Dāvanas biznesa partneriem - ierocis veiksmei!

16.11.2011
Dāvanas biznesa partneriem - ierocis veiksmei!

Dāvanu pasniegšanaun saņemšana izraisa smaidu un labas emocijas. Bet piemērotas dāvanas atrašana sagādā ne mazums raižu. Vēl lielākas problēmas var rasties, izvēloties piemērotāko dāvanu biznesa partneriem.Biznesa dāvana ir kā ierocis – ja ar to apiesies kā nākas, trāpīsi tieši mērķī. Tomēr neuzmanīga rīcība iznīcinās Tavas turpmākās iespējas.

Biznesa partneru apdāvināšana nebūt nav vienkārša lieta. Nepiemērota biznesa dāvana var sniegt nepatīkamu iznākumu. Ja dāvana ir mazvērtīga, biznesa partneris to var uzskatīt par apvainojumu, turpretim, ja dāvana ir pārāk vērtīga – par mēģinājumu ietekmēt lēmumu vai tikšanās rezultātu. Kā izvēlēties atbilstošākās dāvanas biznesa vidē un kā tās pareizi pasniegt? Kā trāpīt mērķī?

Svarīga ir ne tikai dāvanas izvēle, bet arī pasniegšanas laiks un veids. Patiesībā no pasniegšanas laika lielā mērā atkarīga arī dāvanas izvēle. Ja Tu vēlies biznesa partneriem vai potenciālajiem sadarbības partneriem pasniegt dāvanu pirmajā tikšanās reizē, tad labākā izvēle ir uzņēmuma prezentācijas dāvanu pasniegšana vai dāvanas ar Tava uzņēmuma logo.

Šīs dāvanas neradīs „uzpirkšanas” iespaidu, un arī gadījumā, ja sadarbība neizveidosies, otrai pusei paliks Tava uzņēmuma pildspalva, krūze vai kāda cita dāvana ar Tavu logo. Tas nozīmē, ka Tev ir iespēja popularizēt savu uzņēmumu arī tad, ja sadarbība nenotiek.

Ja dāvanu pasniegsi kā pateicību par veiksmīgu sadarbību vai apsveikumu jau pazīstamu sadarbības partneru svētkos, Tev ir nedaudz plašāka izvēle. Pēc sadarbības dāvanas saņēmējs, visdrīzāk, neuzskatīs dāvanu par viedokļa ietekmēšanas mēģinājumu.

Tomēr arī tad, ja sadarbības laikā esi iepazinis savu sadarbības partneri, nevērtē jūsu attiecības kā draudzību, ja neesi par to pārliecināts. Familiāras dāvanas labāk dāvināt ārpus darba. Pasniedzot biznesa dāvanu, Tu pārstāvi uzņēmumu, tāpēc izvēlies un pasniedz dāvanu kā viens uzņēmējs otram.

Lielākas dāvanas vari dāvināt:

  • pateicoties par veiksmīgu sadarbību;
  • apsveicot sadarbības partneri jubilejā;
  • apsveicot uzņēmumu jubilejā;
  • u. c.

Dāvinot biznesa dāvanas, neaizmirsti pievienot kartīti un savu vai uzņēmuma vizītkarti. Šādi Tu parādīsi savu kompetenci un zināšanas biznesa etiķetē, kā arī radīsi pozitīvu gaisotni turpmākajai saziņai.

Ja Tavi sadarbības partneri ir ārzemju kompāniju pārstāvji, ņem vērā attiecīgās valsts dāvināšanas paražas.

Piemēram, Malaizijā un Paragvajā jebkuru dāvanu biznesa vidē uzskatīs par mēģinājumu piekukuļot, tādēļ, lai izvairītos no šādām negatīvām situācijām, pasniedz dāvanas tikai tad, ja savu sadarbības partneri pazīsti jau ilgāku laiku.

Turpretim Japānā, Indonēzijā un Filipīnās dāvanu pasniegšanai arī biznesa vidē ir dziļas tradīcijas. Šim procesam tiek veltīts laiks, un ir pat izstrādātas īpašas dāvanu pasniegšanas un saņemšanas metodes.

Lai Tev būtu vieglāk orientēties ārzemju partneru apdāvināšanā, iepazīsties ar atšķirībām dāvināšanas paražās.

  • Valstis, kurās biznesa vidē pieņemts dāvināt dāvanas:  Čehija, Polija, Krievija, Ukraina, Bolīvija, Kostarika, Ķīna, Japāna, Taivāna, Indonēzija, Koreja, Filipīnas, Taizeme, Kolumbija.
  • Valstis, kurās biznesa vidē nav pieņemts dāvināt dāvanas:  Austrālija, Francija, Lielbritānija, Ungārija, Itālija, Dānija, Pakistāna, Saūda Arābija, ASV.
  • Citās valstīs dāvanas pasniedz atkarībā no situācijas, tomēr, sadarbojoties ar ārvalstīm, noteikti precizē informāciju par dāvanu pasniegšanas tradīcijām!

Lai nodrošinātu vislabāko fromme.lv lietošanas pieredzi, šajā tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Uzzināt vairāk.

Sapratu