Veikali, kur iegādāties Latvijas dizaina preces

Latvijas dizaina veikali

 

Apkārtējā vide ir svarīga jebkuram cilvēkam. Ja tā ir veiksmīgi iekārtota, tā ievieš harmoniju un līdzsvaru ikdienas dzīvē, palīdz iedvesmot un motivēt uz lielu darbu veikšanu.

 

Atgriežoties mājās pēc garas darba dienas, Tev vajadzētu justies laimīgam, ka esi Tev atbilstoši iekārtotā vietā, ko vari saukt par savējo. Tavām mājām vajadzētu stāstīt stāstu par to, kas tu esi un ko tu mīli. Tāpēc piepildi savu telpu ar Latvijas dizainu, kas runās par tevi. 

 

Iepērkoties jebkurā no sarakstā minētajiem veikaliem, garantējam, ka Tevi piemeklēs siltuma sajūta. Un ne tikai tāpēc, ka šie Latvijas ražotāju veikali pārdod pašu veidotos aksesuārus, dekorus, apģērbus un interjera labumus, bet galvenokārt tāpēc, ka visiem šiem veikaliem sirdī ir Latvijas dizains un galvenokārt pati Latvija. Aiz tiem stāv daudzi latviešu dizaineri, kas nebaidās apvienoties un atbalstīt viens otra dizaina darinājumus. 

 

Būsim lepni par to, kas mums ir apkārt un atbalstīsim vietējos dizaina ražotājus. Esam izveidojuši rakstu par TOP veikaliem Latvijā, kas nodarbojas ar Latvijas dizaina tirgošanu gan tepat Rīgā, gan citos reģionos ārpus galvaspilsētas. Raksta beigās iespējams šos visus veikalus skatīt kartē.

 

Arī mēs, FromMe komanda, vēlamies atbalstīt Latvijas ražotājus, tāpēc esam izveidojuši atsevišķu Ražots Latvijā dāvanu karšu sadaļu. Ja vēlies pievienot savu uzņēmumu, raksti mums partneri@fromme.lv.

 

Ražots Latvijā dāvanu kartes FromMe

 

Turpinājumā zināmākie veikali, kuros pieejama Latvijas ražotāju produkcija.

 

Sarakstā vairāk par šiem veikaliem:

 

RIIJA – Latvijas dizaina un dzīves stila konceptveikals


 

Veikalā RIIJA atrodami visdažādākie Latvijas dizaineru ražojumi - lina gultas veļa, dvieļi, brīvā stila apģērbs un kvalitatīvas mēbeles, trauki, gaismas ķermeņi. Viņu dizaina produktu darināšanā slēpjās tradicionālā Latvijas amatniecība apvienota ar laikmetīgu pasaules skatījumu, kas veido skaistus un vienlīdz drosmīgus telpas aksesuārus. RIIJA komanda ir pārliecināta par to, ka dizaina lietas ir tās, kas veido mājokļa personību un auru. 

 

Šī veikala misija ir veidot dabīgus un ekoloģiskus izstrādājumus, kas ar savu dizainu ieinteresēs ne vien moderno Rīgas mājokļu īpašniekus, bet arī lauku māju iemītniekus, kas savu telpu vēlas atsvaidzināt ar ko modernu. RIIJA apmeklējums ir iespēja iepazīties ar Latvijas dizaineru ražojumiem un elegantiem lokālā dzīves stila paraugiem, kurus gribas pārvest mājās kā autentiskas, tikai Latvijai raksturīgas vērtības.

 

RIIJA mājaslapa - riija.lv

Latviešu dizaina veikals RIIJA atrodams Rīgā, Tērbatas ielā 6/8

 

Cita Rota – oriģinālas latviešu rotas un apģērbs


 

Cita Rota ir latviešu dizaina mīļotāju apvienība, kas tirgo latviešu dizaineru rotas. Rotās tiek izmantotas senlatviešu zīmes un citi Latvijas vēsturiskie simboli. Rotu kolekcijā ietilpst arī juvelierizstrādājumi ar senlatviešu zīmēm. Cita Rota veikals ir par maģisku spēku, kas piemīt viņu darinātajām rotām, kas nes svētību nēsātājam.

 

Cita Rota paši ir kļuvuši par vērā ņemamu Latvijas dizaina ražotāju, kas vienlaikus izvēlas arī popularizēt un pārdot citu latviešu ražotāju darinājumus. Līdz ar to Cita Rota veikalā atrodamas ne vien rotas, bet arī daudzas citas latviešu dizaina preces, ar kuru palīdzību vari aiznest mājās kaut daļiņu no Latvijas. Nēsā to sev līdzi katru dienu, piemēram, ar Cita Rota šalli, ko rotā Lielvārdes jostas raksti. Vai ievies latvisko auru savā miteklī pie sienas pieliekot koka pulksteni. 

 

Veikals ir piemērots arī lieliskai dāvanas atrašanai, jo veikals ir parūpējies par īpašiem dāvanu komplektiem, ko pasniegt citiem latviešu dizaina mīļotājiem. Uzdāvini īsteni latvisku dāvanu, iegādājoties Cita Rota dāvanu karti no FromMe.lv dāvanu servisa.

 

Cita Rota mājaslapa - citarota.lv

Latviešu dizaina veikals Cita Rota atrodams Rīgā, 11.novembra krastmalā, 29.

 

FromMe dāvanu kartes dizains

 

DABA – tā sniegs tev pašu labāko!


 

Veikals DABA ir stāsts par to, ka Latvijā ir fantastiski dizaineri, kas rada ko jaunu un ir arī visi nepieciešamie materiāli no kā radīt jaunas dizaina preces. Veikalā ir daudzu latviešu ražotāju, dizaineru, amatnieku un mākslinieku darinājumi jebkuram latvietim, kas vēlas uz savu mājokli aizvest daļu no Latvijas.  Tas viss ir atrodams zem ‘’DABAS’’ jumta.

 

Veikala piedāvājums ir vienmēr mainīgs, ar plašu izvēli kosmētikā - ķermeņa skrubji, krēmi, dušas želejas, šampūni; tekstilā - džmperi, somas, priekšauti, T-krekli; dizaina priekšmeti - dekoratīvie koka dekori un dēlīši, kanvas, krūžu paliktņi; pārtika - šokolādes, milti, gsršvielas, tējas; trauki un papīra izstrādājumi. Un kad atbilstošais pirkums vai pat dāvana ir atrasta, veikals DABA piedāvā arī skaistu preces iesaiņošanu. 

 

DABA mājaslapa - dabadaba.lv

Latviešu dizaina veikali DABA ir atrodami Jelgavā, Raiņa ielā 17 un Liepājā, Peldu ielā 9.

 

MANILLA – vieta, kur dzīvo iedvesma un dāvinātprieks


 

Manilla ir veikals Rīgas centrā, kas pastāv bērnībā pret papīru radušās mīlestības dēļ. Veikals paredzēts tiem cilvēkiem, kam dāvanas iesaiņojums ir tik pat svarīgs kā dāvanas saturs. Cilvēkiem, kas plānotāju vai jebkuru pierakstu blociņu uztver kā aksesuāru. Šis dizaina veikals liek uzsvaru uz ikdienas mazajām lietām, kas spēj izkrāšņot un uzlabot garastāvokli. Ieejot Manilla veikalā, katrs viesis tur jūtas kā mājās.

 

Manilla ir vieta, kur apvienojas domubiedri, tāpēc Manilla aicina pavadīt laiku arī dažādās radošās nodarbēs, piedaloties gleznošanas, kaligrāfijas, vainagu veidošanas, ilustrāciju u.c. nodarbībās. 

 

Veikals Manilla ievieš īpaši mājīgu sajūtu ar pašu darinātajām apsveikuma kartītēm un personalizētiem ielūgumiem. Visas veikalā pieejamās dizaina preces pārsteidz ar estētiku, ko iespējams pielāgot jebkura cilvēka mājokļa dizainam. 

 

Manilla mājaslapa - manilla.lv

Manilla atrodas Rīgā, Tērbatas ielā 55

 

Muhamors – dāvanas prasīgiem sēņotājiem


 

Muhamorā atrodamie latviešu darinājumi ir pārsteidzošas un radošas preces dāvanām un pašam sev. Skaists veikals, kas aicina apmeklētājus pievērsties Latvijā darinātiem produktiem un uzdāvināt tos kādam, kas spēj novērtēt latviešu dizainu. 

 

Veikalā pieejami griķu spilveni, kas tiek piedāvāti visdažādākajās formās - spilveni gulēšanai, Kakla Pakaviņi jeb spilveni ceļošanai, sēžam spilveni, jogas spilveni un pat spilveni mēnestiņi, kas iemantojuši pīrāga formu. Muhamorā pieejamas arī tadas tekstila preces kā lina gultas veļa un virtuves piederumi - virtuves dvieļi un cimdi. Tāpat veikala plauktus rotā keramikas un gardumu preces, aksesuāri un segas. Lielisks piedāvājumu klāsts, jo šeit kādu latvisku dāvanu spēs atrast ikviens.

 

Muhamors mājaslapa - muhamors.lv

Latvijas dizaina veikals Muhamors atrodams Rīgā, Baznīcas ielā 14 (ieeja no Lačplēša ielas).

 

Mūsmāja – mākslas un latviešu dizaina veikals


 

Autentiskas Latvijā darinātas dizaina lietas, no dažādiem māksliniekiem, ražotājiem, veidotājiem. Veikalā atrodami  T-krekli, keramika, sveces, dekori, aksesuāri utt.

 

Ieejot veikalā, acis skrien uz visām pusēm - veikala interjeram piemīt tik ļoti pazīstamā latviskā gaisotne, kas vijas ar ziņkāri iet tālāk un aplūkot produktus. Mūsmājas veikala apmeklējums ir patiesi maģisks un intriģējošs piedzīvojums, jo tukšām rokām iziet ārā no veikala telpām šķiet neiespējami. 

 

Veikals Mūsmāja ir īpaši iecienīts apdrukāto dizaina objektu dēļ. Ņemot vērā to, ka latviešu dizainā pēdējā laikā aktuālas ir apdrukas ar vārdiem, šie dizaina objekti ir plaši zināmi un pieprasīti. Īpaši iemīļots ir tieši Mūsmājas dizaina veikals T-kreklu dēļ, kurus rotā asprātīgi izteicieni, piemēram, ‘’@šujies’’, kas ir dzēlīgs, taču digitālajam laikmetam piemērots veids, kā pateikt ‘’Atšujies’’ nedaudz interesantākā un smieklīgākā veidā. Veikals vispārīgi izplata daudzus dizaina objektus, kas apdrukāti ar vārdiem - apsveikumiem, dzeju vai kādu dzēlīgu un asprātīgu izteicienu. 

 

Mūsmāja veikalam mājaslapas nav, taču ieskaties viņu Facebook profilā - facebook.com/musmajavecriga/

Mūsmājas mākslas un latviešu dizaina veikals atrodams Rīgā, Kalēju ielā 7 un 

 

Kluug – vieta, kur atrast skaisto


 

Kluug veikala mērķis ir padarīt ikdienu oriģinālāku, un skaistāku ikvienam klientam. Tāpēc no īpaši atlasītajām precēm Kluug veikalā, katram veikala apmeklētājam tiek piemeklēts un ieteikts piemērots latviešu radītais dizains – vai tas būtu silts un stilīgs džemperis, eleganta kleita, ērts t-krekls, ādas auskari, aproču pogas, koka sienas pulkstenis, Latvijā ražotas somas un skaisti interjera priekšmeti, to starp, porcelāna trauki, ādas un koka maciņi u.c. preces.

 

Kluug produkcija ir īpaši atlasīta un radīta Latvijā ar pārdomātu, estētisku dizainu, augstu kvalitāti un kādu oriģinālu iezīmi. Piedāvājumā ir jauno Latvijas dizaineru un zīmolu produkcija, kas ir ļoti iecienīta arī starp klientiem, jo, iegādājoties šādu zīmolu ražojumus, ir iespējams saņemt kaut ko, kas nav ražots vairumā un ir unikālāks par citiem apģērbiem vai aksesuāriem, kas sabiedrībā ir bieži redzami jau citiem cilvēkiem mugurā.

 

Kluug mājaslapa - kluug.eu

Latvijas dizaineru apģērba, aksesuāru un interjera priekšmetu veikalu Kluug meklē Rīgā, Lāčplēša ielā 31.

 

M50 – bārs un dizaina veikals


 

Dizainbārs M50 ir vieta, kur nesteidzīgi iedvesmoties un daļiņu no gūtās iedvesmas aiznest mājās. Staigājot pa M50 dizaina veikalu, vienlaicīgi esi arī bārā, kas iepirkšanās procesu padara par patīkamu piedzīvojumu nepiespiestā gaisotnē. 

 

Šajā dizaina veikalā tapuši tādi darinājumi kā sudraba gredzeni kopā ar Klintu Rautiņu, maģiski kroņi un auskari kopā ar BurbergaRada, akmeņu rokassprādzes ar Savdaba, izšūti auskari kopā ar Malvīni Menniku u.c.  Bārā ir norisinājušies arī koncerti un uz skatuves kāpuši tādi mākslinieki kā Imants Daksis, Alise Joste un Jēkabs Nīmanis. Bāra tradīcija ir priecēt apmeklētājus, veidojot koncertus reizi vai divas mēnesī.

 

Modes un dāvanu veikala M50 piedāvājums ir plašs - tajā ir īpaši izmeklēti produkti no Latvijas un pārējās Baltijas dizaineru veidotajiem labumiem, to starp, apģērbiem un aksesuāriem. Laikam ejot uz priekšu, neguļ arī M50 komanda. Iedvesmojoties no ikdienā apkārt esošajiem dizaina darinājumiem, arī M50 lēnām nāk klajā ar sava zīmola dizainu. 

 

M50 mājaslapa - m50.lv

M50 bāru un dizaina veikalu vienlaikus meklē Miera ielā 17, Rīgā.

 

dāvanu karte restorāni rīgā

 

 

Latvijas pērles – ar Latviju sirdī un dvēselē


 

Latvijas pērles ir dizaina veikali, kas nebaidās celt gaismā mūsu pašu dzimtenē atrodamos labumus un saukt tos par pērlēm. Latvijas pērļu patriotiskā komanda izstaro lepnumu par to, ka vietējie cilvēki spēj radīt tik skaistus, kvalitatīvus un, protams, latviskus produktus. 

 

Veikala piedāvājumā ir dizaina priekšmeti mājai - koka sienas pulksteņi, skaistas sveces, glīti un mūsdienīgi apdrukāts tekstils, oriģināli kalendāri, kas taisīti no koka. Īsti dizaina entuziasti novērtēs Latvijā ražotu apģērbu, kosmētiku, aksesuārus un pastalas, latvju prātu darinātas spēles un arī pirts lietas. Starp Latvijas Pērlēm iespējams atrast arī latviešu veidotus dāvanu komplektus, apsveikuma kartiņas, skaistus iesaiņojumus.

 

Latvijas pērles mājaslapa - latvijasperles.lv

Latvijas pērles ir pieci dizaina veikali vairākās Latvijas malās - Ogrē, Rīgas ielā 23 un Mednieku ielā 21-23; Ķekavā, Rīgas ielā 22a; Ādažos, Rīgas gatvē 5; Siguldā, Strēlnieku ielā 2

 

MAZĀ CILTS – vieta, kur mazs aug liels


 

MAZĀ CILTS ir zīmolu Mācētprieks un PIKU veidotāju kopdarbs. MAZĀS CILTS veikala moto ir ‘’Kvalitatīvas, Latvijā ražotas preces skaistai bērnībai’’.  Zīmols ir izveidots, lai apvienotu Latvijas ražotājus, kam piemīt degsme acīs par savu ideju un rūpes sirdī par mūsu pašiem mazākajiem – bērniem. 

 

MAZĀ CILTS atbalsta ražotājus, kas spēj radīt skaistas un iedvesmojošas preces, to starp,  koka rotaļlietas, zīmēšanas piederumus, filca mantas, spēles, ilustrētas grāmatas, mācību materiālus, gaismas virtenes un dizaina priekšmetus bērniem un viņu vides gaumīgai iekārtošanai, kas veicinās bērna izaugsmi un iekšējo harmoniju - lai mazais aug liels, gudrs un ambiciozs. Veikalā atradīsi produktus no vairāk nekā 30 vietējiem ražotājiem, kas rūpējas par to, lai piedavātais dizains atspoguļotu latvju senās saknes, ekoloģiskas izejvielas un kvalitatīvu, modernu rezultātu. 

 

MAZĀ CILTS mājaslapa - mazacilts.lv

MAZĀ CILTS veikals atrodams Rīgā, Hospitāļu ielā 5

 

Galerija Laipa – cita pasaule


 

Galerija Laipa ir veikaliņš Valmierā, kas darbojas jau kopš 1993. gada. Veikala mērķis ir sekmēt dažādas mākslas izpausmes Vidzemes reģionā un veicināt profesionālās mākslas pieejamību vietējiem iedzīvotājiem. Mākslas galerija „Laipa” ir vieta, kur iedvesmoties, patverties no ikdienas rutīnas un ļaut prātam vaļu – mākslas tapšanas procesu izzināšanā, kultūrvēsturē, mūzikā un daudzos citos cilvēka radošās domas fenomenos.

 

Galerija pilda starpnieka lomu starp māksliniekiem un sabiedrību, regulāri organizējot izstādes, veidojot mākslas aktivitātes un iesaistoties vietējās kultūras norisēs. Galerija ne tikai nodrošina profesionālās mākslas pieejamību pilsētā un reģionā, bet darbojas arī kā projektu organizācija, kura veido, uztur un attīsta vietējiem un starptautiskiem kultūras procesiem labvēlīgu vidi.

 

Galerija Laipa izplata dažādus latviešu dizaineru veidotos darinājumus. Laipa zināma ar tās skaistajiem, pasteļtoņu pildītajiem keramikas iztrādājumiem, aksesuāriem un dekoriem mājai. Galerija starp savu izplatīto latviešu dizaineru produkciju atlasa tikai īpaši estētiskas preces, kas izcelsies starp mūsdienīgo minimālā stilā iekārtoto interjeru. 

 

Galerija Laipa mājaslapa - galerijalaipa.lv

Galeriju Laipa meklē Valmierā, Stacijas ielā 37

 

AWAKE – mode un dizains

AWAKE ir modes veikals Rīgā, kas izplata Baltijas dizaineru radītu apģērbu, to starp, t-kreklus ar asprātīgām apdrukām, siltus džemperus, stilīgus lietusmēteļus dažādu spilgtu krāsu variācijās un oriģināla dizaina kleitas ar ģeometriskām iezīmēm. Tāpat veikalā atrodamas dažādas preces mājokļa iekārtošanai, plakāti, piezīmju klades, sveces, un aksesuāri apģērbu komplektu papildināšanai - mugursomas, tauriņi un kaklarotas. Veikala piedāvātā izvēle ir ļoti plaša un ikviens tur spēs atrast sev ko piemērotu.

 

Modes un Dizaina veikalā AWAKE  pārstāvēti tādi Baltijas dizaina zīmoli, kā Talented, Yuta, DAY OFF, Baiba Ripa, Cecinanina, One Wolf, Baiba Ladiga, Be-with, STATUS BY STAMGUTS, Rock'n'Mouse, VolfWood Accessories, Freaky Foxx, PIKU.LV un daudzi citi.

 

AWAKE veikalu meklē - Rīgā, Dzirnavu iela 67.

 

Micars – dāvanas ar odziņu

Micars ir dāvanu veikals Rīgā, kas piedāvā daudzveidīgu latviešu dizaineru radītu dāvanu klāstu. Veikals pastāv kopš 2017. gada sākuma un tā radītājas ir zīmolu Happy Ulula un Peoonia izveidotājas, Diāna un Ingrīda. Veikala sortiments tiek rūpīgi atlasīts tā, lai veikala piedavājumā būtu preces,kas atbilst jebkurai gaumei.

 

Veikalā atradīsi apģērbu, to starp, lina kleitas un blūzes, daudzu latviešu iemīļotu dizaineru apdrukātus t-kreklus un zeķes ar latvju zīmēm. Tāpat Micars veikalā ir plašs koka dāvanu tematikas piedāvājums īsteni latviskai noskaņai - koka tāfelītes bērniem, koka virtuves dēlīši ar gravējumiem, koka pudeļu turētājs lustīgai līgošanai u.c. ar svētku tematiku saistīti un ikdienā noderīgi piederumi.

 

Veikalā pieejams plašs darinājumu klāsts arī ar izteikti sievišķīgām dāvanām, taču svarīgi piebilst, ka jebkura Micars veikalā atrodamā prece ir ar raksturu un noteikti nav garlaicīga. Veikala plauktos iespējams atrast porcelāna auskarus dzīvnieciņu formās, rotaslietas ar skaistiem ziedu akcentiem, tematiskas svētku ziepes un sveces, kas veidotas gardumu formā un vēl daudzas interesantas dāvanu idejas! 

 

Micars mājaslapa - micars.lv

Micars veikalu meklē  - Rīgā, Dzirciema ielā 42

 

Latvijas dizaina veikali kartē

Lai varētu vieglāk atrast Jums tuvāko veikalu, kur iegādāties kādas Latvijas dizaineru lietas, esam tās izvietojuši kartē. Lai izdodas atrast meklēto!

 

 

Ja Tev ir priekšlikums, kuram veikalam vēl vajadzētu atrasties šajā kartē, pievieno to raksta komentārā vai sūti mums uz klienti@fromme.lv.

 

Raksta turpinājumā vēl izceļam mūsu partneri Be-With, kas ražo ļoti īpašus dizaina apģērbus.

 

Be-with – dizaina apģērbs apskāvieniem 

 

“Be-with” ir inovatīvs produkts, kas radīts Latvijā 2017. gada sākumā. Ideja balstās zinātnisku pētījumu atklājumos - dizaina apģērbs piemērots apskāvieniem, kas palīdz uzlabot attiecības un justies tuvākiem.
 
Pieskārieni izraisa mīlestības un tuvības hormona oksitocīna izdalīšanos un samazina stresa hormona kortizola daudzumu organismā. Visi apģērbi radīti un ražoti Latvijā no dabīgiem materiāliem, kuru pieskāriens ādai arī ir patīkams. “Be-with” apģērbi iecienīti kā dāvana tuvam cilvēkam.
 
 
Be-with mājaslapa - bewithclothing.com

Be-with veikalu meklē  - Rīgā, Sporta ielā 2

 

 

Dāvanu kartes internetā

 

 

Ja vēlies smelties iedvesmu par latviešu spēju radīt zīmolus, kas pārstāv kvalitatīvus ar mērķi un stāstu veidotus produktus, aicinām ieskatīties FromMe izveidotajā rakstu kategorijā Ražots Latvijā. Taču ja vēlies ne vien atbalstīt pašmāju dizaineru radīto, bet arī iepriecināt ar Latvijā ražotām skaistām davanām kādu draugu vai tuvinieku, ieskaties FromMe dāvanu katalogā - Radīts Latvijā. Tajā ir lieliskas dāvanu idejas, kas iepriecinās jebkuros svētkos! 

 
 

Lai nodrošinātu vislabāko fromme.lv lietošanas pieredzi, šajā tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Uzzināt vairāk.

Sapratu