Dāvanas biznesa partneriem - ierocis veiksmei

16.11.2020

biznesa partneri

Dāvanu pasniegšana un saņemšana izraisa smaidu un labas emocijas – tad kāpēc to neieviest arī profesionālajā vidē? Dāvanas drīkst dāvināt arī kolēģiem, darbiniekiem, priekšniekiem un partneriem. Svarīgākais ir izvēlēties situācijai atbilstošu un piemērotu dāvanu. Jāatceras, ka biznesa dāvana ir kā ierocis – ja ar to apiesies kā nākas, būs trāpīts tieši mērķī, taču neuzmanīga rīcība var iznīcināt turpmākās iespējas.

 

Lai nekļūdītos esam šajā rakstā apkopojuši dažus vērtīgus padomus savu biznesa partneru apdāvināšanā. 

 

Kā izvēlēties situācijai atbilstošu biznesa dāvanu?

Nepiemērota biznesa dāvana var sniegt nepatīkamu iznākumu. Ja dāvana ir mazvērtīga, biznesa partneris to var uzskatīt par apvainojumu, taču ja dāvana ir pārāk vērtīga – par mēģinājumu ietekmēt lēmumu vai tikšanās rezultātu. Par to, kā izvēlēties atbilstošākās dāvanas biznesa vidē un kā tās pareizi pasniegt, lasi zemāk.

 

Izvēlies lietišķu un universālu dāvanu

Biznesa vidē svarīgi izvēlēties tādas dāvanas, kas radīs pareizo iespaidu – pateikt paldies par padarīto darbu vai par turpmāko sadarbību. Risks ir visai augsts, tāpēc vislabāk piemērotā dāvana ir universāla. Dāvanu kartes ir lielisks variants – tās var būt gan personiskas, gan lietišķas. Biznesa partnerim jebkurā gadījumā ar dāvanu karti tiek uzdāvināta iespēja konkrēto preci vai pakalpojumu izvēlēties pašam. 

 

Vislabākā izvēle ir universālas dāvanu kartes, kas sniedz plašas izvēles iespējas. Piemēram, universālā FromMe karte, kas ļauj izvēlēties no vairāk kā 50 dažādu uzņēmumu precēm un pakalpojumiem. Ar šo dāvanu karti varēs iegādāties sev aktīvo un relaksējošo atpūtu, veselības uzlabošanu, dažādas noderīgas preces ikdienai un sportam, utt.

 

Vēl viens universālas dāvanu kartes piemērs ir Restorāni Rīgā dāvanu karte. Restorāna apmeklējums ir lietišķa dāvana, kas tiek augstu vērtēta. Tā ir iespēja pašam izvēlēties laiku un sabiedrību, kādā restorānu apmeklēt. Restorāni Rīgā dāvanu karte ir īpaša tāpēc, ka tā ir derīga 10 dažādos restorānos Rīgā. 

 

Lielākas dāvanas vari dāvināt sekojošos gadījumos:

  • pateicoties par veiksmīgu sadarbību;
  • apsveicot sadarbības partneri jubilejā;
  • apsveicot uzņēmumu jubilejā.

 

Dāvanu kartes ir labi pasniegt komplektā ar kādu citu dāvaniņu, visu apsveikumu padarot vēl īpašāku un personiskāku. Piemērus vari apskatīties sekojošā saitē Dāvanu komplekti

 

Vairāk par dāvanu idejām lietišķā vidē lasi rakstā Korporatīvās dāvanas.

 

Svarīgs arī dāvanas pasniegšanas laiks

Svarīga ir ne tikai dāvanas izvēle, bet arī pasniegšanas laiks un veids. Patiesībā no pasniegšanas laika lielā mērā atkarīga arī dāvanas izvēle. Ja vēlies biznesa partneriem vai potenciālajiem sadarbības partneriem pasniegt dāvanu pirmajā tikšanās reizē, tad labākā izvēle ir uzņēmuma prezentācijas dāvanu pasniegšana vai dāvanas ar tava uzņēmuma logo.

Izmanto iespēju dāvanai pievienot sava uzņēmuma logo

Dāvanas ar uzņēmuma logo neradīs „uzpirkšanas” iespaidu. Arī gadījumā, ja sadarbība neizveidosies, otrai pusei paliks tava uzņēmuma pildspalva, krūze vai kāda cita dāvana ar tavu logo. Tas nozīmē, ka tev ir iespēja popularizēt savu uzņēmumu arī tad, ja sadarbība nenotiek. Ja dāvanu pasniegsi kā pateicību par veiksmīgu sadarbību vai apsveiksi jau pazīstamu sadarbības partneri svētkos, tev ir nedaudz plašāka izvēle. Pēc sadarbības dāvanas saņēmējs, visdrīzāk, neuzskatīs dāvanu par viedokļa ietekmēšanas mēģinājumu.

 

Uz iepriekš pieminētajām FroMMe dāvanu kartēm iespējams pievienot apsveikuma tekstu, kas ceļo līdzi dāvanu kartei līdz pat tās izmantošanas brīdīm. Personiskais apsveikums priecēs gan saņemšanas, gan arī dāvanu kartes izmantošanas brīdī. Savukārt  korporatīvajiem klientiem uz dāvanu kartes var pievienot arī viņu logo.

 

fromme karte ar šokolādi

 

Saglabā profesionalitāti sadarbības laikā

Tomēr arī tad, ja sadarbības laikā esi iepazinis savu sadarbības partneri, nevērtē jūsu attiecības kā draudzību, ja neesi par to pārliecināts. Familiāras dāvanas labāk dāvināt ārpus darba vides. Pasniedzot biznesa dāvanu, tu pārstāvi uzņēmumu, tāpēc izvēlies un pasniedz dāvanu kā viens uzņēmējs otram.

Dāvanai pievieno kontaktu informāciju

Dāvinot biznesa dāvanas, neaizmirsti pievienot kartīti un savu vai uzņēmuma vizītkarti. Šādi tu parādīsi savu kompetenci un zināšanas biznesa etiķetē, kā arī radīsi pozitīvu gaisotni turpmākajai saziņai. Ja dāvanā izvēlēsies dāvanu karti, tad tas ir īpaši ērts veids, kā gaumīgi pievienot sava uzņēmuma informāciju. Vairāk par dāvanu karšu piemērotību biznesa dāvanās lasi rakstā Dāvanas darbiniekiem

 

Ņem vērā dāvanu pasniegšanas tradīciju atšķirības citās valstīs

Ja tavi sadarbības partneri ir ārzemju kompāniju pārstāvji, ņem vērā attiecīgās valsts dāvināšanas paražas. 

 

Piemēram, Malaizijā un Paragvajā jebkuru dāvanu biznesa vidē uzskatīs par mēģinājumu piekukuļot, tādēļ, lai izvairītos no šādām negatīvām situācijām, pasniedz dāvanas tikai tad, ja savu sadarbības partneri pazīsti jau ilgāku laiku. Turpretī Japānā, Indonēzijā un Filipīnās dāvanu pasniegšanai biznesa vidē ir dziļas tradīcijas. Šim procesam tiek veltīts laiks un ir pat izstrādātas īpašas dāvanu pasniegšanas un saņemšanas metodes.

 

Valstis, kurās biznesa vidē pieņemts pasniegt dāvanas – Čehija, Polija, Krievija, Ukraina, Bolīvija, Kostarika, Ķīna, Japāna, Taivāna, Indonēzija, Koreja, Filipīnas, Taizeme, Kolumbija.

 

Valstis, kurās biznesa vidē nav pieņemts pasniegt dāvanas – Austrālija, Francija, Lielbritānija, Ungārija, Itālija, Dānija, Pakistāna, Saūda Arābija, ASV.

 

Citās valstīs dāvanas pasniedz balstoties uz situāciju, tomēr sadarbojoties ar ārvalstīm noteikti iesakām precizēt informāciju par dāvanu pasniegšanas tradīcijām biznesa vidē.

 

ātrākā dāvanu iegāde

Dāvanu idejas un padomi

Kā svinēt un ko darīt dzimšanas dienā – tradīcijas Latvijā un pasaulē

Dzimšanas diena ir svētki, kas tiek saistīti ar dzīves svinībām. Mēs svinam to, ka ir ...

Lasīt tālāk

Dāvanu karšu etiķete – padomi dāvanu kartes iegādē un pasniegšanā

Šajā rakstā apskatīsim, kas ir galvenie dāvanu karšu etiķetes rādītāji, kā arī ...

Lasīt tālāk

Kādas ir populārākās dāvanas Ziemassvētkos?

Šobrīd modē ir dažādu piedzīvojumu un sajūtu dāvināšana. Tas nozīmē, ja šogad esi ...

Lasīt tālāk

Lai nodrošinātu vislabāko fromme.lv lietošanas pieredzi, šajā tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Uzzināt vairāk.

Sapratu