Dāvanu iesaiņošana – aktuāli Ziemassvētkos!

01.12.2019

dāvanas idejas iesaiņošanai

Ziemassvētki ir dāvanu laiks, kad vēlamies savus mīļos iepriecināt ar sirsnīgām un pārdomātām dāvanām. Lai arī mēdzam dāvanu sagādāšanu nereti uzskatīt par satraukuma pilnu laiku, tik pat svarīga loma pieder arī dāvanu saiņošanai. Kad dāvanas sapirktas, tad vērts parūpēties arī par skaistu un personisku dāvanas iesaiņojumu.

 

Lai dāvanu iesaiņošana šogad nebeigtos pie dāvanu maisiņu sapirkšanas vien, esam apkopojuši vērtīgus padomus un dāvanu saiņošanas idejas. Tās noderēs, ja vēlies sagādātās dāvanas iesaiņot dažādi, katrai dāvani veltot īpašu vērību un tajā ieguldot mīlestību!

 

 Šajā rakstā seko daži ieteikumi, kā vari iesaiņot sarūpētās Ziemassvētku dāvanas.

 

Raksta saturs:

 

 

Kāpēc svarīgi parūpēties par dāvanu iesaiņojumu?

Kad dāvanas draugiem un tuviniekiem jau sagādātas, atliek vien tās skaisti iesaiņot. Bieži vien dāvanas saņēmējs jau zina, kādu dāvanu saņems – tas ir viens no iemesliem, kas dāvinātājiem var likt domāt, ka dāvanas iesaiņojums nav nepieciešams. Tāpēc vēlamies atgādināt, kāpēc dāvanu iesaiņojumam ir nozīme.

 

Pirmkārt, mums visiem patīk skaistas lietas. Ne vienmēr dāvanas jau tiek tirgotas piemērotās dāvanu kastēs, tāpēc jāķeras klāt vien pašam un jāmēģina sagādātā dāvana skaisti ietērpt.

 

Protams, neizpaliek arī pārsteiguma elements. Iesaiņojums, kas apslēpj dāvanas formu, var sniegt intriģējošu mirkli un iespēju uzminēt, kas svētkos saņemts.

 

Arī dāvanā ieguldītās pūles un laiks nepaliek nepamanīts. Paštaisītas dāvanas ir viena no sirsnīgākajām dāvanām Ziemassvētkos, jo dāvanas saņēmējiem uzreiz skaidrs, ka tā darināta paša rokām un no sirds. To pašu efektu iespējams panākt ar skaistu, gaumīgu un oriģinālu dāvanas iesaiņojumu. Tik līdz ieguldīsi tajā papildus laiku un pūles, dāvanai tiek pievienota personiska vērtība.

aploksne ar šokolādi

 

 

Idejas, kā iesaiņot dāvanu

Ir tik daudz iesaiņojumu veidi, ka ir pavisam viegli tajā visā apjukt. Spilgtas krāsas, dažādi izmēri, atšķirīgās dāvanu formas utt. Ir svarīgi aplūkot visus dāvanas iesaiņošanas variantus un izvēlēties piemērotāko.

 

 

Svētkiem atbilstošs dāvanu maisiņš

Visvienkāršākais iesaiņojuma veids ir nu jau gandrīz katrā veikalā atrodamie dāvanu maisiņi. Tie ir piemēroti jebkuras formas dāvanai, tāpēc iesaiņošanas process ir pavisam vienkāršs. Dāvana tiek iesaiņota pāris sekunžu laikā – ātri un ērti. Jāpiebilst, ka šis noteikti nav oriģināls iesaiņojuma veids, tāpēc iesakām cītīgāk ieguldīt pūles īstā dāvanu maisiņa atrašanā. Dodies uz dizaina veikaliem un atrodi interesantus, košus, smieklīgus, svētkiem atbilstošus dāvanu maisiņus, kas dāvanas saņēmējā radīs pozitīvas emocijas.

Ietinamais dāvanu papīrs

Vēl viens populārs dāvanu iesaiņošanas veids ir ietinamais papīrs. Tas prasa vairāk pūļu un meistarības, taču gala rezultāts sanāk ļoti skaists. Šis iesaiņojuma veids piemērots dāvanām, kas ir vienkārši iesaiņojamā formā – vislabāk jau četrstūra. Tādas dāvanas kā grāmatas un jaunā gada plānotāji ir vislabāk iesaiņojamas ar dāvanu papīru. Arī tas ir pieejams plašā klāstā – dažādas krāsas, raksti, uzraksti utt. 

Piemērotas formas dāvanu kaste

Dāvanu kastes ir iesaiņojums, kas piemērots jebkurai dāvanai – četrstūra, trijstūra, apaļa, plakana, maza, liela. Jāpiemeklē vien dāvanas formai atbilstošākā kaste un dāvana pāris sekundēs ir skaista un pasniegšanai gatava! Dāvanu kaste ir labs veids, kā vienuviet pasniegt vairākas dāvanas kopā. Tas ir arī labs veids, kā aizpildīt kastes brīvos stūrus – papildus galvenajai dāvanai ievietot kastē konfektes, šokolādes, mandarīnus, piparkūkas, saburzītu papīru utt.

Skaisti cimdi vai zeķes

Īsti Ziemassvētkiem pieejams un visai radošs dāvanu iesaiņojuma veids ir zeķes un cimdi. Tas būs vēl īpašāk, ja zeķes un cimdi ir paša radīti – adīti, tamborēti, sašūti. Tad dāvanas saņēmējam būs ne vien apģērba gabalā ietērpta dāvana, bet arī silti cimdi vai zeķes! Saņemot šādu dāvanu, tās saņēmēja seja atplauks smaidā, jo dāvana būs tik piemīlīga, ka nebūs vēlme pat to izsaiņot.

Dāvanu groziņš

Skaists un kvalitatīvs dāvanu groziņš ir vēl viens iesaiņojuma veids, ko pēc dāvanas saņemšanas izdosies paturēt un turpināt izmantot ikdienā. Dāvanu grozs ir lielisks veids, kā uzreiz atrādīt sagādātās dāvanas – ja tās tiešam skaisti izskatās kopā, tad kāpēc gan tās uzreiz neparādīt? Bieži vien groziņā saliek jau savstarpēji saistītas dāvanas – gardumi ar labām receptēm; hobija grozs ar noderīgiem gadžetiem; siltuma grozs ar vannas bumbām un zeķēm; skaistumkopšanas groziņš ar dažādām skaistumlietām utt.

Aploksnes vai skaistas kartītes

Ja svētkos vēlies pasniegt dāvanā naudu vai dāvanu karti, tad to skaisti iespējams iesaiņot aploksnē vai apsveikuma kartītē. Lai aploksni padarītu personiskāku un sirsnīgāku, nebaidies to radoši papildināt – aplīmēt ar uzlīmēm, izvēlēties skaistu aploksnes krāsu, uzrakstīt kādu apsveikuma pantiņu vai sveicienu.

Hēlija balonā

Turpinot tematu par naudas dāvināšanu, pavisam oriģināls veids, kā to uzdāvināt, ir ievietojot banknotes hēlija balonā. Tad var rīkoties divējādi – izvēlēties caurspīdīgu balonu vai tumšu, lai nevar redzēt, kas iekšā. Ja dāvanas saņēmējs nezinās, kas balonā iekšā, būs lielāks pārsteiguma elements balonu uzspridzinot.

Neīstā dāvanas kaste

Svētki, kad visa ģimene sabraukusi kopā, ir īstais laiks visiem kopīgi pasmieties un nedaudz pajokoties. Labs veids, kā pārsteigt tuviniekus nesagatavotus, ir ar smieklīgu joku dāvanu. Viens veids, kā to izdarīt, ir ar nepiemērotas kastes piemeklēšanu. Ar to tiek domāts sekojošais – izvēlētajai dāvanai atrodi mājās visnepiemērotāko kasti, lai dāvanas saņēmējam rodas neīstais iespaids par dāvanu. Piemēram, ja plāno dāvināt otrajai pusītei skaistas rotaslietas, ievieto tās veļas pulvera iepakojumā. Ja gribi mammu pārsteigt ar skaistu dāvanu karti relaksējošai atpūtai, ievieto to starp kāda žurnāla lapām un izliecies, ka žurnāls ir īstā dāvana. 

Mazs cinītis gāž lielu vezumu

Bieži vien tās mazākās dāvanas ir tās vērtīgākās un svarīgākās. Vēl viens veids, kā izjokot mīļos dāvanas pasniegšanas mirklī, ir mazu dāvanu ievietot vairākās atšķirīga lieluma kastēs. Tad dāvanas saņēmējs ieraudzīs milzu dāvanu kasti, bet izsaiņojot sapratīs, ka iekšā ir vēl viena kaste. Tā arī process var turpināties, kamēr visas kastes tukšas un dāvana atrasta.

 

 

Uzdrīksties dāvanas iesaiņojumā izpausties radoši!

dāvanu saiņošana

Kad dāvana ir iesaiņota, tad tā var būt gatava doties pie tās saņēmēja. Taču, ja vēlies vēl nedaudz radoši izpausties un dāvanas iesaiņojumam piešķirt īpašu vērtību, esam apkopojuši dažus interesantus padomus, kā to paveikt!

 

Nebaidies no dažādiem siluetiem – izmanto tos un dāvanu iesaiņošana kļūs par izklaidi. Kopā ar bērniem vari no balta vai krāsaina papīra izgriezt dažādu formu siluetus, ar ko aplīmēt dāvanu kastīti vai maisiņu. Vari kombinēt dažādu krāsu un faktūras materiālus un izveidot ne tikai vizuāli, bet arī taustāmi interesantu dāvanas iesaiņojumu.

 

Viss ģeniālais ir vienkāršs – dāvanu iesaiņojumu iespējams papildināt ar košām lentām. Uzdrīksties tās kombinēt – dažādas krāsas, materiāli, platumi! Šī ir dāvanu iesaiņošanas metode, kas neprasa daudz laiku, tikai prasmi paskatīties uz lietām no nedaudz citas puses.

 

Izmanto dziju – iesaisti dāvanu pucēšanas procesā dažādu krāsu un veida dziju, lai dāvanu padarītu pūkaināku, mīkstāku un atbilstošāku Ziemassvētku mājīgajai noskaņai. Ar dzijas pavedieniem iesaiņota dāvana izskatīsies īpaši skaisti, kad tā tiks palikta zem eglītes Ziemassvētku vakarā.  

 

Neaizmirsti par Ziemassvētku tēliem – Ziemassvētku vecītis, sniegavīrs, ziemeļbrieži, rūķīši un eņģeļi var dāvanai piešķirt to īpašo Ziemassvētku sajūtu. Piemēram, parasta šokolādes tafelīte var tikt iesaiņota tā, lai būtu manāma līdzība ar kādu no pazīstamajiem Ziemassvētku tēliem. Šādi iesaiņota dāvana sagādās prieku ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem.

 

Ļauj savai izdomai vaļu  – tieši tava īpašā radošā pieeja būs tā, kas ļaus paskatīties uz dāvanu iesaiņošanu kā aizraujošu un māksliniecisku nodarbi. Tu vari apgleznot, apzīmēt, aplīmēt, ietīt, iesaiņot, izveidot dāvanu kārbu un vēl simts un vienā veidā iesaiņot dāvanu pēc paša patikas. Tieši tu būsi tas, kas vislabāk zinās, kā dāvanu, kas paredzēta konkrētam cilvēkam, iesaiņot vislabāk.

 

Arī izvēloties dāvanu kartes no FromMe.lv, vari izvēlēties, kā šī dāvana tiks iesaiņota – vai tā tiks ielikta aploksnē un apzīmogota ar vaska zīmogu un kāds būs konkrētās dāvanu kartes noformējums. Bet, ja vēlies padziļināti apgūt dāvanu saiņošanas mākslu, tad dāvanu saiņošanas kursi mācību centrā Poētika ir kā radīti Tev!

 

Priecīgus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno gadu! Lai izdodas rast vispiemērotāko risinājumu, jo dāvanu iesaiņošana arī ir veids, kā izrādīt savu mīlestību.

 

ātra dāvan iegāde

Dāvanu idejas un padomi

Kā svinēt un ko darīt dzimšanas dienā – tradīcijas Latvijā un pasaulē

Dzimšanas diena ir svētki, kas tiek saistīti ar dzīves svinībām. Mēs svinam to, ka ir ...

Lasīt tālāk

Dāvanu karšu etiķete – padomi dāvanu kartes iegādē un pasniegšanā

Šajā rakstā apskatīsim, kas ir galvenie dāvanu karšu etiķetes rādītāji, kā arī ...

Lasīt tālāk

Kādas ir populārākās dāvanas Ziemassvētkos?

Šobrīd modē ir dažādu piedzīvojumu un sajūtu dāvināšana. Tas nozīmē, ja šogad esi ...

Lasīt tālāk

Lai nodrošinātu vislabāko fromme.lv lietošanas pieredzi, šajā tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Uzzināt vairāk.

Sapratu