Dāvanā ziedi? Uzzini, kādus ziedus izvēlēties katrai situācijai!

 

Ziedi ir neatņemama svētku sastāvdaļa - tie visu padara labāku. Jebkura dāvana, kas tiek pasniegta ar ziediem, dāvanas saņēmējā izraisa milzīgu prieku. Nenoliedzami, ka ziedu dāvināšana sniedz prieku arī dāvinātājam - ieiet ziedu veikalā un apbrīnot visu to krāšņo skaistumu. Taču kā starp daudzajiem ziedu veidiem neapjukt un izvēlēties īstos?

 

Šajā rakstā uzzināsi noderīgu informāciju par ziedu nozīmi un piemērotību konkrētajam cilvēkam, kurš saņems dāvanu. Protams, arī ziedu pasniegšanas brīdis ir svarīgs, tāpēc ņem vērā arī to. Parasti, dāvinot ziedus, tos izvēlas vai nu pēc gadalaika, vai izvēloties saņēmēja iemīļotos ziedus un stilu.

 

Ko nedāvināt? 

Mākslīgos ziedus, kā arī sauso ziedu kompozīcijas dāvināt nav pieņemts. Arī pasniegto ziedu skaits ir svarīgs - ziedu skaitam jābūt nepāra skaitlim. Pasniedzot ziedus darījumu cilvēkiem, jāpievērš uzmanība, lai pēc to saņemšanas apģērbs paliktu tīrs, un ērkšķi netraumētu rokas. Cienījama vecuma radiniecei, no kuras ir gaidāms mantojums, neiesaka sūtīt  neaizmirstulītes - to var uztvert par ne tik sirsnīgu žestu, kā cerēts.

 

Daudzi uzskata, ka nav pieņemts dāvināt kaktusus - tas provocējot strīdus starp dāvinātāju un dāvanas saņēmēju, bet, ja dāvanas saņēmējam patīk kaktusi, tad uz priekšu! Jāņem vērā, ka ziedu simboliskā nozīme ne visiem ir svarīga, bet lai izvairītos no nepatīkamām situācijām, ir vērts ņemt vērā ziedu nozīmi. 

 
 

Ziedi pēc dāvanas saņēmēja

Pirms dāvini ziedus, ņem vērā, ka tie ir rupīgi jāizvēlās pēc dāvanas saņēmēja. Ziediem tomēr ir svarīga loma dažādos mums mīļos dzīves notikumos un svētkos - dzimšanas dienā, izlaidumā, kāzās, Valentīndienā utt. Skaidrs, ka ziedi Valentīndienas apsveikumam atšķirsies no tā, kādi būs piemērotākie ziedi izlaidumam. Tāpēc sāc ziedu izvēli pārdomājot svētkiem piemērotākos ziedus - ziedi Valentīndienai izstaros mīlestību un romantiku, un lieti noderēs klasiskais sārto rožu pušķis. Izlaidumā vēlams dāvināt ziedus, kas ir spilgti un pamanāmi - tā tomēr ir svarīga diena izlaiduma gaviļniekam. Tāpat jāpiedomā par to, lai ziedi ir izturīgi un izlaiduma ceremonijas laikā nenovīst.

 

Taču, piemēram, dzimšanas dienas svētkos ir grūti izvirzīt vienu pieņemamo ziedu dāvināšanas standartu, jo ir jāsaprot dāvanas saņēmējs un viņa vēlmes. Katram ir sava izpratne par ziedu simbolismu un nozīmi. Gadījumā, ja nezini, kādus ziedus dāvināt, labāk izvēlēties ko klasisku un vienmēr skaistu.

 

Dāvini rozes, ja dāvanas saņēmējam vēlies izrādīt mīlestību un nezūstošu skaistumu. Izvēlies klasisku gerberu pušķi, ja vēlies apsveikumu asociēt ar skaistumu un skaidrību. Uzdāvini tulpes vai saulespuķes, lai apzīmētu patiesu dzīvesprieku un siltumu. Pavasarī nebaidies izvēlēties dāvanā narcises, jo tās apzīmē labu garastāvokli.

 

 

dāvanu karte restorāni rīgā ; restorani riga

 

Ziedi sievietei

Meklējot piemērotākos ziedus sievietei, neskopojies ar ziedu skaitu. Nevienam nav noslēpums, ka sievietēm patīk saņemt krāsainus, raibus un spilgtus ziedus. Tāpēc pavairo šo prieku, izvēloties lielu ziedu pušķi. Katra sieviete to novērtēs un būs bezgala priecīga.

 

Ja zini, ka sieviete, kurai dāvināsi ziedus, ir ieinteresēta ziedu simbolismā, tad gan velti ziedu izvēlei lielāku uzmanību. Izvēlies ziedus, kas izstaro graciozitāti, piemēram, lilijas, un izsmalcinātību, piemēram, orhidejas. Sieviete noteikti novērtēs arī to, ja ziedu pasniegšanas laikā Tu paskaidrosi savu ziedu izvēli un izteiksi viņai kādu komplimentu. 

 

Ziedi vīrietim

Ja ziedus plānots pasniegt vīrietim, dāvātajam pušķim ir jābūt vienkāršākam. Ziedi vīrietim var būt klasiski, taču noteikti arī iespaidīgi. Ja vīrieša personība ir noslēgta un klusa, tad pieturies pie klasiskiem ziediem ar maigiem toņiem, kas apzīmē eleganci. Tomēr, ja dāvanas saņēmējs ir dzīvespriecīgs un Tu nevari viņu iedomāties nopietnu, tad nebaidies viņam pasniegt raibus un krāšņus ziedus. 

 

Ziedi kolēģiem

Lietišķā vidē sarkanus ziedus, kā dāvanu kolēģiem, biznesa partneriem un priekšniecībai, nav pieņemts dāvināt. Tas tāpēc, ka sarkanie ziedi tradicionāli tiek uzskatīti par mīlestības un romantisma simbolu. Izvēlies jebkuras citas krāsas ziedus. Lietišķā vidē ziedu nozīme var ietekmēt dažādu lēmumu pieņemšanu.

 

Ziedi draugiem

Draugiem izvēlieties jebkurus baltos ziedus - baltā krāsa simbolizē patiesu draudzību. Baltus ziedus dāvina arī jaunām meitenēm vai līgavām, taču, ja ziedus dāvināsiet draudzenei, tad baltā krāsa būs vietā, neatkarīgi no vecuma vai viņas attiecību statusa.

 

Ziedi ģimenei

Dāvinot ziedus mammai, vislabāk derēs ziedi rozā krāsā. Rozā ziedi simbolizē maigumu un uzticību. Tās var būt rozes, lilijas, tulpes, kā arī dažādi citu ziedu pušķi. Var dāvināt arī margrietiņas – tas ir ģimenes simbols. Tēvam vai mīļotajam vīrietim var dāvināt oranžu, sarkanu vai ķiršu krāsas ziedus, piemēram gladiolas. Šie ziedi simbolizē to, ka  jums ir dārgs viņa stiprais plecs, viņa uzticamība un atbalsts. Vēl ar šo ziedu palīdzību jūs vēlat tēvam vai vīram veiksmi. No rudens ziediem tēvam piemērots būs bordo vai violetu toņu asteru pušķis – šie ziedi simbolizē jūsu mīlestību un cieņu pret viņa viedokli. 

 

Ja gladiolas vai asteres jums neizdevās dabūt, pērciet krizantēmas – šie ziedi sola mīlestību par spīti grūtībām un nesaskaņām.

 

Bērniem ieteicams dāvināt mazus, raibus, spilgtus ziedu pušķīšus, jo lielie pušķi viņiem būs par smagu un tos būs grūti saņemt. Jauniešiem dāvina līdz galam neizplaukušus ziedus - kā jaunības, svaiguma un nevainības simbolu.

 

 

Ziedi otrajai pusītei

Mīļotajam cilvēkam visbiežāk dāvina sarkanas krāsas ziedus - sarkanā krāsa simbolizē mīlestību un iekāri. Daudzi vīrieši uzskata, ka dāmām ir pieņemts dāvināt tikai rozes, bet patiesībā sievietes novērtē jebkurus ziedus. Jāņem vērā, ka daudzām dāmām lielākais prieks ir ziedu aplūkošana ikdienā, tāpēc ir vērts izvēlēties ziedu šķirnes, kuras vāzē izdzīvo ilgāk.

 

Ja mīļotais cilvēks ilgu laiku pavada pie datora, dāviniet augu podiņā. Tā ziedi saglabāsies vēl ilgāk, un rotās darba vietu!

 
 

Ziedi kāzām

Kāzās tradicionāli dāvina baltus ziedus, kuriem pievieno daudz zaļumus - tie  simbolizē gan līgavas jaunību un skaistumu, gan jaunas dzīves sākumu, un cerību tam, ka kopdzīvē neielavīsies skumjas. Dāvina arī baltas lilijas – tas ir tīrības simbols. Dāvinot šos ziedus pušķī, jūs novēlēsiet jaunajam pārim ģimenes laimi bez strīdiem un savstarpēja aizvainojuma.

 

Var izvēlēties krēmkrāsas rozes, simbolizējot to, ka jūs dāviniet ziedu pušķi ideālam pārim. Raksta sākumā jau minētās margrietiņas arī ir laba izvēle – simbols stiprai un mīlošai ģimenei.

 
 

Asprātīga dāvana

Asprātīgai dāvanai izvēlieties naudas koku  jeb krasulu – tā Jūs vēlēsiet materiālo labklājību. Galvenais, neaizmirstiet paņemt no dāvanas saņēmēja kādu monētu - šo augu pēc tradīcijas  pārdod, nevis dāvina.

 

Jāatceras, ka ziedu cena nav noteicošā - galvenais, lai tie būtu svaigi un skaisti. Arī jasmīnu vai ceriņu zars būs lieliska dāvana, tāpat kā pļavas ziedi. Ja zini, ka dāvanas saņēmējam ļoti patīk pavasaris, bet jau ir iestājusies ziema, veikalā pameklē narcises, tulpes vai hiacintes, kas atgādinās par drīzo pavasari un iepriecinās!

 
 
 

Ziedu kurjers 

Ziedus sūtot ar kurjeru, noteikti ir pušķim jāpievieno kartīte. Kartītē jāatklāj, no kā ir ziedi, un jāmin iemesls - svētki, vai varbūt vienkārši tas, ka ziedu pusķis Jūsuprāt  ir veids, kā iepriecināt konkrēto cilvēku. Ziedu sūtīšana ar kurjeru ir laba izvēle, ja pašam aizbraukt ciemos pie cilvēka neizdosies, vai ja gribat sagādāt pārsteigumu. Iegādājoties dāvanu karšu centra FromMe.lv dāvanu karti, ir iespējams pasūtīt ziedu piegādi ar kurjeru - tas ir lielisks veids, kā pārsteigt mīļotos cilvēkus, it īpaši, ja paši šoreiz nav iespējas aizbraukt viņus apsveikt klātienē. 

 

FromMe - izvēlies labāko, dāvini no sirds!

 

Dāvanu idejas un padomi

Kā svinēt un ko darīt dzimšanas dienā – tradīcijas Latvijā un pasaulē

Dzimšanas diena ir svētki, kas tiek saistīti ar dzīves svinībām. Mēs svinam to, ka ir ...

Lasīt tālāk

Dāvanu karšu etiķete – padomi dāvanu kartes iegādē un pasniegšanā

Šajā rakstā apskatīsim, kas ir galvenie dāvanu karšu etiķetes rādītāji, kā arī ...

Lasīt tālāk

Kādas ir populārākās dāvanas Ziemassvētkos?

Šobrīd modē ir dažādu piedzīvojumu un sajūtu dāvināšana. Tas nozīmē, ja šogad esi ...

Lasīt tālāk

Lai nodrošinātu vislabāko fromme.lv lietošanas pieredzi, šajā tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Uzzināt vairāk.

Sapratu