Kā dāvanu kartei piešķirt īpašu vērtību

01.10.2023
 
Dāvinot dāvanu karti, praktiski vienmēr aktuāls ir jautājums, kā to pasniegt, lai dāvana nebūtu tikai aploksnīte ar vērtīgu papīra gabaliņu.
 
Dāvanu karte ir populāra dāvana, jo tā ir vērtīga un ļauj tās saņēmējam izvēlēties ko noderīgu vai sen kārotu. Tas ir arī labākais veids, ka uzdāvināt kādu atpūtas piedāvājumu, jaunu pieredzi, izklaidi draugu lokā un daudzas citas sajūtu dāvanas. Daudzi uzskata, ka dāvanu kartēm pietrūkst īpašās svētku noskaņas, kas rodas dāvanu saņemot, jo lielākā daļa cilvēku zemapziņā kā labu dāvanu iedomājas lielu kasti, kas iesaiņota dāvanu papīrā ar lielu banti virsū.
 
Šajā rakstā sniegsim dažas idejas, kā padarīt dāvanu karti par sirsnīgu dāvanu ar īpašu vērtību.
 

Personalizēt ar īpašu sveicienu

 

Atsevišķas dāvanu kartes ir iespējams personalizēt ar sveiciena tekstu. Sveiciena teksts jeb apsveikums sasniedz vislielāko vērtību, ja tas sastāv no uzrunas, kas satur dāvanas saņēmēja vārdu, personalizēta sveiciena un paraksta. Apsveikuma vietā var būt arī kāds apsveikuma pantiņš. Katrai no šīm lietām ir būtiska nozīme, lai dāvana tiktu uztverta, kā tieši dāvanas saņēmējam izvēlēta, un radītu sajūtu, ka dāvanas pasniedzējs tiešām ir piedomājis par viņu.
Lasīt plašāk par dāvanu kartes personalizāciju: Ieteikumi, kā personalizēt dāvanu karti.
 
Pieminēšanas vērts ir arī tas, ka pievienojot apsveikumu vai novēlējumu tieši uz dāvanu kartes, tas dosies līdzi dāvanas saņēmējam no dāvināšanas brīža līdz dāvanas izmantošanas brīdim. Tādā veidā dāvanas saņēmējs to izlasīs vairākas reizes, kas nenotiks gadījumā, ja īpašais novēlējums tiks uzrakstīts uz atsevišķas apsveikuma kartiņas.

Uzdāvināt to kopā ar gardumiem vai ko skaistu

 

Labai dāvanai ir jābūt nosacītā balansā starp šādām dāvanas vērtībām:
  1. Dāvanas saturiskā vērtība un noderīgums;
  2. Prieks un sajūsma dāvanas saņemšanas brīdī.
 
Lai sasniegtu pirmo, būtībā ir jāatbild uz kautājumu: “Ko dāvināt?”, bet lai atbildētu uz otro: “Kā dāvināt?”. Katram cilvēkam tas ir atšķirīgi - kura no šīm lietām ir svarīgāka, bet ir novērotas tendences, ka vīrieši lielāku vērtību piešķir dāvanas saturiskajai vērtībai, bet sievietes tam, kā dāvana tiek pasniegta.
 
Šie divi principi varētu būt noderīgi, domājot par dāvanu komplektu veidošanu - jeb, ko pasniegt kopā ar dāvanu karti?
 

Noderīgas dāvanu kartes komplektā ar baudāmām lietām

 
Dāvanu karte kādā veikalā, vai universāla dāvanu karte, kas sniedz plašas izvēles iespējas tiks izmantota kaut kad nākotnē, kad dāvanas saņēmējam būs ērti to izmantot. Tā kā tie būs praktiski pirkumi, ir labi dāvanai pievienot kaut ko baudāmu, ko var izmantot jau tajā pašā svētku dienā. Tie varētu būt kādi gardumi vai dzērieni, kas atbilst dāvanas saņēmēja gaumei. Ir situācijas, kurās būtu ieteicams, piedomāt, lai šie gardumi būtu dāvināti ar domu, ka viņš pats var izvēlēties, kad tos baudīt, jo tad tā ir dāvana viņam. Piemēram, uzdāvinot torti, ir diezgan skaidrs, ka tās dāvinātājs to ir izvēlējies tādu, kas pašam garšo. Bet tas gan tiešām ir atkarīgs no situācijas.
Pie baudāmajām dāvanām varam pieskaitīt arī skaistas sveces vai burbuļbumbas, kas priecē sirdi un dvēseli.
 

Baudāmas dāvanu kartes komplektā ar ko paliekošu

 

Arī baudāmo lietu dāvanu kartes tiks izmantotas kaut kad nākotnē. Atšķirība ir tā, ka pēc to izbaudīšanas, dāvanas saņēmējam paliks tikai skaistas atmiņas, tāpēc ir vērts padomāt par kādu papildus dāvanu, kas arī vēlāk atgādinātu par konkrētajiem svētkiem. Tā varētu būt kāda taustāma lieta, kas ir acij tīkama un, iespējams, arī noderīga. Tie varētu būt dažādi suvenīru tipa nieciņi vai bižutērija ar Latvijas simboliku, ko varat atrast dažādos suvenīru, dāvanu vai dizaina lietu veikaliņos, piemēram, Cita Rota, Muhamors u.c.
 
Jau konkrētākus priekšlikumus, ar ko kopā ir labi dāvināt dāvanu kartes, varat lasīt rakstā Dāvanu komplekti pilnīgam priekam.

Iesaiņot lielā kastē

 
Kā jau tika minēts raksta sākumā, viens no veidiem, kā radīt sajūtu, ka dāvana ir ne tikai vērtīga, bet arī liela, un vienlaikus arī dāvināt dāvanas izsaiņošanas prieku, varat dāvanu karti iesaiņot kastē un uzsiet banti. Kasti varat piebērt pilnu ar konfektēm, tādā veidā vēl vairāk izkrāšņojot dāvanas atvēršanas prieku un ĪSTĀS dāvanas meklēšanu.
Dāvanu kartes ielikšana dāvanu maisiņā, nesniegs to pašu efektu. Bet arī to pieberot ar gardumiem un padarot dāvanu karti ne tik vieglu atrodamu, rezultāts būs labāks kā tikai pasniegta aploksne.

Uzdāvināt to kopā ar joku dāvanu

Tuvās attiecībās dāvanu karti ir labi pasniegt ar kādu joku dāvanu. Tas apsveikšanas mirklim piešķirs papildus emocionālo vērtību. Tas varētu būt prieks, izbrīns, viegls sašutums vai neizpratne, kas pasniedzot ĪSTO dāvanu pārtaps jautrā priekā, kas noteikti paliks atmiņā. Joku dāvanu ir labi sasaitīt ar dāvanu kartes saturu un īpašo domu, kāpēc šāda dāvana ir izvēlēta.
Joku dāvana parādīs to, ka dāvanas pasniedzējs ir tiešām ielicis savu domu un veltījis pūles labas un piemērotas dāvanas atrašanai. Tas vienmēr tiek sirsnīgi novērtēts, īpaši, ja joku dāvana ir pašu darināta. Idejas varat smelties rakstā Pašdarinātas joku dāvanas.
 
 
 

Dāvanu idejas un padomi

Kā svinēt un ko darīt dzimšanas dienā – tradīcijas Latvijā un pasaulē

Dzimšanas diena ir svētki, kas tiek saistīti ar dzīves svinībām. Mēs svinam to, ka ir ...

Lasīt tālāk

Dāvanu karšu etiķete – padomi dāvanu kartes iegādē un pasniegšanā

Šajā rakstā apskatīsim, kas ir galvenie dāvanu karšu etiķetes rādītāji, kā arī ...

Lasīt tālāk

Kādas ir populārākās dāvanas Ziemassvētkos?

Šobrīd modē ir dažādu piedzīvojumu un sajūtu dāvināšana. Tas nozīmē, ja šogad esi ...

Lasīt tālāk

Lai nodrošinātu vislabāko fromme.lv lietošanas pieredzi, šajā tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Uzzināt vairāk.

Sapratu