Kā SPA kļuva par dāvanu karšu un atpūtas karalieni

Populārākā teorija SPA vārda izcelsmei ir tas, ka SPA – tas ir saīsinājums no latiņu valodas un nozīme "Sanus per Aquam" jeb “veselība caur ūdeni”. Šis jēdziens ir pazīstams no Senās Romas laikiem, kad slimību ārstēšanai izmantoja termālus avotus un termālās vannas. Otra teorija vēsta, ka SPA nosaukums ir radies no Beļģijā esoša ciemata ar nosaukumu Spa, kurš jau no Senās Romas laikiem ir bijis populārs dēļ savām vannām. Spa ciemats esot kļuvis tik nozīmīgs un populārs, ka vārds SPA kļuva par sinonīmu vietai, kurā var atjaunoties un relaksēties.

 

SPA no senatnes

Romiešiem vannošanās termālajos ūdeņos un nodošanās citām SPA aktivitātēm nebija tikai ķermeņa kopšana vien, SPA bija veselības uzlabošanas un socializēšanās vieta, kas ātri iesakņojās tautas ieradumos un kļuva par tradīciju.

SPA industrija no senajām tautas dziedniecības sistēmām ir paņēmusi visu labāko, papildinājusi ar mūsdienu tendencēm un atklājumiem, un apvienojusi to plašā rituālu klāstā. Tas viss balstās uz  vienkāršām un iedarbīgām metodēm - ūdens terapijas, pirts rituāliem, masāžas, dabas produktiem.  SPA rituāli relaksē, tāpēc iedarbojas ne tikai uz cilvēka ķermeni, bet arī prātu, palīdzot atjaunot veselību un iegūt harmoniju.

 

Mūsdienu SPA sākums

SPA, kādu to pazīstam mūsdienu pasaulē, izveidojās Amerikā, ap 50. gadiem. Tolaik tā sāka kļūt par nepieciešamību cilvēku dzīves stilam - stress darbā, ekonomiskās pārmaiņas, strauja dzīves stila kļūšana par normu un liekais svars mudināja meklēt izeju. Tāpēc amerikāņi Eiropas ārstniecisko kūrortu praksi, kurā cilvēki atveseļojās pēc slimībām, pēc ideoloģijas pavērsa otrādāk - lai nesaslimtu, ir laikus jāparūpējas par organisma veselību un jāatjauno izsīkušās enerģijas krātuves.

Klasiskie SPA industrijas aizsācēji darbojās ļoti skaistās vietās: okeāna krastos, meža ielokos, kalnu namiņos, kā arī lauku apkārtnē,  kur pati daba sniedz veldzējumu. Cilvēki tur mācījās veselīga dzīvesstila ieradumus, izmantojot ūdens dziedniecību un pilates vai jogas vingrinājumus. Daudz laika tika pavadīts dabā, izjādēs, pastaigās pa kalniem un meža takām, peldēm, kā arī baudot veselīgu pārtiku.

 

Dienas SPA uzplaukums

Pēc skaistās atpūtas SPA apmeklētāji ilgojās ko tādu piedzīvot arī pilsētās, jo ne vienmēr bija laiks vairāku dienu braucienam uz SPA kūrortiem, tāpēc tika ieviests dienas SPA, ko varēja izbaudīt tupat pilsētā. Kopš tā laika SPA ir kļuvis par visā pasaulē mīlētu atpūtas veidu, turpinot gan vairāku dienu SPA kūrortu tūres, gan izmantojot dienas SPA piedāvājumus. Ne velti SPA salonu un masāžu dāvanu kartes ir viens no daudzveidīgākajiem un pirktākajiem dāvanu karšu portālu piedāvājumiem, turklāt SPA procedūras ir lieliska dāvana gan sievietei, gan vīrietim.

Dzīve apkārt turpina savu trauksmaino ritmu, bet SPA ir nesatricināma miera un harmonijas pilni, turklāt ļoti viegli pieejami, lai klienti varētu izbaudīt spēcinošas un procedūras, kā arī relaksētos pirtīs un baseinos.

 

Ieskaties FromMe.lv piedāvātajās dāvanu karšu iespējās un idejās, lai atrastu piemērotāko SPA dāvanu karti sev vai mīļotajam cilvēkam!

FromMe.lv – dāvanas no sirds!

Dāvanu idejas un padomi

Kā svinēt un ko darīt dzimšanas dienā – tradīcijas Latvijā un pasaulē

Dzimšanas diena ir svētki, kas tiek saistīti ar dzīves svinībām. Mēs svinam to, ka ir ...

Lasīt tālāk

Dāvanu karšu etiķete – padomi dāvanu kartes iegādē un pasniegšanā

Šajā rakstā apskatīsim, kas ir galvenie dāvanu karšu etiķetes rādītāji, kā arī ...

Lasīt tālāk

Kādas ir populārākās dāvanas Ziemassvētkos?

Šobrīd modē ir dažādu piedzīvojumu un sajūtu dāvināšana. Tas nozīmē, ja šogad esi ...

Lasīt tālāk

Lai nodrošinātu vislabāko fromme.lv lietošanas pieredzi, šajā tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Uzzināt vairāk.

Sapratu