Paštaisītas dāvanas Ziemassvētkos – 10 idejas dāvanām

dāvanas ziemassvētkos

Gatavošanās Ziemassvētkiem mēdz būt satraukuma pilna un nogurdinoša. Lielākais iemesls tam ir dāvanu iegāde. Katram tuvajam cilvēkam gribās uzdāvināt ko īpašu, taču tas aizņem ne vien daudz laika, bet arī liek pamatīgi tērēties. Tāpēc šajā rakstā atgādinām, ka dāvanu pirkšanas vietā var tās uztaisīt pašam.

 

Ziemassvētku apdāvināšana tomēr ir tradīcija, nevis pienākums. Laiks atcerēties, ka vissirsnīgākās dāvanas ir nevis tās, kas ir dārgas un milzu apmērā, bet gan tās, kas nāk no sirds. Mūsu svētku dāvanu kartes atradīsi sadaļā Ziemassvētku dāvanas, taču šajā rakstā atradīsi veidus, kā izveidot dāvanu pašam.

 

 

Dāvanu karte ar šokolādi

 

Paštaisīta dāvana ir lielisks papildinājums dāvanu kartei. Piemēram, dāvinot tādas dāvanas kā SPA atpūta vai dāvanu karte hobijam, gribās klāt pievienot ko sirsnīgu un mīļu. Noderīga dāvanu karte ar mīļu paštaisītu dāvanu ir lielisks savienojums!

 

1. Ziemassvētku eglīte 

ziemassvētku eglīteŠajā gadījumā nav domāta eglīte no meža, bet gan oriģināla dāvana – eglīte, kas izveidota paša rokām. Tā noteikti būs īpaša dāvana, kas kalpos par galveno dekorācijas objektu dāvanas saņēmēja mājās. Lai izveidotu šo dāvanu, var izmantot dažādas tehnikas. 

 

Izmanto papīru un kartonu dažādos zaļos toņos un nododies zīmēšanai un locīšanai. Vai arī izvēlies minimālistiska stila dizainu un izveido abstrakto eglīti. Ņem par palīgiem jebkurus tev pieejamos materiālus - koku, virves, līmi utt. Ļauj savai iztēlei izpausties un izveido ko oriģinālu un skaistu. 

 

2. Apsveikuma kartīte

apsveikuma kartīteApsveikuma kartītes ir neatņemama Ziemassvētku sastāvdaļa. Tās ir pieņemts dāvināt klāt pie dāvanas ar sirsnīgu novēlējumu jaunajam gadam vai arī kādu asprātīgu pantiņu, ko vēlāk noskaitīt pie eglītes. Skaidrs, ka ne visiem ir pietiekami daudz brīva laika, lai katru gadu veidotu oriģinālas paštaisītas kartiņas. Taču, kad dāvanu idejas ir beigušās, kāpēc gan neizveidot apsveikumu pašam?

 

Ziemassvētkos pašam veidot kartiņas ir tik vienkārši. Šie svētki ir saistīti ar tādu krāšņumu, skaistām gaismām, vizuļojošiem rotājumiem. To visu liec uz kartiņas. Izgriez Ziemassvētku eglīti, apsmērē to ar plānu līmes kārtiņu un uzsmidzini mākslīgo sniegu. Eglītes galam izveido skaistu zvaigzni. Vienas kartiņas ideja gatava. Ļaujies svētku noskaņai un radi ko vienreizēju! Lai būtu ko ierakstīt kartītē, ieskaties rakstā Apsveikuma pantiņi.

3. Ziemassvētku sajūta burciņā

ziemassvētku dāvanasArī parasta stikla burciņa var būt pārsteigumu pilna. Brīnišķīga dāvana Ziemassvētkos var būt piepildīta stikla burciņa ar dažādiem sīkumiem, kas spēs radīt svētku noskaņu ikreiz, kad uz to paskatīsies, vai kad to pasmaržos. Paštaisīto dāvanu vari piepildīt ar smaržīgām garšvielām, paštaisītu ievārījumu, dažādām pērlītēm un nieciņiem, Ziemassvētku tēju, saldumiem. 

 

Ar Ziemassvētkiem visvairāk asociējas sarkanbaltās konfektes ‘’Āķīši’’, mandarīni un noteikti karstā šokolāde. Apvieno visas šīs lietas un izveido lielisku Ziemassvētku komplektu. Karsto šokolādi dāvini jau sapakotu ar nepieciešamajām sastāvdaļām, lai dāvanas saņēmējs varētu iztukšot burciņas sastāvu uzreiz krūzē un baudīt gardu dzērienu no tevis. Un dienai, kad gribēsies doties sasildīt sirdis un vēderus ar gardu maltīti, uzdāvini dāvanu karti restorānā.

 

 

ražots latvijā dāvanu karte

 

 

4. Ziemassvētku dekorācijas

 ko dāvināt ziemassvētkosZiemassvētku laikā visi veikali ir piepildīti ar dažādām Ziemassvētku dekorācijām – eglītes pušķošanai, mājas dekorēšanai, dāvanu papildināšanai un vēl daudzām citām lietām. Izvēle ir plaša, taču ne tik daudzveidīga, lai katram mājās būtu oriģinālas dekorācijas. Tāpēc tu tādas vari izveidot un uzdāvināt kādam draugam vai tuviniekam kopā ar kādu radošo kursu meistarklasi, kas ļaus arī dāvanas saņēmējam izveidot ko skaistu.

 

Viens no skaistākajiem veidiem, kā izveidot vienkāršas dekorācijas, ir izgriezt papīra zvaigznes un dekorēt tās kā vien pašam tīk. Internetā ir daudz pamācības, kā pavisam vienkāršu papīra plāksni pārvērst par ko neiedomājami skaistu. Izgriezto un zvaigznes formā salocīto, nostiprināto zvaigzni pildi ar mazām lampiņām. Šīs zvaigžņu dekorācijas būs ļoti burvīga dāvana, kas iepriecinās ar izstaroto gaismu tumšos ziemas vakaros.

5. Adītas drēbes

adījumi dāvana ziemassvētkosAdītas zeķes ir klasiska Ziemassvētku dāvana ne vien stereotipos, bet arī realitātē. Katru dāvanu ir iespējams padarīt īpašu. Tāpēc parūpējies par to, lai dāvanas saņēmējam ziemā ir silti ar tieši tevis izveidotu apģērba gabalu. Adi zeķes, tamborē šalles, šuj cimdus.

 

Izvēlies personas stilam piemērotus diegus un dzijas. Rotā tos krāšņus un pamanāmus, ar spilgtām pogām un pērlēm. Ja tev pašam patīk veidot, tad iespējams labākā dāvana tev pašam vai kādam citam rokdarbu meistaram būtu arī dāvanu karte Pērļotava

 

6. Piparkūkas

piparkūkas ziemassvētkosKatru gadu īstenu Ziemassvētku sajūtu mājās ievieš piparkūku smarža. Tā piepilda katras telpas stūrus un padara vakaru īpaši siltu un patīkamu. Ziemassvētki ir laiks, kad var izpausties piparkūku cepšanā un tad tās notiesāt ar gardu kakao krūzi. 

 

Iespējams, kāds no taviem draugiem ir bijis aizņemts gada nogalē un nav paspējis sacept piparkūkas. Pārliecinies par to, ka neviens no taviem mīļajiem šos svētkus nepavadīs bez gardumu piepildītiem vēderiem un mājīgās piparkūku smaržas. Turklāt piparkūku cepšana nereti sagādā lielāku prieku, nekā to notiesāšana. Pats process ir gana jautrs un aizraujošs. Izvēlies neizmantot ierastās formiņas, bet izgriez tās no mīklas pats. Izmanto spilgtas un košas krāsas glazūru dekorēšanai.
 

 

restorani riga

 

7. Personalizēts kalendārs ar attēliem

paštaisīta dāvana ziemassvētkosZiemassvētki ir piemērots laiks, kad dāvināt dāvanas nākošajam gadam. Šķiet, tas jau ir tepat ap stūri. Tāpēc parūpējies par to, ka tavi mīļie cilvēki ir gatavi jaunajam gadam. Uzdāvini Ziemassvētkos kalendāru nākošajam gadam. Protams, izveido to pats. Sāc ar kalendāra materiāla izvēli un lielumu. 

 

Izvēlies starp papīru vai kartonu, glancētu vai matētu materiālu, kalendāra lapas ar katru mēnesi tiks pārlocītas vai noplēstas. Tavā ziņā ir tik daudz detaļu, ko pats vari noteikt. Padari kalendāru vēl personiskāku, tam pievienojot attīstītas attēlu kartiņas. Šī būs lieliska dāvana labākajiem draugiem, jo katru mēnesi varēs priecāties par kādu no kopā izdzīvotajiem piedzīvojumiem attēlā.

 

Lai sniegtu iespēju veidot krāšņus attēlus un atmiņas arī turpmāk nākošajam kalendāram, pievieno šai dāvanai kādu foršu ceļojumu. Dāvanu karte ceļojumam ir laba izvēle, jo gada beigās saņemt dāvanā atpūtu ir īpaši patīkami.

8. Vannas bumba

paštaisītas vannas bumbasJa meklē, ko dāvināt mammai, māsai, draudzenei Ziemassvētkos, tad interesanta ideja ir vannas bumbas. Arī tās tu vari pagatavot pats, kas izvērtīsies par aizraujošu procesu, kura laikā iemācīsies ko jaunu. Šādu dāvanu novērtēs ikviens, kas ziemas vēsajos vakaros labprāt izbauda atpūtu siltā vannā.

 

Vannas bumbu pagatavošana nemaz nav tik sarežģīta, kā sākotnēji varētu domāt. Viss, kas tev ir nepieciešams vannas bumbas pagatavošanai ir soda, kukurūzas ciete, citronskābe, sāls, ūdens un ēteriskās eļļas. Vairums no šīm sastāvdaļām tev, droši vien, jau ir virtuves skapītī. Izmanto dažādas ēteriskās eļļas, lai vannas bumbām pievienotu patīkamu aromātu.

9. Stikla sniega bumba

paštaisīta sniega bumba ziemassvētkosBērnības rotaļlieta, kas visvairāk asociējas ar Ziemassvētkiem, ir stikla sniega bumba. Šī dāvana varētu būt piemērota Ziemassvētku dāvana bērniem vai kādam, kas novērtē un kolekcionē oriģinālus svētku dekorus. Jau iepriekš pieminētais burku dāvināšanas paņēmiens ir noderīgs arī šīs dāvanas izveidē. 

 

Sākotnēji atrodi stikla burku vai kādu citu objektu, kas pēc iespējas vairāk līdzinās sniega bumbas formai. Atceries, ka šī sniega bumba mums ir jāpiepilda, tāpēc tai ir jābūt atveramai. Tieši tas ir iemesls, kāpēc maza burciņa būtu lieliski piemērota šim projektam. Kad īstais trauks ir piemeklēts, atlicis vien izpausties ar tā dekorēšanu. Piepildi to ar mākslīgo sniegu, izgriez no uzlīmju papīra mazas zvaigznītes, spīdumiņus. Centrā nostiprini mazu Ziemassvētku eglīti, rūķīšus, elfus, Ziemassvētku vecīti, dāvanu kastīti. Izvēle jau atkal ir pilnībā tavā ziņā.
 

10. Paštaisītas joku dāvanas

joku dāvanas no frommeZiemassvētkos drīkst arī pajokoties. Jo īpaši jau tāpēc, ka šajos svētkos ierasts dāvināt mīļas un sirsnīgas dāvanas. Piedāvājam kādu no dāvanām papildināt ar pašdarinātu joku dāvanu, lai pavērotu dāvanas saņēmēja reakciju.

Šis var izvērsties par vareni smieklīgu atgadījumu, kas tiks pieminēts vēl ilgi. Pārliecinies, ka dāvanas saņēmējam ir laba humora izjūta un, ka nevienu šis žests neaizvainos. 

 

Dažas joku dāvanu idejas ir uzdāvināt rūpīgi salocītu un iesaiņotu jau apēsta šokolādes batoniņa papīrīti – pasniedz to kā praktisku grāmatzīmi. Vai arī uzdāvini draugam izkusušu sniegavīru – piepildi tukšu pudeli ar ūdeni, sniegavīra degunu burkānu, rociņām no koka zariem un pogām acu vietā. Vairākas citas asprātīgas dāvanu idejas smelies FromMe rakstā Pašdarinātas joku dāvanas.

11. Veselīgi našķi

veselīgi našķi dāvanā

Virtuvē iespējams izpausties vienmēr – īpaši Ziemassvētku sezonā. Atklājot jaunus kulinārijas šedevrus, vari uzcept gardus un veselīgus našķus. Ziemassvētkos ierasts kārtīgi pieēsties un tad jaungada pirmā apņemšanās ir to labot. Taču lieliska dāvana būtu kāds gardums, kuru drīkst ēst arī vairumā, jo tas ir veselīgs. Dažādi riekstu, dateļu, musli batoniņi un enerģijas bumbas ir lieliska izvēle.

 

Vairāk idejas vari smelties rakstā Kā pagatavot veselīgus kārumus. Tur apkopotas 3 ātras un vienkāršas, bet neizmērojami gardas receptes.

 

Šādu dāvanu labi pasniegt kopā ar kādu ēst gatavošanas meistarklasi, lai iedvesmotu dāvanas saņēmēju pagatavot gardumus pašam. Laba izvēle ir šokolādes gardumu meistarklase.

 

Protams, vienmēr iespējams to uzdāvināt kopā ar gardu maltīti kādā restorānā. Lai nav jālauza galva par to, kurš restorāns ir piemērotākais, atstāj to izvēli dāvanas saņēmēja ziņā. Dāvanu karte Restorāni Rīgā šādu iespēju atļauj – izvēlēties no vairākiem restorāniem Rīgā.

 

 

Kā redzi, skaistas un neparastas dāvanas Ziemassvētkos vari izveidot arī pats savām rokām. Nepieciešama tikai iedvesma, vēlme iepriecināt citus un paust savas sajūtas. Tad arī taps Tevis veidota paštaisīta dāvana. Ja tomēr šaubies par savām spējām darboties ar dažādiem materiāliem un iesaiņot dāvanas, iespējams, laba doma ir attīstīt savas prasmes. Dažādas idejas par to, ko izveidot paša rokām, atrodi IdejaDavanai.lv bloga sadaļā Paštaisītas dāvanas

 

Lai izdodas!

 

Dāvanu kartes internetā

Dāvanu idejas un padomi

Kā svinēt un ko darīt dzimšanas dienā – tradīcijas Latvijā un pasaulē

Dzimšanas diena ir svētki, kas tiek saistīti ar dzīves svinībām. Mēs svinam to, ka ir ...

Lasīt tālāk

Dāvanu karšu etiķete – padomi dāvanu kartes iegādē un pasniegšanā

Šajā rakstā apskatīsim, kas ir galvenie dāvanu karšu etiķetes rādītāji, kā arī ...

Lasīt tālāk

Kādas ir populārākās dāvanas Ziemassvētkos?

Šobrīd modē ir dažādu piedzīvojumu un sajūtu dāvināšana. Tas nozīmē, ja šogad esi ...

Lasīt tālāk

Lai nodrošinātu vislabāko fromme.lv lietošanas pieredzi, šajā tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Uzzināt vairāk.

Sapratu