Cita Rota latviskas dāvanas no sirds

Nenoliedzami, ka pēdējā laikā visapkārt Latvijā manāms jaunu uzņēmumu uzplaukums, aiz kuru izveidošanas stāv mūsu pašmāju jaunie ražotāji. Tas atgādina par to, cik svarīgi ir atbalstīt vietējos uzņēmējus, kas par visām varītēm cenšas izveidot kvalitatīvu un latviešiem mīļu produktu. Tādu, kas celtu gaismā latviešu kultūru un Latvijas dizaineru spēju darīt, rezultātā paveicot lielas lietas. Viens no šādiem uzņēmumiem ir Cita Rota.

 

Cita Rota ir uz latviešu dizainu vērsts uzņēmums, kas ražo apģērbu un rotaslietas, tajās iekļaujot latviešu senās zīmes un vēsturiskos simbolus. Produkcijas mērķis ir ik katram nodot daļiņu Latvijas, ko vienmēr nēsāt līdzi. 

Produkcija

Lai arī šī uzņēmuma veiksmes stāsts sākas ar rotām, produkcijas klāsts ir papildinājies ar apģērbu gan sievietēm, gan vīriešiem, gan arī ar interjera iekārtošanai paredzētiem koka sienas pulksteņiem. Laika gaitā viss mainās un jaunie uzņēmumi nav izņēmums - tiek atrasti jauni un efektīvāki veidi, kā ražot produkciju, izveidot ko jaunu un paliekošu. Komentējot produkcijas klāsta attīstību, Cita Rota radītāja Agate atzīst, ka uzņēmuma šī brīža pamatdarbība ir citādāka, nekā sākotnēji.

 

Cita Rota uzņēmums ir radies, pateicoties vēlmei būt neatkarīgam un radīt skaistas lietas. Uzņēmuma filozofija ir darīt visu ar smaidu sejā - darīt to, kas patīk, ir galvenā Cita Rota veiksmes atslēga. Cita Rota sākotnējie produkti, to starp Lielvārdes jostas raksta šalle un kaklarota Meitene Latvija, ir iekarojuši kā latviešu, tā arī ārzemju viesu sirdis un šogad šiem abiem Cita Rota gara darbiem paliks jau 6 gadi. 

 

Cita Rota Pārdošanas kanāli

Cita Rota uzņēmums izmanto vairākus pārdošanas kanālus savas produkcijas tirgošanai un labprāt sadarbojas arī ar citiem mazumtirgotājiem. 

Cita Rota veikaliņš Krastmalā

Cita Rota veikals jau otro gadu atrodas 11.novembra krastmalā 29, kur arī tiek šūta lielākā daļa apģērba. Veikals ir Vecrīgā, ērti pieejamā vietā. Fiziska veikala lielākā un galvenā priekšrocība ir tā, ka cilvēki paši var atnākt, apskatīt produkciju un to piemērīt. Īpaši labi tas ir gadījumos, kad cilvēkam nepieciešams kas ļoti steidzami, var ieskriet un iegādāties.

 

Sadarbība ar citiem mazumtirgotājiem

Cita Rota sadarbojas arī ar citiem latviešu dizaina ražotājiem, tāpēc veikaliņā pieejami arī citu meistaru darinātas rotaslietas un aksesuāri. Tāpat arī Cita Rota produkcija atrodas vairākos veikalos Rīgā, citviet Latvijā un pat ārpus tās, to starp, M50, Daniela rotas, Salons Madara, MūsMāja, Rozes Bode, Viensēta, JustLäti u.c. Sadarbojoties ar citiem tirgotājiem, Cita Rota par galveno priekšrocību uzskata iespēju popularizēt savu produkciju, gūstot plašāku produkta izplatīšanas tīklu, kas arī kalpo par vienlīdz labu reklāmu.

 

Izbraukumu tirdzniecība

Par pozitīvu pieredzi Cita Rota uzņēmums atzinis arī izbraukumu tirdzniecību - tas ir labs veids, kā iepazīt klientus un tāpat arī iepazīstināt klientus ar sevi.

 

Mājaslapa - interneta veikals www.citarota.lv

Dzīvojot digitālajā laikmetā, pavisam pašsaprotams tirdzniecības komponents ir uzņēmuma mājaslapa jeb interneta veikals. Cita Rota savu internetveikalu atvēra jau pašā uzņēmuma plaukumā pirms 6 gadiem. Jau no pašiem pirmsākumiem mājaslapa ir veidota uz Wordpress bāzes. Mājaslapa ir pieejama latviešu un angļu valodā, un nodrošina pasūtījumus no ārvalstīm, tāpēc Cita Rota produkcija tiek sūtīta pa visu pasauli.

 

Cita Rota internetveikalu dēvē par vietu, kur topošais un esošais klients var apskatīt pilnu produkcijas klāstu un iepazīties tuvāk ar uzņēmumu - internetveikals būtībā ir uzņēmuma vizītkarte.  

 

Etsy - izveides stadijā

Šobrīd norisinās Cita Rota veikala izveides process platformā Etsy, kas tiek uzskatīts par labu pārdošanas kanālu, kas ir jāizmanto.

 

Sociālie tīkli - pārdošanai un mārketingam

Taču bez internetveikala, Cita Rota produkcijas izplatīšanā izmanto arī sociālo tīklu veikalus. Domājot par jaunajiem uzņēmumiem, starp to dibinātājiem bieži vien valda neziņa par to, kā un cik bieži vērts izmantot sociālos tīklus. Viens no Cita Rota biežāk izmantotajiem sociālajiem tīkliem ir Facebook - šis pārdošanas kanāls tiek izmantots ar mērķi informatīvi publicēt savu piedāvājumu. Cita Rota atzīst Facebook platformu par lielisku veidu, kā informēt sekotājus par jaunajām aktualitātēm un pulcē jau vairāk nekā 21’000 sekotāju.

 

Kopumā Cita Rota soctīklu veikalus atzīst par labu vietni, kur reklamēt savu preci, tomēr galvenais pārdošanas kanāls ir Cita Rota mājaslapa, kur arī var veikt pasūtījumu. 

 

Facebook

Informācija Cita Rota Facebook platformā par piedāvājumiem tiek ievietota reizi vai divas nedēļā. Jaunumi par uzņēmumu tiek publicēti aptuveni reizi mēnesī. Konkursi un jebkāda veida cita informāciju, kas nav tieši saistīta ar produkciju, tiek publicēta reti. Cita Rota atzīst, ka Facebook paltforma ir lielisks veids, kā komunicēt ar klientiem, kas uzdod jautājumus vai vēlas ko iegādāties. Ja viss tiek darīts operatīvi un ar rūpēm, Facebook platforma spēj kalpot par efektīvu un labu rezultātu sniedzošu tirdzniecības rīku.

 

Saite uz Facebook profilu: https://www.facebook.com/CitaRota/

Sekotāji 2019 gada jūlijā: 22 660

Saziņas valoda: Latviešu

 

Instagram

Produkcijas reklāmai tiek izmantota arī sociālo tīklu platforma Instagram, kur Cita Rota profils pulcē 1300 sekotājus. Arī šajā platformā informācija par piedāvājumiem tiek ievietota reizi vai divas nedēļā, jaunumi par uzņēmumu tiek publicēti dažas reizes mēnesī un konkursi, kas aicina Cita Rota profilam piesekot vai kā citādi popularizēt produkciju, tiek rīkoti reti. 

 

Saite uz Instagram profilu: www.instagram.com/cita.rota/

Sekotāji 2019 gada jūlijā: 1 660

Saziņas valoda: Latviešu

 

Novēlējums jaunajiem latviešu ražotājiem

 

Tuvākajā laikā no Cita Rota uzņēmuma varam sagaidīt rosīgu darbošanos un iešanu vienīgi uz priekšu - ražošanas paplašināšanu un tirgošanas tīklu izplatīšanu.  Padoms, ko sev dotu Cita Rota uzņēmuma dibinātāja, ja viss būtu jāsāk no sākuma, ir būt pārliecinātai par savu ideju, saviem spēkiem un nebaidīties saprast, ka, ja tiks ieguldīta pareizā darba un gribasspēka attiecība, tad viss izdosies! 

 

Cita Rota novēl latviešu jaunajiem ražotājiem domāt ātri, būt pārliecinātiem un oriģināliem. Un piekodina, ka zaudēsi tikai tad, ja nemēģināsi. 

 

Ja arī Tu vēlies atbalstīt latviešu dizainu un iepazīties ar Cita Rota piedavājumiem, aicinām ielūkoties viņu plašajā produktu klāstā Cita Rota mājaslapā. Ja vēlies sev vai saviem mīļajiem uzdāvināt kādu produktu, kas ražots Latvijā, Cita Rota ir piemērota vieta, kur varēsi atrast īsteni latviskas dāvanas, piemēram, vīrietim lieliska dāvana ir kvalitatīvi kokvilnas krekli, sudraba gredzeni ar latviešu zīmēm vai rokas pulkstenis. Savukārt sievietei izvēlies brīnišķīgas ar latvju zīmēm apveltītas latviešu rotas vai skaistas lina kleitas sievietei. Iepriecini gan sevi, gan līdzcilvēkus ar Cita Rota dāvanu karti un atbalsti vietējos ražotājus. 

 

Dāvanu idejas un padomi

Kā svinēt un ko darīt dzimšanas dienā – tradīcijas Latvijā un pasaulē

Dzimšanas diena ir svētki, kas tiek saistīti ar dzīves svinībām. Mēs svinam to, ka ir ...

Lasīt tālāk

Dāvanu karšu etiķete – padomi dāvanu kartes iegādē un pasniegšanā

Šajā rakstā apskatīsim, kas ir galvenie dāvanu karšu etiķetes rādītāji, kā arī ...

Lasīt tālāk

Kādas ir populārākās dāvanas Ziemassvētkos?

Šobrīd modē ir dažādu piedzīvojumu un sajūtu dāvināšana. Tas nozīmē, ja šogad esi ...

Lasīt tālāk

Lai nodrošinātu vislabāko fromme.lv lietošanas pieredzi, šajā tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Uzzināt vairāk.

Sapratu