Mežģīņpiparkūka - Ziemassvētku dāvana, kas priecē sirdi

Piparkūkas ir ne tikai lielisks Ziemassvētku gardums, bet arī oriģināla Ziemassvētku dāvana. Šajos svētkos galvenais ir dāvināt dāvanas no sirds. Ja tās vari izveidot vai, šajā gadījumā, pagatavot pats - dāvana ir izdevusies. Un galu galā kā jau katrai dāvanai, galvenā loma ir pārsteigt. Agneses Vīdneres Mežģīņpiparkūkas patiesi pārsteidz un iepriecina.

 

Smelies iedvesmu no sarunas ar Agnesi, Mēžģīņpiparkūku kaislīgu latviešu radītāju. Iespējams, šis raksts tev kalpos par lielisku dāvanas ideju vai iedvesmos veidot pašdarinātas dāvanas. Lasi un noskaidro, kāpēc piparkūkas ir jauka dāvana ģimenei un draugiem Ziemassvētkos.

 

Citas dāvanu idejas Ziemassvētkos draugiem, radiem un ģimenei atrodi FromMe kategorijā Ziemassvētku dāvanas.

 

 

Kādas Ziemassvētku dāvanas izvēlies Tu?

Manuprāt, dāvanai galvenā loma ir iepriecināt mīļos cilvēkus. Esmu racionāls cilvēks, man patīk praktiskas un noderīgas dāvanas. Es konkrēti pasaku, ka gribu to un to. Un man to arī dāvina.

Un otrs variants (kā jau sievietei - nevar būt tikai viens variants) – man patīk dažādi pilnīgi nevajadzīgi sīkumi, ko dāvina ārpus «oficiālajiem» svētkiem, vienkārši tāpat. Tātad, uz dzimšanas dienu es pilnīgi vienkārši varu palūgt uzdāvināt kādu katliņu, bet ikdienā priecājos par bez iemesla uzdāvinātu Kinderolu. Kad es meklēju dāvanas, es cenšos piemeklēt arī kaut ko no vajadzīgajām lietām konkrētajam cilvēkam.
 

Kāpēc piparkūku dekorēšanā izmanto tieši mežģīnes?

Pirmkārt, tās ir skaistas. Ideju pasmēlos kādos kursos. Latvijas raksti sākumā sanāca nejauši – mēģināju mājās atkārtot kursos iemācīto un paņēmu kā paraugu adījuma shēmu no latviešu grāmatas. Vēlāk tikai sapratu, ka tas bija Auseklītis. Un tad radās doma, ka tā ir ļoti laba ideja. Sapratu, ka vajadzētu atrast shēmas arī citiem spēka simboliem. To arī izdarīju.

 

Tagad, pētot Latvijā piedāvātās piparkūkas jau no biznesa viedokļa, biju nedaudz šokēta, ka piparkūkas ir tik parastas. Ziemassvētku piparkūkas, kas mums ir gandrīz vai nacionālais simbols, ir tik vienkāršas, garlaicīgas un neinteresantas. Vienkārši runājot – nekādas. Nolēmu to izmainīt un sākt veidot oriģinālas piparkūkas. Tagad jau plānoju un zīmēju dizainus saviem turpmākajiem darbiem. Gaumes cilvēkiem ir dažādas, vēlmes – arī. Tādēļ piedāvāšu dažādus variantus. Ideju pašlaik ir vairāk nekā nepieciešams.

 

Kā tu nonāci pie piparkūku gatavošanas?

Pusaudžu gados man bija sapnis atvērt savu konditorejas veikalu. Biju to izsapņojusi diezgan konkrēti: kādas burciņas būs, ko tirgošu, kāda būs pārdevēja. Bet pieaugot un uzsākot reālo dzīvi, attapos esam ļoti tālu no saldumiem. 

 

Taču pirms diviem gadiem diezgan strauji mainīju dzīvi – pārdevu biznesu, pārvācos dzīvot uz Maskavu, uz kurieni mani aicināja strādāt viens investīciju fonds. Un šie divi nostrādātie gadi, tiešām nežēlīgā tempā un spriedzē, lika aizdomāties vai es vēlos to visu darīt vēl tos pašus 20 gadus? Un sapratu, ka atbilde ir nē.

 

Gada sākumā aizgāju no darba un priecīga atpūtos. Parādījās brīvais laiks, nolēmu savu hobiju (saldumu cepšanu) nedaudz padziļināti pamācīties. Apmeklēju dažādas meistarklases, pabeidzu pat konditoru kursus. Tagad man ir oficiāls diploms, ka esmu konditors. Un tad tā pamazām, pusgada laikā, sapratu, ka tas ir tas, ko tiešām gribu tagad darīt. Bija pienācis laiks realizēt savu veco sapni. Tā nu tagad gatavojos uzsākt darbību saldumu pasaulē.

 

Kāds ir tavs novēlējums tiem, kas vēl nav paguvuši sagādāt dāvanas?

Dāvanu pircējiem novēlu izvēlēties to dāvanu, kas priecē arī jūs. Tad izvēle nebūs izdarīta «piespiedkārtā», bet no tīras sirds. Un apdāvinātais cilvēks to sajutīs. Tieši tas šajos svētkos ir svarīgākais.

 

Paldies Agnesei par iedvesmu un krāšņām piparkūku bildēm, kas iepriecina visu mūsu sirdis. Vairosim šajos svētkos prieku un padarīsim mūsu tuviniekus laimīgus. Neaizmirsti Ziemassvētku laiku pavadīt kopā ar tev svarīgiem cilvēkiem. Ja meklē neparastas dāvanas svētkos, interesantas dāvanu idejas tuviniekiem Ziemassvētkiem atrodi rakstā Dāvanu komplekti pilnīgam priekam.

 

Taču ja esi iedvesmojies Ziemassvētku dāvanu veidot pats, varbūt tev noder vēl pāris idejas. Par to vairāk lasi rakstā Pašdarinātu dāvanu TOP 10.

 

Mums ir patiess prieks par to, ka mūsu pašu Latvijā ir tik daudz talantīgu uzņēmēju. Latvijas tirgus ir pilns ar pašmāju dizaineru veidotiem veikumiem. Atbalsti latviešu dizainu un uzzini vairāk par jauno uzņēmēju veiksmes stāstiem un produkciju. Lasi vairāk FromMe rakstu sadaļā Ražots Latvijā.

 

Dāvanu idejas un padomi

Kā svinēt un ko darīt dzimšanas dienā – tradīcijas Latvijā un pasaulē

Dzimšanas diena ir svētki, kas tiek saistīti ar dzīves svinībām. Mēs svinam to, ka ir ...

Lasīt tālāk

Dāvanu karšu etiķete – padomi dāvanu kartes iegādē un pasniegšanā

Šajā rakstā apskatīsim, kas ir galvenie dāvanu karšu etiķetes rādītāji, kā arī ...

Lasīt tālāk

Kādas ir populārākās dāvanas Ziemassvētkos?

Šobrīd modē ir dažādu piedzīvojumu un sajūtu dāvināšana. Tas nozīmē, ja šogad esi ...

Lasīt tālāk

Lai nodrošinātu vislabāko fromme.lv lietošanas pieredzi, šajā tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Uzzināt vairāk.

Sapratu