Kā dāvanas darbiniekiem veicina darbinieku motivāciju ikdienā

dāvanas darbiniekiem

 

Par darbinieku motivāciju tiek skaidrots tas enerģijas, iesaistes un radošuma līmenis, ko darbinieks sniedz uzņēmumam. To var dēvēt par darbinieku pienesumu – jo motivētāki ir darbinieki, jo veiksmīgāks rezultātā ir uzņēmums. Un veidi, kā savus darbiniekus motivēt, ir dažādi. Dāvanas darbiniekiem ir viens no būtiskiem aspektiem, kas ilgtermiņā ļauj vairot darba ražīgumu.

 

Daudzos pasaules uzņēmumos ir ierasts saviem darbiniekiem dāvināt dāvanas gan svētkos, gan arī par īpašiem sasniegumiem profesionālajā jomā. 

 

Ja tevi interesē dāvanu idejas, tad apkopojumu par labāko izvēli atradīsi mūsu rakstā Dāvanas darbiniekiem.

 

Šajā rakstā noskaidrosim, kā dāvanas darbiniekiem ietekmē viņu motivāciju un kā motivēti darbinieki ietekmē uzņēmuma panākumus.

 

Raksta saturs:

 

 

Motivēti darbinieki = veiksmīgs uzņēmums

Tas, kādu pienesumu darbinieks sniedz uzņēmumam, lielā mērā norāda uz to, cik motivēts ir darbinieks. Šo pienesumu var mērīt dažādi, visbiežāk tas ir entuziasms, radošums, iesaiste ikdienas darba procesos un vispārējais enerģijas līmenis. Vienkāršāk sakot – jo radošāki un enerģiskāki ir tava uzņēmuma darbinieki, jo augstāks ir viņu motivācijas līmenis.

 

Motivācijai cilvēka dzīvē ir ļoti liela nozīme – kā mājās, tā arī darba vidē. Uzņēmumam ir izdevīgi pieņemt darbā un pēc iespējas ilgāk savā komandā noturēt augsti motivētus darbiniekus. Tas ir tāpēc, ka tieši motivēti darbinieki visbiežāk uzņemas iniciatīvu, labprāt uzņemas papildu pienākumus, ir inovatīvi un mērķtiecīgi.

 

Tieši tāpēc daudzi lielākie pasaules uzņēmumi ir veltījuši laiku, lai noskaidrotu, kā vislabāk motivēt savus darbiniekus. Daži domā, ka galvenais motivācijas rīks ir nauda. Un, lai arī šī doma nav pavisam aplama (mēs visi tomēr strādājam galvenokārt naudas dēļ), darbinieku motivācijā ietilpst vēl daudzas citas metodes, kā motivēt savus darbiniekus.

 

Motivēta darbinieka iezīmes var būt sekojošas:

 • Labi tiek galā ar neparedzamām situācijām – motivēts darbinieks ir par sevi pārliecināts, līdz ar to labāk tiek galā stresa situācijās un spēj atrast risinājumu.
   
 • Labi problēmu risinātāji – ja darbinieki ir motivēti, viņi arī strādās cītīgāk, lai risinātu dažādas problēmas un izaicinājumus.
   
 • Augstāka novitāte un radošums – motivēti darbinieki meklē inovatīvas idejas, kas spētu palīdzēt optimizēt uzņēmuma darbību.
   
 • Augstāks produktivitātes līmenis – ja ir motivācija strādāt, tad ir arī vēlme to darīt vairāk un efektīvāk.
   
 • Izpratne par uzņēmuma mērķiem – motivēti darbinieki vēlas saprast, kā viņu pienesums veicina uzņēmuma panākumus. Līdz ar to viņi vienmēr vēlas saprast, kāda ir uzņēmuma misija, vīzija un mērķi.
   
 • Strādā kopīgu mērķu sasniegšanai – izprotot uzņēmuma mērķus, motivēti darbinieki lieliski izprot un sasniedz arī savus mērķus.
   
 • Ir mazāk motivēti mainīt darbavietu – darba vietas maiņa ir viena no lielākajām korporatīvajām problēmām. Uzņēmumiem ar motivētiem darbiniekiem ir par 87 % augstāks darbinieku noturības rādītājs.
   
 • Atvērti pārmaiņām un spēj adaptēties – darbinieki ar augstāku motivācijas līmeni ir atvērtāki pārmaiņām un ātrāk pielāgojas elastīgam darba veidam.
   
 • Labāk sadarbojas komandā – tā kā lielāko daļu motivētu darbinieku virza uzņēmuma mērķi un uzdevumi, viņi, visticamāk, būs komandas spēlētāji un labi sadarbosies ar citiem.
   
 • Jūt piederību uzņēmumam – motivēti darbinieki bieži ir emocionāli saistīti ar savu uzņēmumu. Līdz ar to darbinieki 3 reizes biežāk kļūst par zīmola vēstnešiem un nebaidās par savu piederību zīmolam stāstīt arī citiem.

 

Katrs uzņēmums vēlas savā komandā iekļaut aktīvus un motivētus darbiniekus. Taču kā to paveikt?

 

 

3 veidi, kā veicināt darbinieku motivāciju uzņēmumā

Mūsdienās veidu kā motivēt darbiniekus ir tik pat daudz, cik uzņēmumu. Līdz ar to katrs uzņēmuma vadītājs var nolemt par labu sev atbilstošākajiem motivācijas veidiem.

 

Šajā sadaļā apkoposim 3 no, mūsuprāt, būtiskākajiem darbinieku motivācijas veidiem. 

 

1. Iespēja uz izaugsmi

Ja darbiniekiem tiek piešķirta lielāka atbildība un iespēja pieņemt nopietnākus un svarīgākus lēmumus, palielinās viņu kontrole pār uzdevumiem, par kuriem viņi ir atbildīgi. Tādā veidā viņi ir labāk sagatavoti šo uzdevumu veikšanai. 

 

Rezultātā samazinās neapmierinātības sajūta, kas var rasties no vienmuļa darba un rutīnas. Piemēram, ja darbiniekam nekad netiek dota atļauja pievērsties nopietnākiem uzdevumiem, zūd arī motivācija un potenciālas iespējas uz izaugsmi. 

 

Ja darbiniekiem tiek piedāvāti rīki un iespējas sasniegt vairāk, lielākā daļa no viņiem pieņems šo izaicinājumu. Uzņēmumi var motivēt darbiniekus sasniegt vairāk, piedāvājot dažādas apmācības, programmas, konferences un vairāk. Tas kļūst par arvien populārāku un efektīvāku veidu, kā veicināt darbinieku motivāciju

 

2. Radošums un inovācija

Ne vienmēr darbinieki jūtas pietiekami pārliecināti, lai dalītos ar radošām un inovatīvām idejām. Tas lielā mērā, protams, ir saistīts ar uzņēmuma kultūru – vai tā atļauj darbiniekiem būt radošiem un dalīties idejās, vai arī visam ir jānotiek pēc konkrētas sistēmas.

 

Sniegt saviem darbiniekiem iespējas dalīties idejās un pārdomās varētu būt noderīgi gan uzņēmumam, gan arī pašiem darbiniekiem. Tas uzlabo problēmu risināšanu, sadarbošanos komandā, kā arī, protams, motivē darbiniekus domāt par veidiem, kā uzlabot uzņēmuma darbību. 

 

3. Dāvanas kā darbinieku motivators

Mūsdienās pastāv dažādas motivācijas alternatīvas, taču skaidrs, ka nauda joprojām ir ietekmīgs darbinieku motivators. Naudas bonusi spēj motivēt darbiniekus ražot kvalitatīvu produktu, sniegt kvalitatīvu pakalpojumu vai uzlabot kāda uzņēmuma procesa kvalitāti. Visbiežāk naudas atlīdzība tiek piešķirta darbiniekiem par izmaksu ietaupījumu vai kāda procesa uzlabošanas ideju.

 

Galvenais trūkums ir tas, ka, ja šī pieeja nav apvienota ar citām, ar naudu nesaistītām motivācijas metodēm, tās motivējošais efekts ir īslaicīgs. Tāpēc laba alternatīva ir praktiskas un noderīgas dāvanas darbiniekiem. 

 

Piemēram, viena no mūsu iecienītākajām izvēlēm ir Restorāni Rīgā dāvanu karte. Tā sniedz iespēju darbiniekam izvēlēties kādu no 11 Rīgas restorāniem, uz kuru doties baudīt maltīti. Ar šo dāvanu karti ir iespējams doties uz tādiem restorāniem kā Herbārijs, Andalūzijas suns, Buržujs, Ozo restorāns un citi.

 

restorani riga davanu karte

 

Vēl viena izvēle ir FromMe karte, kas ir izceļas ar tās universālo pieeju. Darbiniekam, kas šo dāvanu karti saņems, priekšā būs milzīga izvēle. Šo dāvanu karti var izmantot 50 dažādos Latvijas uzņēmumos – atpūtai, sportam, restorānu apmeklējumiem, veselībai un skaistumam. Tā ir dāvana, ko saņemt ir ļoti patīkami.

 

Dāvanas darbiniekiem:

 • Paaugstina darbinieku motivācijas līmeni: personalizētas dāvanas var palīdzēt darbiniekiem tikt galā ar stresu darba vietā, kā arī uzlabot vispārējo motivāciju iesaistīties ikdienas procesos. 
   
 • Uzlabo darbinieku lojalitāti: dāvanu pasniegšana komandai var palīdzēt stiprināt profesionālās attiecības starp vadītājiem un viņu komandu. Šī saikne var uzlabot darbinieku lojalitāti arī pret uzņēmumu.
   
 • Palielina produktivitātes līmeni ikdienā: dāvanu piešķiršana par labiem darba rezultātiem var palīdzēt darbiniekiem saprast, ka uzņēmums novērtē nospraustu mērķu sasniegšanu. Tas var palielināt motivāciju darbavietā un uzlabot produktivitāti.
   
 • Veido apmierinātību ar darba vietu: piedāvājot dāvanu pasniegšanas pārtraukumus darba dienas laikā sniedz darbiniekiem pārsteiguma elementu, kā arī pozitīvas emocijas. Īpaši tad, ja dāvana nav gaidīta un kalpo par apbalvojumu par sasniegumu.

 

Tas mūs noved pie raksta nākošās sadaļas, kas apstiprina, ka labā uzņēmuma kultūrā dāvanas pienākas ne tikai dzimšanas dienās un Ziemassvētkos, bet arī kā bonusi par sasniegumiem.

 

 

Dāvanas dāvina ne tikai svētkos, bet arī par sasniegumiem

Vairums uzņēmumos ir ierasts, ka dāvanas tiek dāvinātas darbiniekiem īpašos svētkos – piemēram, Ziemassvētkos, kad tiek izteikta pateicība par padarīto gada garumā. Tas pats attiecas uz dzimšanas dienām. Katrs savā dzimšanas dienā ir pelnījis individuālu sveicienu, lai diena būtu pozitīva un produktīva. 

 

Taču kāpēc apstāties tur? Atbalstām tos uzņēmumu kultūras veidus, kas piekopj arī savu darbinieku apbalvošanas sistēmu ar dāvanu palīdzību. Kā jau noskaidrojām, tas darbiniekus var ievērojami motivēt. Jāpiebilst gan, ka šāds apbalvošanas process ir jāorganizē un tam ir regulāri jāseko līdzi. Tāpēc mūsdienās neiztikt bez tehnoloģijām – piemēram, Efectio digitālā rīka.

 

Efectio ir digitāla platforma, kas paredzēta uzņēmumiem. Tā palīdz pārvaldīt dažādus ikdienas procesus uzņēmumā – liela loma tajā ir arī organizācijas kultūrai, līdz ar to arī darbinieku labsajūtai un motivācijai. 

 

efectio digitālā platforma

 

Ar šāda digitāla rīka palīdzību ir iespējams sekot līdzi uzņēmuma aktivitātēm – tur vadīt iekšējo komunikāciju ar darbiniekiem, veidot projektu plānus utt. Ir pieejama arī darbinieku motivācijas sistēma, kas piedāvā darbiniekiem krāt punktus par sasniegumiem. Tas viss tiek fiksēts Efectio platformā. Kad tiek sakrāts konkrēts punktu skaits, ir nopelnīta dāvana vai kāds cits apbalvojums. 

 

Šādu digitālo sistēmu piekopj daudzi veiksmīgi uzņēmumi Latvijā, ieskaitot Latvenergo, Bite, SEB un Accenture. 

 

Efectio piedāvājumā ir dažādi darbinieku motivējoši ieguvumi:

 • Apdrošināšana
 • Uzņēmuma korporatīvās dāvanas
 • Dāvanu kartes un kuponi
 • Ceļojumi
 • Naudas balvas u.c.

 

Katra uzņēmuma prioritātei vajadzētu būt darbinieku motivācijai, lai kāds veids konkrētajam uzņēmumam arī nebūtu izdevīgākais. Skaidrs ir viens – uzņēmums, kas koncentrējas uz darbinieku motivēšanu un darbinieku labsajūtas uzlabošanu, gūs vairāk panākumu un rezultātā būs veiksmīgāks.

 

Dāvanu idejas un padomi

Kā svinēt un ko darīt dzimšanas dienā – tradīcijas Latvijā un pasaulē

Dzimšanas diena ir svētki, kas tiek saistīti ar dzīves svinībām. Mēs svinam to, ka ir ...

Lasīt tālāk

Dāvanu karšu etiķete – padomi dāvanu kartes iegādē un pasniegšanā

Šajā rakstā apskatīsim, kas ir galvenie dāvanu karšu etiķetes rādītāji, kā arī ...

Lasīt tālāk

Kādas ir populārākās dāvanas Ziemassvētkos?

Šobrīd modē ir dažādu piedzīvojumu un sajūtu dāvināšana. Tas nozīmē, ja šogad esi ...

Lasīt tālāk

Lai nodrošinātu vislabāko fromme.lv lietošanas pieredzi, šajā tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Uzzināt vairāk.

Sapratu