Dāvanā ziedi? Uzzini, kādus ziedus izvēlēties katrai situācijai!

Šajā rakstā uzzināsi noderīgu informāciju par ziedu nozīmi un piemērotību konkrētajam cilvēkam, kurš saņems dāvanu. Protams, arī ziedu pasniegšanas brīdis ir svarīgs. Parasti, dāvinot ziedus, tos izvēlas vai nu pēc gadalaika, vai izvēloties saņēmēja iemīļotos ziedus un stilu.
 
 
Davinat_ziedus

No kā izvairīties? 

Mākslīgos ziedus, kā arī sauso ziedu kompozīcijas dāvināt nav pieņemts. Ziedu skaitam jābūt nepāra skaitlim. Pasniedzot ziedus darījumu cilvēkiem, jāpievērš uzmanība, lai pēc to saņemšanas apģērbs paliktu tīrs, un ērkšķi netraumētu rokas. Cienījama vecuma radiniecei, no kuras ir gaidāms mantojums, neiesaka sūtīt  neaizmirstulītes - to var uztvert par ne tik sirsnīgu žestu, kā cerēts.
Daudzi uzskata, ka nav pieņemts dāvināt kaktusus - tas provocējot strīdus starp dāvinātāju un dāvanas saņēmēju, bet, ja dāvanas saņēmējam patīk kaktusi, tad uz priekšu! Jāņem vērā, ka ziedu simboliskā nozīme ne visiem ir svarīga, bet lai izvairītos no nepatīkamām situācijām, ir vērts ņemt vērā ziedu nozīmi. 
 
 

Ziedus izvēlas pēc saņēmēja

Ja ziedus plānots pasniegt vīrietim, dāvātais pušķis ir vienkāršāks, bet sievietēm pušķis ir raibāks, smaržīgāks. Bērniem ieteicams dāvināt mazus, raibus, spilgtus ziedu pušķīšus, jo lielie pušķi viņiem būs par smagu un tos būs grūti saņemt. Jauniešiem dāvina līdz galam neizplaukušus ziedus - kā jaunības, svaiguma un nevainības simbolu.

Lietišķai videi

Lietišķā vidē sarkanus ziedus, kā dāvanu kolēģiem, biznesa partneriem un priekšniecībai, nav pieņemts dāvināt. Tas tāpēc, ka sarkanie ziedi tradicionāli tiek uzskatīti par mīlestības un romantisma simbolu. Izvēlies jebkuras citas krāsas ziedus. Lietišķā vidē ziedu nozīme var ietekmēt dažādu lēmumu pieņemšanu.
 

Draugiem

Draugiem izvēlieties jebkurus baltos ziedus - baltā krāsa simbolizē patiesu draudzību. Baltus ziedus dāvina arī jaunām meitenēm vai līgavām, taču, ja ziedus dāvināsiet draudzenei, tad baltā krāsa būs vietā, neatkarīgi no vecuma vai viņas attiecību statusa.
 

Ģimenei

Dāvinot ziedus mammai, vislabāk derēs ziedi rozā krāsā. Rozā ziedi simbolizē maigumu un uzticību. Tās var būt rozes, lilijas, tulpes, kā arī dažādi citu ziedu pušķi. Var dāvināt arī margrietiņas – tas ir ģimenes simbols. 
 
Tēvam vai mīļotajam var dāvināt oranžu, sarkanu vai ķiršu krāsas ziedus, piemēram gladiolas.  Šie ziedi simbolizē to, ka  jums ir dārgs viņa stiprais plecs, viņa uzticamība un atbalsts. Vēl ar šo ziedu palīdzību jūs vēlat tēvam vai vīram veiksmi.
No rudens ziediem tēvam piemērots būs bordo vai violetu toņu asteru pušķis – šie ziedi simbolizē jūsu mīlestību un cieņu pret viņa viedokli. 
Ja gladiolas vai asteres jums neizdevās dabūt, pērciet krizantēmas – šie ziedi sola mīlestību par spīti grūtībām un nesaskaņām.  Jāņem vērā, ka vīriešiem dāvina mazus pušķus - lielos pušķus vairāk novērtēs sievietes.
 
 

Otrajai pusītei

Mīļotajam cilvēkam visbiežāk dāvina sarkanas krāsas ziedus- sarkanā krāsa simbolizē mīlestību un iekāri. Daudzi vīrieši uzskata, ka dāmām ir pieņemts dāvināt tikai rozes, bet patiesībā sievietes novērtē jebkurus ziedus. Jāņem vērā, ka daudzām dāmām lielākais prieks ir ziedu aplūkošana ikdienā, tāpēc ir vērts izvēlēties ziedu šķirnes, kuras vāzē izdzīvo ilgāk. Ja mīļotais cilvēks ilgu laiku pavada pie datora, dāviniet augu podiņā. Tā ziedi saglabāsies vēl ilgāk, un rotās darba vietu!
 
 

Ziedi laulībām

Kāzās tradicionāli dāvina baltus ziedus, kuriem pievieno daudz zaļumus - tie  simbolizē gan līgavas jaunību un skaistumu, gan jaunas dzīves sākumu, un cerību tam, ka kopdzīvē neielavīsies skumjas. Dāvina arī baltas lilijas – tas ir tīrības simbols. Dāvinot šos ziedus pušķī, jūs novēlēsiet jaunajam pārim ģimenes laimi bez strīdiem un savstarpēja aizvainojuma.
Var izvēlēties krēmkrāsas rozes, simbolizējot to, ka jūs dāviniet ziedu pušķi ideālam pārim. Raksta sākumā jau minētās margrietiņas arī ir laba izvēle – simbols stiprai un mīlošai ģimenei.
 
 

Asprātīga dāvana

Asprātīgai dāvanai izvēlieties naudas koku  jeb krasulu – tā Jūs vēlēsiet materiālo labklājību. Galvenais, neaizmirstiet paņemt no dāvanas saņēmēja kādu monētu - šo augu pēc tradīcijas  pārdod, nevis dāvina.
Jāatceras, ka ziedu cena nav noteicošā - galvenais, lai tie būtu svaigi un skaisti. Arī jasmīnu vai ceriņu zars būs lieliska dāvana, tāpat kā pļavas ziedi. Ja zini, ka dāvanas saņēmējam ļoti patīk pavasaris, bet jau ir iestājusies ziema, veikalā pameklē narcises, tulpes vai hiacintes, kas atgādinās par drīzo pavasari un iepriecinās!
 
 
 

Ziedu kurjers 

Ziedus sūtot ar kurjeru, noteikti ir pušķim jāpievieno kartīte. Kartītē jāatklāj, no kā ir ziedi, un jāmin iemesls - svētki, vai varbūt vienkārši tas, ka ziedu pusķis Jūsuprāt  ir veids, kā iepriecināt konkrēto cilvēku. Ziedu sūtīšana ar kurjeru ir laba izvēle, ja pašam aizbraukt ciemos pie cilvēka neizdosies, vai ja gribat sagādāt pārsteigumu. Iegādājoties dāvanu karšu centra FromMe.lv dāvanu karti, ir iespējams pasūtīt ziedu piegādi ar kurjeru - tas ir lielisks veids, kā pārsteigt mīļotos cilvēkus, it īpaši, ja paši šoreiz nav iespējas aizbraukt viņus apsveikt klātienē. 
 
FromMe - izvēlies labāko, dāvini no sirds!
 
 
Ziedus sūtot ar kurjeru, noteikti ir pušķim jāpievieno kartīte. Kartītē jāatklāj, no kā ir ziedi, un jāmin iemesls - svētki, vai varbūt vienkārši tas, ka gribējāt iepriecināt konkrēto cilvēku. Ziedu sūtīšana ar kurjeru ir laba izvēle, ja pašam aizbraukt ciemos pie cilvēka neizdosies, vai ja gribat sagādāt pārsteigumu. Iegādājoties dāvanu karšu centra  dāvanu karti, ir iespējams pasūtīt - tas ir lielisks veids, kā pārsteigt mīļotos cilvēkus, it īpaši, ja paši šoreiz nav iespējas aizbraukt viņus apsveikt klātienē. 
 
FromMe - izvēlies labāko, dāvini no sirds!
 

Dāvanu idejas un padomi

Dāvanu karte restorānā - baudāma dāvana ar vērtību

Ko dāvināt svētkos? Labā ziņa ir tāda, ka dāvanu karte restorānā patiks visiem! Esam ...

Lasīt tālāk

Dāvanas kāzu jubilejā

Kāzu jubilejas dāvanas FromMe pieejamas plašā klāstā. Šeit atrodama gan dāvana kāzu ...

Lasīt tālāk

Lidojums - oriģināla dāvana jaunām emocijām

Pasniedz oriģinālu dāvanu dzimšanas dienā vai citos svētkos, uzdāvinot līdz ...

Lasīt tālāk

Perfekta dāvana pilsētniekiem - zirgu izjādes Ādažos

Šajā rakstā apkopoti visi zirgu izjāžu piedāvājumi Ādažos, jeb dāvanu idejas ...

Lasīt tālāk

Lai nodrošinātu vislabāko fromme.lv lietošanas pieredzi, šajā tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Uzzināt vairāk.

Sapratu