Izjādes ar zirgiem - lieliska dāvana veselībai

15.02.2019
Zirgi jau ilgi ir slavēti par to dziednieciskajām īpašībām un pozitīvo ietekmi uz cilvēka veselību, kā arī atpūta ar zirgiem ir izslavēta kā viena no aizraujošākajām aktivitātēm, ko baudīt pie dabas. Un  tomēr - tikai daži no mums ir pieredzējuši, cik dziļa cilvēka un zirga mijiedarbība var būt, un kā tā var dziedēt slēptās brūces, kas apgrūtina tik daudzus no mums. Emocionālo traumu un slimību ārstēšana notiek, izmantojot vienkāršu mīlestību, sapratni un pieņemšanu, kas rodas, veidojot attiecības ar zirgu, kamēr izjādes ar zirgiem palīdz nostiprināt fizisko veselību.
 
Protams, nav jājūtas slikti vai jābūt slimam, lai baudītu zirgu sabiedrību un labvēlīgo ietekmi uz veselību - zirgu sabiedrībā lieliski jutīsies ikviens, un tieši tāpēc izjādes ar zirgiem ir lieliska un veselību uzlabojoša dāvana mīļajiem.
 
Šajā rakstā aplūkosim to, kā zirgi ietekmē garīgo veselību, kā izjādes ar zirgiem uzlabo fizisko veselību, un aplūkosim lieliskus piemērus dāvanām no FromMe dāvanu kategorijas izjādes ar zirgiem, kas būs lieliskas idejas dāvanām kāzu jubilejā, oriģinālas dāvanas sievietei dzimšanas dienā un pat idejas dāvanām kolēģiem, darbiniekiem un labiem draugiem, kam nepieciešama krietna motivācijas deva. 
 

Zirgi - veselības un labsajūtas speciālisti

Zirgi savā starpā komunicē pārsvarā izmantojot ķermeņa valodu, piemēram, nelielas nianses stājā un ausu kustībās. Zirgu spēja harmoniski sadzīvot savā starpā, balstās uz prasmi nevainojami nolasīt līdzās esošo sajūtas un prasmi atbildēt uz tām ar sapratni, iecietību, laipnību, godīgumu, pacietību, piedošanu un līdzjūtību. Šo pašu prasmi zirgi izmanto arī attiecībās ar cilvēkiem. Varbūt tam, kas stāv zirga priekšā liekas, ka viņš uzvedas pilnīgi normāli, bet ja viņš patiesībā jūtas satraukts, dusmīgs, nepacietīgs, noraizējies vai skumjš - zirgs to zinās. No zirga nav iespējams noslēpt sajūtas, tāpēc zirgs vienmēr redzēs, jutīs un atbildēs uz līdzās esošo patiesajām sajūtām.
 
Tieši tur slēpjas zirgu dziedniecisko spēju atslēga, ja runājam par garīgās veselības jautājumiem - zirgi nejautā, nepieprasa un nesagaida neko no citiem - viņi vienkārši vēlas justies droši, komfortabli un labi satikt ar līdzās esošajiem. Cilvēki savā starpā tā nespēj saprasties un uzticēties viens otram. Daudziem, kas ir piedzīvojuši dziļi sāpīgas ciešanas, tieši atklāsme, ka zirgiem viņi var uzticēties, ir pirmais solis ceļā uz atlabšanu jeb spēju atkal uzticēties citiem cilvēkiem. Tāpat izjādes ar zirgiem palīdz stiprināt pašapziņu un sniedz sava veida meditāciju, jo izjāde ir brīdis, kad jātnieks koncentrējas tikai uz to, lai vadītu zirgu un noturētu līdzsvaru un pareizu stāju zirga mugurā.
 

Izjādes ar zirgiem - veselai miesai un garam

 
Atpūta pie dabas, baudot izjādes ar zirgiem ir populāra izvēle. Šķiet, laiku ar zirgiem labprāt pavadītu ikkatrs. Un kāpēc gan ne? Esam jau aplūkojuši zirgu labvēlīgo ietekmi uz cilvēka psihi, bet tas nebūt nav viss - zirgi ir lieliski partneri fiziskām aktivitātēm, lai trenētu stāju, izturību un lokanību un līdzsvara sajūtu. 
 
 
Zirgu izjādes ķermeni ietekmē dažādos pozitīvos veidos, piemēram, palīdz:
  • nostiprināt kāju muskulatūru - turēšanās pie zirga galvenokārt notiek, sasprindzinot kājas tāpēc tiem, kas vēlas nostiprināt kāju muskulatūru, bet negribas daudz staigāt vai doties uz trenažieru zāli, aizraujošas izjādes ar zirgiem varētu būt īstā aktivitāte kāju treniņam;
  • veidot pareizu stāju un nostiprināt muguras muskulatūru - izjādes ar zirgu ir lieliska aktivitāte stājas trenēšanai, jo lai saglabātu līdzsvaru un manevrēt spēju, stājai un muguras muskulatūras sasprindzināšanai ir būtiska nozīme;
  • stiprināt vēdera muskulatūru - izjādes laikā, lai jātnieks ar zirgu izpildītu dažādus manevrus, ir nepieciešams izmantot dažādas muskuļu grupas - tai skaitā vēdera muskulatūru;
  • attīstīt lokanību - uzkāpšana uz zirga, ap zirga muguru plati izplestās kājas, saliekšanās uz priekšu un pietupienam līdzīgā pozīcija, kādu jāieņem veicot atsevišķus manevrus ir lieliski piemēri muskuļu stiepšanai jeb lokanības trenēšanai;
  • trenēt ātru domāšanu - jāt ar lielu, spēcīgu dzīvnieku, kam ir savs raksturs un griba ir visa ķermeņa treniņš, kas liek izmantot muskuļus, par kuru eksistenci daži pat nenojauš, lai paredzētu manevrus, vadītu trajektoriju un pielāgotos zirga kustībām;
  • attīstīt koordināciju - izjādē koordinācija ir būtiska gan lai vadītu zirgu pareizā ātrumā un trajektorijā, gan lai veiktu precīzas kustības līdzsvara saglabāšanai uzkāpšanai uz zirga;  
  • uzlabot līdzsvara izjūtu - zirgam skrienot notiek kustība gan uz priekšu, gan augšā un lejā, gan uz sāniem, ja tiek veikts pagrieziens, turklāt, atkarībā no jāšanas ātruma un stila, šīs kustības pastiprinās un rada lielāku inerci. Lai saglabātu līdzsvaru visu šo kustību mijiedarbībā, ir rūpīgi jāseko līdzi ķermeņa pozīcijai un tam, kā kustības ietekmē līdzsvara punkta atrašanās vietu;
  • trenēt izturību - jāt ar zirgu nozīmē ilgstoši sasprindzināt ķermeni un prātu, lai noturētos zirga mugurā, domātu soli uz priekšu un vadītu zirgu pa sev vēlamo ceļu. Tas varbūt neskan sarežģīti, bet ar katru minūti jātnieks vairāk nogurst, un nepieciešama krietna izturības deva, lai noturētu uzmanību un ķermeni tonusā.

Izjādes ar zirgiem - lieliska dāvana dažādām situācijām

 
Tieši daudzie veselības ieguvumi un jau no bērnības justā labpatika pret zirgiem un plašās iespējas, ko piedāvā zirgu audzētāji visā Latvijā, devuši iespēju atpūtai ar zirgiem kļūt par vienu no sajūtām bagātākajām dāvanām, ko pasniegt kā dāvanu karti. Saņemtā dāvanu karte dod iespēju dāvanas saņēmējam tieši svētku dienā sajūsmināties par saņemto dāvanu, kā arī dod iespēju izvēlēties sev piemērotāko laiku, lai dotos braucienā pie zirgiem. 

Dāvana kāzu jubilejā - romantiska izjāde ar zirgiem un fotosesija pārim, 2h |120 EUR

Pārim kāzu jubilejā lieliska dāvana ir romantiska izjāde ar zirgiem un fotosesija divām personām.  Viņi varēs kopā izmēģināt ko jaunu, kā arī kopīgais piedzīvojums tiks iemūžināts skaistās bildēs, ar kurām papildināt ģimenes foto albumu.
 
 
 
 

Oriģināla dāvana vīrietim vai sievietei dzimšanas dienā - izjāde apvidū pārim, 1h | 40 EUR

Dāvana sievietei vai oriģināla dāvana vīrietim dzimšanas dienā noteikti būs izjāde ar zirgu apvidū divām personām. Tā ir aizraujoša dāvana, lai iemācītos ko jaunu un lieliski pavadītu laiku kopā ar mīļoto cilvēku vai labāko draugu.
 
 
 
 

Motivējoša dāvana kolēģim - zirgu izjādes nodarbība, 1h | 25 EUR

Visbeidzot, ja vēlies kolēģim vai labam draugam sniegt krietnu motivācijas devu un iespēju sakārtot domas, lai sasniegtu jaunus mērķus, tāda dāvana kā zirgu izjādes nodarbība aplokā būs pareizā izvēle, jo tas dos spēcīgu stimulu paraudzīties uz lietām no cita skatu punkta, izkāpt no komforta robežas un gūt iedvesmu mācīties, izmēģināt jaunas pieejas un sasniegt labākus rezultātus.
 
 
 
Lasot šo rakstu gūtā izpratne par zirgu un cilvēku labvēlīgo saskarsmi ir iespēja Tev palīdzēt dziedēt emocionālas un fiziskas traumas, kā arī palīdzēt atrast veselīgu hobiju, sapratni un skaidrību tiem, kas mūsdienu spraigajā ritmā pazaudējuši savu ceļu. Dod padomu vai uzdāvini dāvanu karti izjādei ar zirgu vai kādu no ārstnieciskajām procedūrām savam vīram, sievai, vecākiem, bērnam, vai draugam!
 
Vai arī Tu zini kādu, kas vēlētos svētkos dāvanā saņemt iespēju atpūsties pie dabas ar zirgiem? 
 
Uzdāvini iespēju izjust īpašo auru, ko izstaro zirgi, un gūt lielisku pieredzi atpūšoties pie dabas!

Dāvanu idejas un padomi

Kā svinēt un ko darīt dzimšanas dienā – tradīcijas Latvijā un pasaulē

Dzimšanas diena ir svētki, kas tiek saistīti ar dzīves svinībām. Mēs svinam to, ka ir ...

Lasīt tālāk

Dāvanu karšu etiķete – padomi dāvanu kartes iegādē un pasniegšanā

Šajā rakstā apskatīsim, kas ir galvenie dāvanu karšu etiķetes rādītāji, kā arī ...

Lasīt tālāk

Kādas ir populārākās dāvanas Ziemassvētkos?

Šobrīd modē ir dažādu piedzīvojumu un sajūtu dāvināšana. Tas nozīmē, ja šogad esi ...

Lasīt tālāk

Lai nodrošinātu vislabāko fromme.lv lietošanas pieredzi, šajā tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Uzzināt vairāk.

Sapratu