Dāvanu meklēšanas paradumi internetā 2019. gadā

Dāvanas internetā

 

Dāvanu meklēšana un iegāde internetā kļūst aizvien populārāka. Tas saistīts ar interneta pieejamības palielināšanos, jo gandrīz katram ir viedtālrunis ar interneta pieslēgumu. Google meklētājā vārds “dāvana” dažādos griezumos tiek meklēts aptuveni 1000 reizes.

 

Esam apkopojuši ieskatu par dāvanu meklēšanas paradumiem internetā 2019.gadā. Precizējot - kam un kā cilvēki meklē dāvanas, izmantojot Google meklēšanas servisu. 

 

Rakstā ir šādas sadaļas:

  1. Kā tiek meklētas dāvanas internetā
  2. Mērķtiecīga dāvanu meklēšana
  3. Kam tiek meklētas dāvanas
  4. Secinājumi par dāvanu meklēšanu

 

Dāvanu kartes internetā

 

Kā tiek meklētas dāvanas internetā

Iesākumā īsumā iezīmēsim 3 veidus, kā cilvēki meklē dāvanas internetā. Sākot no pavisam vienkārša veida, meklēšanu aizvien vairāk konkretizējot. Tas palīdzēs saprast apkopotos rezultātus.

 

1. Vispārīga dāvanu meklēšana

Dāvanas meklētājs Google meklētājā ieraksta vienkārši “dāvanas” vai “idejas dāvanai”. Meklēšanas rezultātos tad atradīs kādu interneta dāvanu veikalu, piemēram, FromMe, vai kādu populāru dāvanu ideju rakstu.

 

Šādā veidā dāvanas meklē aptuveni 14% dāvanu meklētāji. Tas iespējasm ir labs sākums dāvanas ideju meklēšanai. Pilnīgi iespējams, ka nākošais solis jau būs mērķtiecīgāka dāvanas meklēšana.

 

2. Mērķtiecīga dāvanu idejas meklēšana

Meklējot dāvanu cilvēks zin, kam un kāpēc viņš meklē dāvanu. Tāpēc Googles meklētājā tiek ierakstīts, kam vai kādos svētkos dāvana tiek meklēta. Piemēram, “dāvana vīrietim dzimšanas dienā”. Tā palielinās iespēja, ka Google meklēšanas rezultātos būs pieejami jau konkrētāki piedāvājumi.

Papildus tam var arī norādīt kādu dāvanas īpašību, piemēram, praktiska, romantiska vai personalizēta. Tad visticamāk tiks atrasts kāds dāvanu ideju raksts ar šādām dāvanām.

 

3. Konkrētas dāvanas meklēšana

Dāvanas meklētājam jau ir padomā kāda dāvana. Internetā tiks meklēta vairāk informācija par šo dāvanu vai vietas, kur to iegādāties. Google meklētājā attiecīgi tiks ierakstīts “sporta pulkstenis” vai “SPA atpūta”.

 

Raksta turpinājumā mēs aplūkojam tikai pirmo un otro grupu, jo par konkrētu dāvanu meklētājiem informāciju nav iespējams apkopot. Tas tāpēc, ka viņi savā dāvanas meklēšanas procesā nepiemin, ka meklētais produkts varētu būt dāvana.

 

Mērķtiecīga dāvanu meklēšana

Kā meklē dāvanas internetā

 

Izteikti lielākā daļa 86% dāvanu meklētāji, dāvanas meklēšanas procesā norāda, kam vai kādam nolūkam viņi meklē dāvanu.

 

Dāvanas saņēmējs: 66% norāda, kam meklē dāvanu, piemēram, “dāvana vīrietim”, “dāvanas vecākiem” u.c. (detalizēta analīze turpinājumā).

 

Sveikšanas notikums: 33% piemin, kādos svētkos dāvanu plānots dāvināt. 2019.gadā visvairāk dāvanu idejas tika meklētas dzimšanas dienā, Ziemassvētkos un kāzu jubilejās. 

 

Dāvanas īpašība: 8% vēlas atrast dāvanas, kas sniegs kādas konkrētas sajūtas. Visbiežāk meklētās ir praktiskas, oriģinālas, interesantas, smieklīgas un ekskluzīvas dāvanas.

 

Vienkārši "Dāvana": 14% meklēšanas lodziņā ieraksta tikai vārdus “dāvanas”, “idejas dāvanai” vai “dāvanu kartes”.

 

Pastāv, protams, iespēja, ka dāvanas meklēšanas vaicājumā uzreiz tiek ierakstīts gan dāvanas saņēmējs, gan svētku notikums. Piemēram, “dāvana vīrietim Ziemassvētkos”, “oriģinālas dāvanas dzimšanas dienā” vai “ko dāvināt puisim izlaidumā ”. Šādā veidā dāvanas meklē 21% gadījumos.

 

Kam tiek meklētas dāvanas

Kam meklē dāvanas

 

2019. gadā meklējot dāvanu un norādot kam to plāno dāvināt, 57% gadījumu tas bija vīriešu dzimtes pārstāvis. Skatoties detalizētāk, no tiem 76% gadījumos dāvana tika meklēta vienkārši vīrietim, 8% dāvanu meklēja vīram, 7% tētim, 4% puisim.

 

Sievietēm internetā dāvanas tiek meklētas divas reizes mazāk, jeb 22%. Vai pareizāk būtu teikt, meklējot dāvanu Google meklētājā, retāk kā dāvanas saņēmējs tiek pieminēta persona sieviešu dzimtē. Kad tas tiek darīts, tad 39% gadījumos dāvana tiek meklēta vienkārši sievietei, 25% gadījumos tiek meklēta dāvana mammai, 16% draudzenei, 10% meitenei un 5% sievai.

 

Dāvanas tiek meklētas arī citām personu grupām, no kurām populārākās ir pāri, bērni, vecāki un kolēģi. Kopumā tās veido 21% no kopējā mērķtiecīgo dāvanu meklējumu skaita.

 

Secinājumi par dāvanu meklēšanas paradumiem

Aplūkojot šos rezultātus, pirmais jautājums, ko gribas uzdot: “Vai tiešām dāvanas meklē sievietes vīriešiem, bet vīrieši sievietēm nemaz?”

 

Oriģinālas dāvanas

 

Vērtējot dāvanu meklēšanas paradumus secinājām šādas lietas.

 

Dāvanu meklēšana notiek mērķtiecīgi

86% cilvēki meklējot dāvanu, Google meklētājā norāda kam vai kādam gadījumam dāvana tiek meklēta. 21% norāda jau divus parametrus, piemēram, gan svētkus, gan dāvanas saņēmēju. Tas nozīmē, ka arī meklēšanas rezultātos tiks piedāvāti jau konkrētāki dāvanu piedāvājumi vai dāvanu ideju raksti.

 

Tas tikai nozīmē, ka cilvēki efektīvi izmanto Google meklētāju piemērotākās dāvanas atrašanai.

 

Nav viegli atrast labu dāvanu vīrietim

Liela daļa vīriešu nestāsta visiem, ko gribētu saņemt dāvanā. Viņi pat lieki nedalās ar to, kas viņiem patīk, un ko viņi gribētu. Tāpēc nākas meklēt visādas idejas, kas viņiem varētu patikt un kāpēc.

 

Vīriešus nav tik viegli no sirds iepriecināt ar dāvanām. Viņi dāvanās augstu novērtē noderīgumu. Tas uzliek papildus spriedzi dāvanas meklētājam, domājot par to, kas gan varētu būt vienlaikus oriģināla un noderīga dāvana.

 

Viens no populārākajiem dāvanu rakstiem meklējot dāvanu vīrietim ir mūsu Dāvana vīrietim dzimšanas dienā. Šajā rakstā apkopojam labākos FromMe piedāvājumus no dāvanu kataloga sadaļas Dāvanas vīrietim.

 

Vīrieši zin, ko grib dāvināt

Vīrieši daudz retāk meklē “ko uzdāvināt bīļotajai sievietei”, jo viņi uzreiz meklē Swarovski auskarus, SPA atpūtu diviem vai virtuves kombainu. Tā kā viņi jau zin, ko dāvaināt, viņi nemeklē vēl papildus idejas internetā.

 

Tas varbūt tāpēc, ka sievietes daudz brīvāk dalās ar to, ko vēlētos saņemt Ziemassvētkos vai dzimšanas dienā. Vai varbūt sievietes ir vieglāk iepriecināt ar klasiskām dāvanām, piemēram, ziediem, rotas lietām un dažādiem aksesuāriem.

 

Sievietēm vairāk rūp atrast tiešām labas dāvanas

Tā kā sievietes ir vairāk emocionālas un empātiskas, viņām vairāk rūp, lai dāvanas saņēmējs būtu iepriecināts, pārsteigts vai pat sajūsmināts. Tāpēc viņas ir gatavas ziedot vairāk laiku labas dāvanas atrašanai.

 

Šajā sakarā arī nākas secināt, ka arī dāvanas sievietēm vairāk meklē sievietes, kā vīrieši. Jo sieviešu kategorijā ir arī dāvanas mammai, draudzenei un māsai, kuras visticamāk meklē sievietes.

 

Atpakaļ uz raksta sākumu

 

Ātrākā dāvanu piegāde
 


 

Dāvanu idejas un padomi

Kā svinēt un ko darīt dzimšanas dienā – tradīcijas Latvijā un pasaulē

Dzimšanas diena ir svētki, kas tiek saistīti ar dzīves svinībām. Mēs svinam to, ka ir ...

Lasīt tālāk

Dāvanu karšu etiķete – padomi dāvanu kartes iegādē un pasniegšanā

Šajā rakstā apskatīsim, kas ir galvenie dāvanu karšu etiķetes rādītāji, kā arī ...

Lasīt tālāk

Kādas ir populārākās dāvanas Ziemassvētkos?

Šobrīd modē ir dažādu piedzīvojumu un sajūtu dāvināšana. Tas nozīmē, ja šogad esi ...

Lasīt tālāk

Lai nodrošinātu vislabāko fromme.lv lietošanas pieredzi, šajā tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Uzzināt vairāk.

Sapratu