini, ko pasniegt dāvanā, tad nauda ir vienmēr praktisks risinājums. Tā var būt labākā dāvana un reizēm nepieciešamais atbalsts daudzos gadījumos. Taču iesakām padomāt par naudas pasniegšanas veidu.

Ir daudzas interesantas idejas kā uzdāvināt naudu:

 • Fotoalbums - samaini vēlamo naudas daudzumu sīkākās banknotēs un nopērc mazu fotoalbumu. Katru banknoti ieliec fotogrāfijai paredzētajā vietā. Turklāt viss albums nemaz nav obligāti jāaizpilda. Dāvanas saņēmējs būs ticis pie divām dāvanām un noteikti tik ātri neaizmirsīs šo pasniegšanas veidu.
 • Ziedi - uzdāvini ziedu pušķi un apslēp tajā naudas zīmes.
 • Naudas koks - iegādājies tautā saucamo naudas koku un starp auga zariem paslēp sarullētas naudas banknotes. Naudas koks dāvavanas saņēmējam ne vien nesīs veiksmi finansēs, bet nodrošinās arī ar Tevis pievienoto ''pirmo ražu''.
 • Naudas lappuses - iegādājies kādu grāmatu, dāvanas saņēmējam interesējošu žurnālu vai rakstāmo kladi. Starp tās lappusēm paslēp naudas banknotes vai izmanto tās kā grāmatzīmi.
 • Uzdāvini naudu paslēptu kādā trauciņā. Trauka izvēli balsti uz dāvanas saņēmēja interesēm. Ja viņam/-ai garšo tēja, tad atrodi veidu kā naudu ieslēpt īpašas tējas kastītē. Ja jubilāram patīk gleznot, uzdāvini krāsu komplektu un vienu trauku iztukšo, lai tajā ievietotu naudu. Tāpat rīkojies ar konfekšu kasti - dažas konfektes aizstāj ar salocītu naudas zīmi.

 

Idejas ir bezgalīgi daudz. Pieej dāvanas noformēšanai radoši un Tu noteikti iepriecināsi dāvanas saņēmēju. 

 

restorāni rīgā dāvanu karte

 

Kā iesaiņot dāvanu karti? 

Ja izvēlies pasniegt dāvanu karti vai kuponu, padomā par interesantu noformējumu. Sākotnēji var likties, ka šāda veida dāvanām vienīgais iesaiņojuma veids ir aploksne, tomēr tas tā nebūt nav. Aploksne, iespējams, ir ērtākais, bet nebūt ne interesantākais iesaiņojuma veids. 

Dažas idejas, kā interesanti pasniegt dāvanu kartes:

 • Paslēp to virtuves cimdā! Piemēram, ja zini, ka dāvanas saņēmēja mīl izpausties virtuvē, uzdāvini restorāna dāvanu karti, kas paslēpta virtuves cimdā. Vai var būt vēl noderīgāks iesaiņojums?
 • Slepenais ziņojums – uzraksti dāvanas saņēmējam novēlējumu, pievieno dāvanu karti, sarullē un ziņojumu iebāz stikla pudelē!
 • Dārgumu lāde – koka lādītē ieliec dāvanu karti. Virsū saber pupas, smiltis, rožlapiņas, spalvas, saburzītas salvetes – ļauj vaļu izdomai!

 

Ja, Tavuprāt, dāvanu kupons vai dāvanu karte vislabāk izskatīsies aploksnē, piešķir arī tai personisku pieskārienu

 

 • Uzzīmē uz aploksnes kādu zīmējumu. Tas nekas, ja Tevis zīmētais kaķis izskatās pēc Pikaso meistardarba.
 • Uzlīmē aploksnei kādu bildi no jūsu kopīgā piedzīvojuma.
 • Uzsien aploksnei pušķīti ar lentītēm, papīra loksnītēm, kaut vai kurpju šņorēm – izskatīsies ļoti interesanti.
 • Uzraksti uz aploksnes tās atvēršanas un izmantošanas pamācību.
 • Izmanto senlaicīgu zīmoglaku un zīmogu aploksnes aizdarīšanai.

 

Protams, saiņojot un izvēloties dāvanu, neaizmirsti, kāds ir cilvēks, kam to pasniegsi. Padomā arī par svētkiem, kuros esi nolēmis apsveikt gaviļnieku.

Dāvanu saiņošana

Lai izveidotu oriģinālu iesaiņojumu, vari izmantot arī dažādas rokdarbu metodes. Adīts vai tamborēts iesaiņojums Tavai dāvanai īpaši labi piestāvēs ziemas sezonā. Turpretim vasarā šim nolūkam vari izmantot kādu košu zīda šalli vai lakatu. Šāda veida iesaiņojumi būs arī praktiski lietojami, tādēļ lieliski papildinās Tavu dāvanu un sniegs prieku dāvanas saņēmējam.

 

Uzadi zeķes un izmanto tās kā dāvanas iesaiņojumu – variācijas ir neskaitāmas:

 • dažādas adīšanas tehnikas – labisko, kreilisko adījumu, valnīšu tehniku, rīsa adījumu,
 • dažādus izrotājumus – lielākas vai mazākas pīnītes, caurumiņus,
 • dažādu krāsu dzija – vari izvēlēties adīt vienkrāsainu zeķi, izmantot dzijas, kurām ir krāsu pārejas, veidot dažādus rakstus,
 • dažādu faktūru dzija un citi materiāli: Tev obligāti nav jāizvēlas klasiskā vilnas dzija – ļauj vaļu fantāzijai un izmanto smalkas mežģīnes, papīra striķi, lina diegus, makšķerauklu un citus materiālus,
 • arī zeķes ir dažādas – ar papēdi un bez papēža, tādēļ vari izvēlēties labāko savai dāvanai, piemēram, vīna pudeli vieglāk noslēpt bezpapēžu zeķītē.

Adījumi ir lieliska dāvana jo tie, līdzīgi kā citi rokdarbi, liecina par to, cik daudz laika Tu esi veltījis dāvanas sagatavošanai. Patiesībā adījumi un tradicionālie rokdarbi ir arī lieliska biznesa dāvana, jo tai piemīt nacionāla vērtība, līdz ar to dāvanas saņēmējs to neuzskatīs par „kukuli”.

 

Dāvanu saiņošanas kursi

Ja tomēr Tavas spējas dāvanu saiņošanā neatbilst Tavām vēlmēm, iespējams laiks sevi pilnveidot. Priecāsies ne vien dāvanu saņēmēji, bet arī Tu pats. Dāvanas pasniegšana tomēr ir prieks, kas dalās uz abām pusēm - gan dāvinātājam, gan saņēmējam. 

 

Esi gatavs nākošajiem svētkiem jau laicīgi un uzdāvini sev vai kādam citam Dāvanu saiņošanas kursus. Nodarbības paredzētas astoņu stundu garumā. Šajā mācību ciklā Tu apgūsi dāvanu saiņošanas pamatus, iemācīsies veidot skaistas dāvanu dekorācijas kā arī smelsies iedvesmu jaunām idejām. 

 

Papildus dāvanu saiņošanai izvēlies iespēju sevi pilnveidot arī dekupāžā. Dekupāžas nodarbība ilgst trīs stundas. Apgūstot pamatiemaņas dekupāžas tehnikā, Tu iemācīsies dekorēt un atjaunot dažādas virsmas. Darbojoties ar šo vienkāršo, bet ļoti dekoratīvo tehniku, tiks radīti brīnišķīgi mākslas darbi.

 

Veiksmi dāvanu izvēlē un iesaiņošanā! Ļauj vaļu fantāzijai! Citus līdzīgus kursu piedāvājumus meklē FromMe kategorijā Radošie kursi.

Dāvanu idejas un padomi

Kā svinēt un ko darīt dzimšanas dienā – tradīcijas Latvijā un pasaulē

Dzimšanas diena ir svētki, kas tiek saistīti ar dzīves svinībām. Mēs svinam to, ka ir ...

Lasīt tālāk

Dāvanu karšu etiķete – padomi dāvanu kartes iegādē un pasniegšanā

Šajā rakstā apskatīsim, kas ir galvenie dāvanu karšu etiķetes rādītāji, kā arī ...

Lasīt tālāk

Kādas ir populārākās dāvanas Ziemassvētkos?

Šobrīd modē ir dažādu piedzīvojumu un sajūtu dāvināšana. Tas nozīmē, ja šogad esi ...

Lasīt tālāk

Lai nodrošinātu vislabāko fromme.lv lietošanas pieredzi, šajā tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Uzzināt vairāk.

Sapratu