Dāvanu karšu etiķete – padomi dāvanu kartes iegādē un pasniegšanā

fromme davanu kartes etikete

 

Laikā, kad dāvanas izvēlē ir svarīgi atrast kaut ko vērtīgu un personalizētu, FromMe dāvanu kartes ir kļuvušas par populāru izvēli. Tas ir veids, kā ātri un vienkārši sarūpēt labu dāvanu ģimenei, draugiem un kolēģiem. Un tomēr pastāv pamata dāvanu karšu etiķete, ko ir vērts zināt.

 

Šajā rakstā apskatīsim sekojošus dāvanu karšu etiķetes padomus:

 

Raksta noslēgumā apskatīsim arī populārākos trendus, kas ir mainījuši dāvanu karšu pasauli pēdējo gadu laikā. 

 

 

Dāvanu kartes summas izvēle

Pirmais solis ir izvēlēties dāvanu karti, kas ir piemērota tavam jubilāram – kad konkrēta dāvanu karte ir atrasta, tad atliek izvēlēties dāvanas summu. Ir jāņem vērā, ka katrai dāvanu kartei ir minimālā summa, kas parasti ir 5-10 EUR apmērā.

 

Tas, kādu summu izvēlēties, ir atkarīgs no tādiem faktoriem kā tavas attiecības ar saņēmēju, svētkiem un arī no dāvanai atvēlētā budžeta. 

 

Summas izvēle balstoties uz saņēmēju un svētkiem

Attiecības ar dāvanu kartes saņēmēju ir ļoti svarīgs aspekts summas izvēlē. Ir skaidrs, ka tuviem ģimenes cilvēkiem un otrajai pusītei veltītā summa būs lielāka kā kolēģiem vai paziņām.

 

Budžeta sadalījuma piemērs:

 • Paziņas un darba kolēģi: €10 – €20
 • Tuvi draugi, ģimene un radinieki: €20 – €50
 • Īpaši notikumi un svētki: €50 – €100 vai vairāk

 

Dažādās situācijās var būt piemērotas dažādas dāvanas summas. Piemēram, dāvanu karte dzimšanas dienas vai izlaiduma svinībām varētu būt robežās no 20 līdz 50 eiro, savukārt kāzām vai nozīmīgai jubilejai var būt piemērotāka lielāka summa, piemēram, 50 līdz 100 eiro vai vairāk.

 

Tāpat iesakām arī padomāt par saņēmēja interesēm un vajadzībām. Ja viņam ir kāds īpaši iecienīts veikals vai pakalpojums, tad lielāka summa varētu būt vērtīgāka, jo tā sniedz viņam lielāku elastību izvēlēties to, kas viņam patiešām patīk.

 

Galu galā arī jāatcerās, ka laba dāvana ir tāda, kas var iepriecināt saņēmēju ar kaut ko vērtīgu. Svarīga ir ne tikai summa, bet arī nodoms, kas aiz tās slēpjas. Labi izvēlēta iecienīta veikala vai pieredzes dāvanu karte var nozīmēt vairāk kā tās naudas vērtība vien. 

 

Summas izvēle balstoties uz savu budžetu

Dāvanas izvēlē vienmēr ņemiet vērā savu budžetu. Ir svarīgi dāvināt un spēt atrast labu risinājumu savu iespēju robežās. Pārdomāta, labi izvēlēta dāvanu karte tava budžeta ietvaros ir labāka izvēle nekā pārmērīgi lieli izdevumi, ko šobrīd nav iespējams atļauties.

 

Atgādināsim, ka dāvanas ir simbolisks sveiciens svētkos. Tā ir iespēja kādu iepriecināt, apsveikt un atgādināt par to, ka šis cilvēks tev ir svarīgs. To var nodot arī ar mazākas summas dāvanu karti, ko saņēmējs pats vienmēr varēs papildināt. 

 

Ja šajos svētkos dāvanām atvēlētais budžets ir mazāks, tad iesakām izveidot konkrētu budžeta un saņēmēju attiecību. Piemēram, 60% no budžeta atvēlēt saviem tuvākajiem cilvēkiem un pārējos 40% sadalīt starp draugiem un kolēģiem. 

 

Ražots Latvijā dāvanu karte

 

Iepazīšanās ar dāvanu kartes noteikumiem

Kad dāvanu karte ir izvēlēta, tad pirms gala lēmuma pieņemšanas iesakām iepazīties ar tās lietošanas noteikumiem. Tas ir svarīgi galvenokārt tāpēc, lai saņēmējam nejauši neuzdāvinātu drīzāk apgrūtinājumu kā iepriecinājumu. 

 

Piemēram, ir vērts iepazīties ar konkrētu veikalu un pakalpojumu lokācijām. Ja konkrētais veikals atrodas tālu no saņēmēja mājām un došanās uz veikalu klātienē būs reta vai neiespējama opcija, tad jāpārliecinās par dāvanu kartes izmantošanas iespējām interneta veikalā.

 

Līdzīgi ir ar rezervāciju veikšanu. Daudzām dāvanu kartēm, piemēram, restorānos vai aktīvās atpūtas piedāvājumiem, ir nepieciešama savlaicīga rezervācija. Informāciju par to var atrast katras dāvanu kartes aprakstā. Ja ir paredzēts jubilāru vest uz kādu piedzīvojumu uzreiz pēc dāvanas saņemšanas, iesakām pārliecināties par laicīgu pieteikšanos pie pakalpojuma sniedzēja. 

 

Tāpēc iepriekšēja šo noteikumu un prasību pārbaude ne tikai palīdz izvēlēties vispiemērotāko dāvanu karti, bet arī nodrošina, ka saņēmējs to varēs izmantot viegli un ērti. Labi izvēlēta dāvanu karte, kurā nav ierobežojošu nosacījumu noteikti palielinās saņēmēja prieku, padarot šo dāvanu par lielisku sveicienu svētkos.

 

 

Kādos gadījumos dāvināt dāvanu kartes

Dāvanu kartes ir laba dāvanas izvēle svētkos un īpašos notikumos, kad gribās iepriecināt dāvanas saņēmēju. Laika ziņā dāvanu kartes ir elastīga izvēle, jo tās iegādāties ir ļoti ērti un ātri. Piemēram, FromMe dāvanu kartes var nopirkt vien dažu minūšu laikā, kas padara tās par labu risinājumu kā pēdējā brīža dāvanām. 

 

Turklāt iespēja dāvanu karti personalizēt pēc izvēlētā pakalpojuma un summas padara šo dāvanu par piemērotu gan tuviniekiem, gan kolēģiem. Līdz ar to arī notikumi, kad dāvanu karti var dāvināt, ir ļoti dažādi.

 

Dāvanu karte ir laba dāvanas izvēle šādos gadījumos:

 • Dzimšanas dienas un vārda dienas – ja nezini, ko uzdāvināt jubilāram svētkos, tad palutini viņu ar iespēju ļaut izvēlēties pašam.
 • Izlaidums, sālsmaize, vecmeitu un vecpuišu ballītes – īpašos notikumos dāvanu karti var izvēlēties ar lielāku summu, lai dāvana ilgstoši paliktu atmiņā.
 • Romantiskas dāvanas otrajai pusītei – dāvanu kartes mīļotajam cilvēkam ir labs veids, kā uzdāvināt ko skaistu un neaizmirstamu, īpaši, ja piedāvājumu varēs izmantot divatā. 
 • Korporatīvās dāvanas – gadījumos, kad nepieciešamas vienādas, bet personalizētas dāvanas kolēģiem vai darbiniekiem, dāvanu kartes ir vislabākā izvēle.
 • Pateicības dāvanas – dāvanu kartes var uzdāvināt ne tikai svētkos, bet arī gadījumos, kad ir nepieciešamība izteikt paldies kolēģiem, darbiniekiem, sadarbības partneriem vai priekšniekiem.

 

Kopumā jāsaka, ka dāvanu karte patiešām ir universāla dāvana, kas ir piemērota ļoti dažādiem saņēmējiem dažādos notikumos. It īpaši tad, ja tā ir laba pēdējā brīža dāvana, jo dāvanu karti var saņemt savā epasta adresē jau 5 minūšu laikā.

 

davanu karte restorana

 

Dāvanu karšu noformējums

Un visbeidzot, dāvanu karšu etiķete nav pilnīga bez padomiem par to, kā to veiksmīgi pasniegt un uzdāvināt. Nereti dāvanu kartes tiek uzskatītas par mazāk personiskām dāvanām, jo tās tomēr ir papīrītis, kuru nepieciešams skaisti iesaiņot un piešķirt tam īpašu vērtību.

 

Galvenā ir dāvana pašā iekšā un tās vērtība, taču, mūsuprāt, arī vizuālais noformējums spēlē lielu lomu. Tāpēc esam nonākuši pie vairākiem veidiem, kā mūsu dāvanu kartes skaisti sapucēt svētkiem, lai dāvanu saņēmējam ir prieks tās saņemt.

 

Dāvanu kartes noformēšanas veidi:

 • Dāvanu kartes noformējums un iesaiņojums – katrai dāvanu kartei ir iespējams izvēlēties savu dizainu, kas ir krāsains rāmītis apkārt pašai dāvanu kartei. Papildus tam piedāvājam arī krāsainas aploksnes, no kā izvēlēties.
 • Pievienots sveiciena teksts – uz dāvanu kartes aicinām uzrakstīt kādu sveiciena tekstu, apsveikuma pantiņu vai novēlējumu. Klāt var pievienot arī emoji simboliņus mīļākam un draudzīgāma efektam.
 • Klāt pievienota šokolāde vai apsveikuma kartīte – piedāvājam padarīt dāvanu karti vēl personiskāku ar gardu šokolādi no Skrīveru saldumiem vai skaistu apsveikuma kartīti.
 • Joku dāvanas – mēs uzskatām, ka dzīvei ir jāiet cauri ar smaidu, tāpēc esam apkopojuši arī dažādas joku dāvanas, kas ir lielisks papildinājums tiem, kam ir laba humora izjūta un svētkos gribās pasmieties!
 • Dāvanu komplekti – vēl viens veids, kā pasniegt dāvanu karti ir ievietot to dāvanu komplektā. Lai dāvanu karte neliktos pavisam bezpersoniska, to var apvienot ar kādu fizisku dāvanu, ko saņēmējs varēs izmantot jau uzreiz. Piemēram, dāvanu karte šokolādes meistarklasei ar klāt pievienotu termokrūzi kafijai un saldumu paciņu. 

 

Radošs dāvanu kartes noformējums ievērojami uzlabo dāvanas pasniegšanu. Tas noņem uzmanību no fakta, ka tiek dāvināta nauda kādam pakalpojumam, bet tā vietā liek uzsvaru uz personisku dāvanu un vēlmi iepriecināt svētkos.

 

Dāvanu kartes dizains

 

 

Kas ir modē dāvanu karšu pasaulē?

Sekojot līdzi jaunākajām dāvanu karšu dāvināšanas tendencēm, var ievērojami palielināt savas dāvanas vērtību. Tāpēc vēlamies apskatīt, kas ir modē dāvanu karšu pasaulē.

 

Dabai draudzīga dāvināšana

Pirmkārt, aizvien populārāks paliek zaļais dzīvesveids, līdz ar ko cilvēki ar vien biežak izvēlas tādas dāvanu kartes, kas ļaus izbaudīt kādu piedzīvojumu. Tā vietā, lai pirktu dāvanu kartes ar vien jauniem pirkumiem, populāri ir izvēlēties ceļojumus, spa apmeklējumus, maltītes restorānā, aktīvās atpūtas piedāvājumus utt.

 

Tāpat tas nozīmē, ka arī papīru tērējam ar vien mazāk. Daudziem ir svarīgi, lai dāvanu kartes būtu pieejamas digitālā formātā. Un vēl viens pluss tam ir iespēja iegūt dāvanu vien dažu minūšu laikā un nosūtīt to saņēmējam attālināti. 

 

Digitālie abonementi

Vēl viens pēdējā laika trends ir ar dāvanu karšu palīdzību uzdāvināt digitālos abonementus un pakalpojumus. Tie var būt digitālie abonementi straumēšanas pakalpojumiem, piemēram, Netflix, Spotify, Disney+ un citām platformām.

 

Populāra opcija ir dāvināt saviem tuviniekiem digitālās apmācības un kursus. Tas ir veids, kā uzdāvināt kaut ko noderīgu un pieejamu visiem, kam mājās ir dators un interneta pieslēgums. Moderna un dabai draudzīga dāvana – divi vienā! 

 

Redzams, ka sabiedrībā pieaug arī ekoloģiskā apziņa, un daudzi izvēlas dāvanu kartes no ilgtspējīgiem zīmoliem. 

 

Šīs tendences atspoguļo vēlmi pēc nozīmīgām un neaizmirstamām dāvanām, kas atbilst saņēmēju personiskajām interesēm un vērtībām. Paturot prātā šīs modes tendences, varēsi ne tikai uzdāvināt dāvanu, kas atbilst mūsdienu dzīvesveidam un vērtībām, bet arī parādīt dāvanas saņēmējam, ka esi lietas kursā par viņa interesēm.

 

Lai izdodas iepriecināt svētkos, zinot dāvanu karšu izvēles un pasniegšanas etiķeti!

 

 

Ātrākā dāvanu iegāde

 

Dāvanu idejas un padomi

Kā svinēt un ko darīt dzimšanas dienā – tradīcijas Latvijā un pasaulē

Dzimšanas diena ir svētki, kas tiek saistīti ar dzīves svinībām. Mēs svinam to, ka ir ...

Lasīt tālāk

Kādas ir populārākās dāvanas Ziemassvētkos?

Šobrīd modē ir dažādu piedzīvojumu un sajūtu dāvināšana. Tas nozīmē, ja šogad esi ...

Lasīt tālāk

Ziemassvētku novēlējumi un dāvanas biznesa partneriem

Dāvanu karte var kalpot par lielisku apsveikuma kartīti svētkos ar pievienoto vērtību. ...

Lasīt tālāk

Lai nodrošinātu vislabāko fromme.lv lietošanas pieredzi, šajā tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Uzzināt vairāk.

Sapratu