Kāpēc daži pāri mīl līdz sirmam vecumam, bet citiem tas neizdodas? Atklāj 5 mīlestības valodas!

 

Lai arī cik centīgi Tu mēģini izrādīt savu mīlestību otram cilvēkam, šķiet, ka otrs to vispār nenovērtē. Kāpēc tā? Kur izgaisusi mīlestība? Kāpēc daži pāri mīl līdz sirmam vecumam, bet jums tas neizdodas? Šis raksts varētu sniegt atbildes uz šiem sāpīgajiem jautājumiem. 

Cik nu mēs katrs esam dažādi, tik dažādi arī uztveram mīlestību. Par laimi, attiecību konsultants Garijs Čepmens, ilgus gadus vērojot savus klientus un to, kas radījis mīlestības zudumu viņu attiecībās, saprata, ka pāru laimes formula nemaz nav tik sarežģīta, un mīlestību var atjaunot, veicot pavisam vienkāršas ikdienas darbības. Tas, kādas ir šīs darbības, nosaka “mīlestības valoda”.

Mīlestības valoda? 

Jā, lai arī cik banāli tas izklausās, Garijs Čepmens to tiešām nodēvējis par mīlestības valodu. Izrādās, ka mīlestību cilvēki spēj uztvert 5 veidos jeb tā saucamajās “mīlestības valodās”. Šīs valodas ir
  1. mīlestības darbi,
  2. apliecinājuma vārdi,
  3. dāvanas,
  4. kvalitatīvi kopā pavadīts laiks,
  5. fizisks pieskāriens.
Jebkura no šīm valodām ir patīkama, bet tomēr katram, arī Tev, ir divas vai viena valoda, kas ir daudz tuvāka, spēcīgāka un izteiksmīgāka. Sev tuvāko valodu Tu  sagaidi no otra cilvēka, un Tavs partneris sev saprotamāko sagaida no Tevis. Piemēram aplūkosim tipisku piemēru, ar ko saskārās Garija Čepmena klienti. Pie viņa ieradās kāds pāris, un sieva uzreiz stāstīja:
 
“Katru vakaru vīrs pārnāk no darba, neko nesakot saķer mani un skūpsta tā, it kā gadu nebūtu mani redzējis. Tad viņš paēd ar mani vakariņas, kuru laikā viņš man pasaka vien dažus teikumus, lai arī cik ļoti es centos uzturēt sarunu. Tad viņš kādu stundu skatās ziņu pārraides, un, kad pienāk laiks iet gulēt, viņš pēkšņi vēlas mīlēties. Pirmajos kopdzīves gados viņš labprāt ar mani runāja un uzklausīja mani, bet  nu viņš vispār ar mani vairs tā kārtīgi nerunā. Viņš mani vairs nemīl, un izmanto mani kā tādu objektu! Es viņu cienu un mīlu, bet es nezinu, vai ir vērts šīs attiecības turpināt. Ko lai dara?”
 
Čepmena kungs uzreiz saprata, kur slēpjas problēma. Šī sieviete vēlējās, lai ar viņu kārtīgi sarunājas - nevis lai vīrs strupi atbildētu uz dažiem viņas jautājumiem, bet lai viņš iesaistītos sarunā no sirds - pajautātu, kā viņai pa dienu gājis, kas interesants šodien noticis viņas dzīvē,  pastāstītu par saviem dienas piedzīvojumiem un pēc tam kopā ar viņu apspriestu jaunumus, kuru redzējis TV ziņās. Vīrs savukārt mīlestību centās izrādīt ar fizisku pieskārienu - apskaujot sievu, skūpstot viņu un vakarā noberot viņu ar glāstiem. 
 
Viņš paskaidroja, ka ar fizisko pieskārienu vīrs pauž savu mīlestību, nevis vienkārši apmierina savas iegribas, un vīram paskaidroja, ka sieva jūtas mīlēta, ja ar viņu kārtīgi parunā un uzklausa, nevis nober ar skūpstiem. Tad viņš ar katru atsevišķi apspriedās, un sastādīja sarakstu ar maziem darbiņiem, ko pēc iespējas biežāk jāmēģina izpildīt. Vīra uzdevumi bija ik pa laikam apjautāties, kā sievai gājis darbā, vai pastāstīt ko redzējis ziņās. Sievai savukārt bija jāatceras biežāk apskaut vīru, garām ejot noglāstīt viņa plecus vai muguru. 
 
Pēc kāda laika pāris atkal ieradās pie Čepmena kunga, bet šoreiz lai pateiktos, nevis meklētu palīdzību. Sieva sajūsmā stāstīja, ka attiecības atkal esot kā tad, kad viņi bija tikko iemīlējušies. Viņš ar patiesu prieku runājot un uzklausot, kas viņai sakāms, savukārt vīrs bija apmierināts, ka sieva viņu mīl stiprāk, kā jebkad - ikdienā glāsta viņa plecus, apmīļo un no sirds iekāro.
 
Vai tagad saproti, kāpēc ir svarīgi saprast, kāda ir Tava, un kāda ir Tava mīļotā cilvēka mīlestības valoda? Aplūkosim katru no valodām sīkāk!
 

1. Mīlestības darbi

Mīlestības darbu valodā ietilpst arī uzskats, ka vīriešiem mīlestība iet caur vēderu. Patiesībā tas ir darbs, kas prasa piepūli, kas prasa laiku un otrs cilvēks to ļoti novērtē. Tādas lietas kā ēst gatavošana, trauku nomazgāšana, atbraukšana pakaļ uz darbu, pogas iešūšana, ūdens krāna salabošana, plauktiņa pielikšana un daudzi, daudzi līdzīgi darbi. Jāpiebilst, ka ir svarīgi, lai šie darbi tiek paveikti ar pozitīvu attieksmi, nevis tāpēc, ka otrs cilvēks uz ceļiem nokritis jau desmit reizes ir Tev lūdzies, lai Tu beidzot saņemtos un to izdarītu. Tiki tad otrs to jūt kā mīlestības valodu. Šos darbus uztveram kā apliecinājumu, ka tiekam mīlēti, jo mīļotais cilvēks parūpējas par to, lai atvieglotu  mūsu ikdienu. 

Dāvanas, kuras novērtē šīs valodas pārstāvji:

  • Tavu mīļoto noteikti patīkami pārsteigs Oranž Garaž dāvanu karte, kas ļaus pašā Rīgas centrā veikt kvalitatīvu remontu viņa mīļotajam automobilim.
  • Pirts muca, pārvietojamās pirts noma - tas, ka sarūpēsi kopīgu atpūtu, nopērsi mīļoto ar smaržīgu pirts slotiņu un pēc pirts ietīsi siltā dvielī, noteikti tiks uzskatīts par veselu mīlestības darbu komplektu!
  • Knockout Barber Shop dāvanu karte iepriecinās vīrieti, jo parūpēsies par to, lai viņš izskatītos lieliski.
  • Optika Metropole dāvanu karte, īpaši, ja aiziesi līdzi izvēlēties jaunu, modernu briļļu rāmi vai saulesbrilles, būs praktiski noderīga dāvana, kas tiks uztverta kā mīlestības darbs, jo tu rūpējies par mīļotā cilvēka labsajūtu un izskatu!

2. Apliecinājuma vārdi

Saka arī, ka ja vīrieši mīl caur vēderu, tad sievietes mīl ar ausīm! Tomēr partneri var būt arī mainītās lomās. Dzirdēt skaistus vārdus, komplimentus, pateicību par būšanu līdzās, novērtējumu, atzinumu vai palielīšanu ir svarīgākais, ko novērtē šīs mīlestības valodas cilvēki. Varbūt Tu pazemīgi veic priekš savas pusītes mīlestības darbus, mazgājot traukus un vedot sunīti pastaigāties, kad ārā līst, bet viss, ko šis cilvēks sagaida, ir verbāls apliecinājums tam, ka viņu mīli. 

Dāvanas, kuras novērtē šīs valodas pārstāvji:

3. Dāvanu saņemšana un pasniegšana

Jā, tieši tik vienkārši! Saņemot dāvanu, šīs valodas cilvēks saprot, ka otrs par viņu ir domājis un ir viņu atcerējies, tāpēc viņš jūtas svarīgs un mīlēts. Dāvanai nav jābūt lielai vai dārgai. Tai nav jābūt pat iesaiņotai! Tas varētu būt kļavu lapu pušķītis, ja šim cilvēkam patīk krāsainās rudens lapas. Tie var būt apelsīni, kurus atnes, kad šis cilvēks ir saslimis. Viss tiks uzskatīts par dāvanu, un paudīs mīlestību un rūpes. Protams, ja šis celvēks kaut ko dāvina Tev, noteikti izrādi sirsnīgu pateicību, jo tā ir atbilde uz mīlestības žestu!

Tavu mīļoto sajūsminās ikviena dāvanu karte no FromMe piedāvājuma, jo tā ir dāvana! Idejām: 

 

4. Kvalitatīvi kopā pavadīts laiks

Nejauc to ar kopīgu televizora skatīšanos vai braucienu automašīnā, kad tiek pārmīti tikai daži vārdi. Tas ir laiks, kad veltāt viens otram nedalītu uzmanību – runājot, pastaigājoties, spēlējot spēles, vakariņojot -  laiks, kurā nodibina acu kontaktu, kurā izjūt otru, emocionāli satuvinoties

Dāvanas, kuras novērtē šīs valodas pārstāvji: 

 

5. Fizisks pieskāriens

Cilvēkam kam noteicošais mīlestības uztveres veids ir fizisks kontakts, ir svarīgi, lai ikdiena būtu pieskārienu pilna. Pastaigājoties šim cilvēkam patīk sadoties rokās,  ikdienā viņš priecājas par maigu skūpstu, glāstu un apskāvienu. Šim cilvēkam ir svarīgi, lai esi cieši līdzās - burtiskā nozīmē!  

Dāvanas, kuras novērtē šīs valodas pārstāvji:

 
Kura no tām ir Tava, un kuras Tavas otrās pusītes vissaprotamākā mīlestības valoda? Noteikti ir vērts izlasīt arī Gerija Čepmena grāmatu “Piecas mīlestības valodas”.

Dāvanu idejas un padomi

Kā svinēt un ko darīt dzimšanas dienā – tradīcijas Latvijā un pasaulē

Dzimšanas diena ir svētki, kas tiek saistīti ar dzīves svinībām. Mēs svinam to, ka ir ...

Lasīt tālāk

Dāvanu karšu etiķete – padomi dāvanu kartes iegādē un pasniegšanā

Šajā rakstā apskatīsim, kas ir galvenie dāvanu karšu etiķetes rādītāji, kā arī ...

Lasīt tālāk

Kādas ir populārākās dāvanas Ziemassvētkos?

Šobrīd modē ir dažādu piedzīvojumu un sajūtu dāvināšana. Tas nozīmē, ja šogad esi ...

Lasīt tālāk

Lai nodrošinātu vislabāko fromme.lv lietošanas pieredzi, šajā tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Uzzināt vairāk.

Sapratu