Dāvanas kolēģiem - kā atrast labāko?

 

Šajā rakstā esam apkopojuši idejas, ko dāvināt kolēģim un kas viņu iepriecinātu. Dāvināšana ir būtisks cilvēku savstarpējo attiecību elements. Tā rezultātā kā ieguvējam vajadzētu justies gan dāvanas saņēmējam, gan dāvanas sniedzējam. Zināma ir arī sakarība: jo vairāk laika un enerģijas ieliec dāvanas sagādāšanā un pasniegšanā, jo lielāks ir abpusējais prieks. Ceram, ka šis raksts palīdzēs veidot šo prieku un atrast patiesi unikālas dāvanas kolēģiem. Kā arī vienlaikus samazinās nepieciešamā laika un enerģijas ieguldīšanu, lai atrastu tiešām labu dāvanu.

 

Raksta saturs:

1. Aptaujas rezultāti.

2. Noderīga informācija dāvanas izvēlei.

    2.2. Hobiji un nodarbes brīvajā laikā.

    2.3. Gaume attiecībā uz ēdienu, modi, mākslu.

    2.4. Ikdienišķas un sadzīviskas lietas.

3. Veidi, kā uzzināt vairāk par kolēģi.

    3.1. Sociālie tīkli.

    3.2. Stāsti par atvaļinājumu.

    3.3. Zodiaka zīmes apraksti.

    3.4. Zvans draugam.

4. Kādas dāvanas dāvināt.

    4.1. Esam izdalījuši 4 veidu kolēģus vērtējot no tā, cik labi tos pazīst.

5. Ko dāvināt kolēģim, ko nepazīst.

6. Ko dāvināt kolēģim, ko mazliet pazīst.

7. Ko dāvināt kolēģiem, ko pazīst diezgan labi.

8. Ko dāvināt tikai labi pazīstamam kolēģim.

9. FromMe.lv partneris dāvanu izvēlē darbiniekiem.

 

 

 

Aptaujas rezultāti

Esam aptaujājuši vairāk kā 170 uzņēmumu darbiniekus, lai noskaidrotu kolēģu sveikšanas tradīcijas un galvenos izaicinājumus dāvanu meklēšanā. Izaicinājumi, kurus aptaujas respondenti ir minējuši visbiežāk, ir tas, ka dāvanu meklētājs nepazīst kolēģi pietiekoši labi, trūkst ideju, dāvanu meklēšana ir laikietilpīga, kā arī tas, ka viņi nezin, kas kolēģim ir nepieciešams.

 

 

Katrs aptaujas dalībnieks nosauca vairākas problēmas, ar ko saskarās dāvanu meklēšanā. Četras augstāk minētās problēmas ir visbiežāk pieminētās. Šajā rakstā dalīsimies ar idejām, kas varētu palīdzēt šos izaicinājumus mazināt.

 

Pilnu aptaujas rezultātu kopsavilkumu skatīt rakstā Kolēģu sveikšanas tradīcijas Latvijā.

 

Raksta galvenās sadaļas:

Dāvanu kartes noformējums

 

Ja vēlējāties apskatīties jau konkrētas FromMe dāvanu idejas darbiniekiem, tad aicinu skatīties: Dāvanas kolēģim vai Dāvanas kolēģei.

 

Noderīga informācija dāvanas izvēlei

 

Jautājumi, uz kuriem atrodot atbildes, ir iespējams iegūt papildus informāciju. Tā palīdzēs atrast piemērotāku dāvanu jeb dāvanu, kas kolēģim varētu patikt.

 

Hobiji un nodarbes brīvajā laikā

Tas, ar ko kolēgis aizraujas brīvajā laikā, ir noderīga informācija dāvanas izvēlei. Papildus tam būtu vērtīgi zināt, cik nopietns ir šis hobijs. Kolēģim varbūt šī nodarbe tikai patīk, vai viņš ar to regulāri nodarbojas, vai arī vai tam velta lielu daļu sava brīvā laika. Tas ir būtiski, jo no tā izriet tas, kā cilvēks vērtē visu, kas ir saistīts ar šo hobiju.

 

Iesācējam patiks viss, kas saistīts ar šo hobiju. Tāpēc viņam var dāvināt gan konkrētas lietas, gan iespēju baudīt šo hobiju biežāk, piemēram, uzdāvinot slēpošanas kalna dāvanu karti.

 

Ja regulāri nodarbojas ar konkrēto hobiju, tad personai varētu būt izveidojusies sava specifiskā gaume uz ar šo hobiju saistītām lietām. Tāpat arī viņš jau, droši vien, ir nodrošinājies ar nepieciešamo inventāru. Tāpēc, dāvinot konkrētas lietas, var uzdāvināt ko nevajadzīgu vai gaumei neatbilstošu. Dāvanu karte profesionālā, ar hobiju saistītā veikalā būtu laba dāvana, jo daudzi hobiji prasa ievērojamus tēriņus. Atbilstošo dāvanu meklē kategorijā Hobijam dāvanu kartes.

 

Gaume attiecībā uz ēdienu, modi, mākslu

Ja ir vēlme uzdāvināt jebko, kas saistās ēdienu, modi, kultūru vai mākslu, tad ir svarīgi zināt, kāda ir kolēģa gaume. Noderīgi ir zināt ne tikai to, kas patīk, bet arī to, kas nepatīk. Tādā veidā nenošausi garām ar dāvanas izvēli. Vairāk ieteikumi būs turpmākajā sadaļā Veidi, kā uzzināt vairāk par kolēģi.

 

Ikdienišķas un sadzīviskas lietas

Diezgan daudz par kolēģi var spriest pēc dažādām ikdienas lietām. Ar to var sasaistīt dāvanu idejas - īpaši to, ko kolēģis varētu uzskatīt par vērtīgu un noderīgu dāvanu.

 

Ar ko ikdienā pārvietojas – ar auto, velosipēdu, sabiedrisko transportu. Ja ar velosipēdu, tad tā ir pazīme, ka velosipēds kolēģim nav tikai pārvietošanās līdzeklis, bet dzīvesveids un pārliecība. Tad kolēģis noteikti novērtēs XSports dāvanu karti. Tas ir sporta preču veikals, kurā var atrast vērtīgas lietas velosipēda kopšanai un labošanai.

 

Kāds ir ģērbšanās stils – kārtīgs, brīvs un nepiespiests, moderns? To var sasaistīt, kādas dāvanas varētu patikt: kārtīgi cilvēki novērtēs praktiskas dāvanas, kurās varēs redzēt vērtību; nepiespiesti novērtēs dāvanā ielikto domu un stāstu - viņus var vieglāk iepriecināt; modernie parasti ir izvēlīgāki, bet viņus uzrunās lietas, kas ir topā. Šie ir pieņēmumi, kas varētu  un rada pārdomas un labas idejas. Ieskaties FromMe dāvanu piedāvājumā un iespējams atradīsi piemērotu dāvanu kategorijā Apģērbs un aksesuāri.

 

Kur dzīvo un pavada laiku pēc darba – tas lielā mērā saistās ar to, kas kolēgim varētu būt svarīgi. Piemēram, ja kolēģis dzīvo mājā, tad ar to ir saistīti gana daudz pienākumi un ikdienas darbi, ar ko varētu sasaistīt dāvanu. Tādā gadījumā lieliska dāvanu būtu Mājai un Dārzam dāvanu karte. Ja kolēgim ir ģimene, tad viņš iespējams novērtēs dāvanas, kuras varēs izmantot kopā ar ģimeni, piemēram, galda spēles, zoo vai zinātnes centra apmeklējums.

 

Veidi, kā uzzināt vairāk par kolēģi

 

Pastāv dažādi veidi, kā uzzināt vairāk par kolēģi nepieciešamo informāciju, kas atvieglo dāvanas izvēli. Dažus no tiem aprakstīsim šajā raksta sadaļā. Jāatceras vien tas, ka informācijas iegūšanai ir jābūt vispārpieņemto ētikas normu ietvaros. Tā nevar pārkāpt personas datu aizsardzības noteikumus un iegūtajai informācijai nevajadzētu radīt nekādas personas diskriminācijas sekas, ja tā tiek saistīta ar personas reliģiju, izcelsmi, sodāmību, seksuālo orientāciju vai citiem privātas dabas apstākļiem. 

 

Sociālie tīkli

Visbagātākais ar noderīgu informāciju dāvanas izvēlei ir Facebook vai Draugiem.lv. Šajos sociālo tīklu profilos ir atrodam informācija par cilvēkam interesējošām lietām. Gan grāmatu izvēle, mūzikas gaume, uzņēmumi un sociālās aktivitātes kas viņiem patīk un daudz kas cits.

 

No personas Instagram konta, ja tas ir bagāts ar bildēm, var secināt kur cilvēkam patīk būt un kādus dzīves notikumus fiksēt. Varbūt viņam patīk baudīt restorānu piedāvājumus, doties pie dabas, ceļot. Ar katru no šīm lietām var sasaistīt dāvanu idejas.

 

Stāsti par atvaļinājumu

Atceries, ko kolēgis stāstīja par savu atvaļinājumu - kur to pavadīja, ko darīja, kas visvairāk patika. Atvaļinājums ir laiks, kad cilvēki cenšas darīt to, kas viņiem tiešām patīk un rūp. No jebkura stāsta var gūt kādu noderīgu informāciju, kas ļauj cilvēku iepazīt labāk.

 

Ja devās laiskā ceļojumā un vienkārši atpūtās, tad atpūtas piedāvājumi vai ar relaksējošu atpūtu saistītas lietas varētu būt novērtēta dāvana. Šajā gadījumā izvēlies dāvanas no kategorijas SPA dāvanu karte.

 

Ja kolēģis devās ceļojumā, kas bija aktivitāšu un piedzīvojumu bagāts, tad aktīvā atpūta un ar to saistītas lietas palīdzētu šādam cilvēkam gūt jaunus iespaidus un priecēt to. Pārsteidz kolēģi ar dāvanu, kas sniegs brīnišķīgas sajūtas un vēl nepiedzīvotu pieredzi. Izvēlies piemērotāko dāvanu kategorijā Ceļojumu dāvanu kartes.

 

Ja atvaļinājums tika pavadīts lauku mājā vai dārzā, tad ir diezgan skaidrs, ka praktiskas un noderīgas lietas vai ar šīm nodarbēm saistīta literatūra varētu būt laba dāvana. Ja kolēģim patīk uzturēties savās mājās,tad uzdāvini viņam iespēju parūpēties par savu mājokli. Iegādāties kādu jaunu puķu podu vai skaistu interjera objektu. Atrodi dāvanu kategorijā Mājai un Dārzam.

 

Zodiaka zīmes apraksti

Ir daudz lapas gan latviešu, gan angļu, gan krievu valodā, kur ir interesanti apraksti par cilvēku personu no tā zodiaka zīmes, un ir arī par dāvanu idejām. Šie apraksti var vedināt uz pārdomām, kas cilvēku iepriecina, cik svarīgs ir dāvanas noformējums un pasniegšanas veids.

 

Ja jūti, ka kolēģi tik ļoti nepazīsti, iespējams ir pienācis laiks par piemēroto dāvanu pajautāt zvaigznēm. Noskaidro kolēģa horoskopa zīmi. Tas ļaus uzzināt vairāk par viņa personību un iespējams, ka tādā veidā Tu atradīsi patiešām lielisku dāvanu. Iepazīsti kolēģi no citas puses, lasot rakstu Atbilstošākās idejas dāvanām vadoties pēc horoskopa.

 

Pievienotā vērtība no šādas informācijas var būt tas, ka tā ļauj aizdomāties par to, ka cilvēki ir dāžādi un vienas un tās pašas lietas redz un uztver dažādi. Piemēram, kas vienam liekas laba un noderīga dāvana, otram var šķist bezpersoniska un nepārdomāta.

 

Zvans draugam

Kolektīvā vienmēr ir kāds, kam ir ciešāks kontakts ar kolēģi, kam tiek meklēta dāvana. Viņš vai viņa noteikti var pateikt ko noderīgu dāvanas izvēlei, vai pat ieteikt konkrētas dāvanas ideju. Vajag tikai uzdot īstos jautājumus.

 

Pastāv arī iespēja pajautāt kādam kolēģa draugam ārpus darba kolektīva. Šī ir arī iespēja noskaidrot to, vai iecerētā dāvana kolēģim jau nav.

 

Kādas dāvanas dāvināt kolēģiem

Dāvanas kolēģim

 

Tas, cik labi pazīsti darba kolēģi, ir viena no noteicošajām lietām, kas nosaka dāvanas izvēli. Dāvanas meklēšana kolēģim, ko nepazīsti, ir visnotaļ liels izaicinājums. Tam var būt visdažādākie iemesli, piemēram, kolēģis reti apgrozās darba kolektīvā vai pēc dabas ir introverts, tāpēc neveido attiecības ar pārējiem kolēģiem. 

 

Jāatceras, ka šis apstāklis, ļoti iespējams, ir abpusējs. Ja kolektīvā neviens labi nepazīst kolēģi, tad iespējams arī pats kolēģis neizjūt lielu piederību darba kolektīvam. Iesakām novērtēt šo apstākli un saprast, vai ir vajadzība meklēt personisku un individuālu dāvanu. Tas gan nenozīmē, ka nevajag mēģināt par šo personu uzzināt ko vairāk, lai atrastu pēc iespējas orģinālu un uz konkrēto cilvēku attiecināmu dāvanu. Veidus, kā uzzināt ko vairāk, esam aprakstījuši pāris sadaļas tālāk.

 

Esam izdalījuši 4 veidu kolēģus vērtējot no tā, cik labi tos pazīst:

 

Nepazīst – kolēģi, ar kuriem ikdienā nav kontakts, un nav īsti iespēja vairāk par personu noskaidrot, piemēram, dāvanas meklēšanai un sagādāšanai nav laika.

 

Mazliet pazīst – kolēģis ir pazīstams, bet nav personīgs kontakts, lai zinātu viņa gaumi - kas viņam patīk vai nepatīk.

 

Pazīst diezgan labi – kolēģis ir pazīstams un ir zināmi viņa hobiji, aizraušanās un ģimenes stāvoklis. Pastāv iespēja sazināties ar kādu konkrētā kolēģa tuvu cilvēku, lai uzzinātu vairāk par gaumi, par to, ko vēlas, kā arī to, kas jau ir, lai nenopirktu ko lieku.

 

Tuvas attiecības – kolēģis ir labi pazīstams un ar to ir labas attiecības, kuras jau var nosaukt par draudzību. Ir zināms pietiekami daudz par personas gaumi, uzskatiem, ģimeni, dzīvi un kas ir svarīgi – par humora izjūtu.

 

Zemāk redzamajā ilustrācijā esam iezīmējuši dāvanu ideju kategorijas, kas būtu piemērotas dāvanas, spriežot pēc tā, cik kolēģis labi pazīstams.

 
 
 

 

 

Ko dāvināt kolēģim, ko nepazīst

Domājot par dāvanu kolēģim, kas nav pazīstams, iesakām domāt par dāvanām, kas ir ierastas, universālas un vispār pieņemtas. Tādas, kas patīk sabiedrības vairākumam. Dāvanas vērtībai un noderīgumam ir būtiska nozīme, un ieteicams izvēlēties dāvanu ar izvēles iespēju. Oriģināla dāvana kolēģim šajā gadījumā būs riskanta izvēle.

 

Piemērotas dāvanas varētu iedalīt grupās:

Ziedi, gardumi un alkohols ir standarta dāvanas, kuras ir ierasts dāvināt jau gadu desmitiem ilgi. Tās var dāvināt gan atsevišķi, gan kopā, un dāvanas summa ir ļoti elastīga – sākot no 5 EUR līdz pat 40 EUR. Ziedi ir acīm tīkami un svētku noskaņu radoši, gardumi un alkohols palīdz svinēt svētkus. Gardumus var aiznest arī mājās un iepriecināt ģimeni.

 

Plaši izmantojamas vai zināmu veikalu dāvanu kartes ir dāvanas, kuras saņemot, uzreiz ir skaidrs, kas tas ir un kāda ir tās vērtība. Plaši izmantojamās dāvanu kartes dod izvēles iespēju, dāvanu izbaudīt vai iztērēt pēc paša ieskatiem. Ja izvēlas zināma zīmola dāvanu karti, tad labāk izvēlēties tādu, kurā ir salīdzinoši plaša piedāvājuma izvēle un ērta pieejamība. Piemēram sporta preču veikala tīkls, kas pieejams zināmos lielveikalos. Šādas dāvanas meklē kategorijā Apģērbs un aksesuāri. Vēl, protams, aktuālu dāvanu kolēģis varēs sev izvēlēties interneta dāvanu karšu veikalā FromMe dāvanas

 

Atpūtas un restorānu piedāvājumi ir klasiska dāvana ar skaidru vēstījumu – novēlējumu atpūsties. Iesakām gan šādu dāvanu izvēlēties vērtībā sākot no 40 EUR, lai dāvanu var izmantot kopā ar savu otro pusīti, un dāvāto atpūtu būtu iespējams izbaudīt bez papildus piemaksas. Vislabākā izvēle ir dāvanu karte Restorāni Rīgā, jo nav jāpūlas piemeklēt kolēģim piemērotāko izvēli. Viņš restorānu izvēlēsies pats.

 

restorāni rīgā dāvanu karte

 

Kultūras pasākumu biļetes arī ir klasiska dāvana, kuru novērtēs vairākums cilvēku. Īpaši tie, kas apzinās, ka katram sabiedriskam cilvēkam ir nepieciešams laiku pa laikam aiziet uz kādu kultūras pasākumu. Ja gribat uzdāvināt kaut ko specifiskāku, tad ir variants domāt nevis par to, kas personai varētu patikt, bet gan par to, kas varētu nepatikt. Ārī šādā veidā ir iespējams nonākt pie labākās izvēles.

 

Ja darbinieku sveikšana regulāri sagādā lielas galvassāpes, iespējams arī vienoties ar kolektīvu, ka uzņēmums visiem dāvina vienādas dāvanas. Ja kāds vēlas kolēģi apsveikt personīgi, tad tas ir viņa paša ziņā. Mēs, FromMe.lv dāvanu karšu centra komanda, esam papētījuši, kāda ir darbinieku attieksme pret vienādām dāvanām. Vairāk par to lasi rakstā Visiem darbiniekiem vienādas dāvanas.

 

 

Ko dāvināt kolēģim, ko mazliet pazīst

Mazliet pazīstamiem kolēģiem, protams, var dāvināt to pašu, ko nepazīstamiem, bet attiecību esamība dod iespēju uzdāvināt ko specifiskāku. No otras puses, pazīstams kolēģis varētu gaidīt kādu personiskāku dāvanu, lai sajustu, ka viņš ir novērtēts. Dāvanas vērtība un noderīgums aizvien ir svarīgi. Iesakām pārdomāt, vai mazpazīstamam kolēģim uzdāvināt ļoti personisku dāvanu. Tas kolēģī varētu radīt neizpratni vai neērtības sajūtu.

 

Ja darba kolektīvā ir šāds mazpazīstams kolēģis, tad mēs aicinātu par šo kolēģi iepazīt mazliet vairāk. Tas taču tomēr ir darba kolektīvs. Sākt varētu ar to, kurš kolektīvā šim kolēģim ir tas cilvēks, ar kuru tam ir vislielākā saskarsme. Vadītājam noteikti vajadzētu būt zināmām kādām detaļām, kas varētu vērst dāvanas meklēšanu mazliet personiskākā gultnē. Nevajag jau daudz. Tikai atbildes uz dažiem no jautājumiem, kas palīdzētu atrast piemērotu dāvanu.

 

Mazpazīstamiem kolēģiem iesakām izvēlēties šādas dāvanas:

Grāmatas - mazāk pazīstamiem noteikti vairāk būtu jāskatās uz grāmatām, kas konkrētajā brīdī ir topā. Ja ir zināms, kas vairāk par kolēģa interesēm, tad var virzīties šajā virzienā. Ieteicams būtu izvairīties no pamācošām grāmatām, kas varētu norādīt uz personas trūkumiem. Izvairies arī no grāmatām, kuras pēc būtības būtu jānodrošina uzņēmumam, piemēram, specifiskās grāmatas, kas saistītas ar darba uzdevumu veikšanu.

 

Interesanta žurnāla abonements - izejot no minimālas informācijas par personas interesēm, var izvēlēties kādu populāru vīriešu vai sieviešu žurnālu. Vai arī izvēlies ko specifiskāku, piemēram, modes, sporta, interjera vai citu. Šāda dāvana ir aizvien vispārīga, jo žurnāla tēmas parasti ir dažādas, un gan jau daļa no tām dāvanas saņēmējam būs saistoša.

 

Konkrēta veikala dāvanu kartes -  jau sniegs konkrētu vēstījumu, ko dāvinātāji vēlas sniegt. Dod iespēju iegādāties kaut ko vēlamajam hobijam vai mājas iekārtošanai. Jo labāk zināms kolēģis, jo specifiskāku veikalu var izvēlēties. Piemēram, pa hobija līniju vai interjera dizainam. Dāvanu karti ir ieteicams personalizēt ar īpašu sveicienu vai novēlējumu, kas saistīts ar dāvanu kartes iespējamo izmantošanu. Tādā veidā Tu piešķirsi papildus emocionālo vērtību.

 

Loterijas biļetes - tā ir universāla un vienlaikus arī oriģināla dāvana kolēģim. Tā sniedz intrigu un pārsteigumu - tā ir iespēja laimēt “miljonu”. Visu ieplānoto dāvanas summu gan nevajag iztērēt loterijas biļetēm, jo gadījumā, ja visas lozes ir tukšas, apsveiktais kolēģis būs palicis ar tukšām rokām. Papildus var uzdāvināt arī kino biļetes vai kādu gardumu. 

 

Izklaides iespēju ar draugiem vai ģimeni - šāda dāvana būs vērsta uz darba un privātās dzīves sabalansēšanu, kas ir labs žests no kolēģiem vai uzņēmuma vadības. Šādu dāvanu izvēloties pievērsiet uzmanību, lai tā būtu ērti izmantojama, Lai pakalpojuma sniegšanas sezona un vieta nav aiz “trejdeviņiem kalniem”.

 

 

Ko dāvināt kolēģiem, ko pazīst diezgan labi

 

Ļoti iespējams, ka labi pazīstamiem kolēģiem dāvanu idejas nav tālu jāmeklē, jo par tiem ir zināmas daudzas lietas, kas uzvedina uz labas dāvanas izvēli. Šādos gadījumos parādās izaicinājumi ar to, kur īsti atrast iedomāto dāvanu, un kā to laicīgi sagādāt.

 

Dāvanu idejas, ko var dāvināt labi zināmam kolēģim un ātri sagādāt:

Iespējas apgūt vai izmēģināt ko jaunu un pilnveidoties ir laba dāvana, ja zināt, ko kolēģis vēlas un ko būtu gatavs izmēģināt. Laba dāvana varētu būt interesantas konferences, kas kolēģi varētu interesēt, sporta, pavārmākslas vai mākslinieciskās meistarklases, radošie kursi, piemēram, dekupāža, foto kursi u.c. Atrodi piemērotu dāvanu kategorijā Apmācības un Literatūra.

 

Aktīvās atpūtas piedāvājumi ir laba dāvana, ja zināt kolēģa fizisko sagatavotību un iepriekšējo pieredzi dāžādu aktivitāšu baudīšanā. Dāvanu servisos ir dažādi vidēji ekstrēmi un aktīvi piedāvājumi (moči, kartingi, lidaparāti, lēkšanas u.c.), kas būs piemēroti aktīviem un azartiskiem kolēģiem, gan rāmāki (izjāde ar zirgiem, laivošana, golfs) kas vērsti vairāk uz mierīgākiem kolēģiem. Atrodi piemērotu dāvanu kategorijā Aktīvā atpūta. Te tad arī var izvēlēties dāvanu karti restorānā, jo kolēģi labi pazīsti un vari izvērtēt, kas vislabāk garšo.

 

Restorānu dāvanu kartes

 

Piedāvājumi skaistumam un veselībai ir dāvana, ko var dāvināt tikai tad, ja esat pārliecināts, ka tā nekādā veidā neaizvainos dāvanas saņēmēju. Tāpēc to iekļāvām tikai pie idejām labi pazīstamiem kolēģiem. Ir cilvēki, kas dāvanu karti skaistumkopšanas salonā varētu uztvert kā vēstījumu, ka viņiem vajadzētu uzlabot savu izskatu, tāpēc esiet piesardzīgi. Dāvanas šeit varētu būt SPA piedāvājumi, relaksējošas masāžas, optikas veikala dāvanu karte, rotu veikala dāvanu karte u.c. Piemērotu dāvanu meklē kategorijā SPA un Skaistumkopšana.

 

Atbalstīt lielāku pirkumu var būt laba dāvana, ja kolēģi zin, ka dāvanas saņēmējs krāj naudu kādam lielākam pirkumam vai sen gaidītam ceļojumam. Tā ir lieliska iespēja kolēģiem izrādīt savu atbalstu. 

 

 

Ko dāvināt tikai labi pazīstamam kolēģim

Draudzīgas un tuvas attiecības ar kolēģiem ne vienmēr atvieglo dāvanas iegādi. No vienas puses ir daudz informācija par to, kas kolēģim patīk un kas vajadzīgs, bet no otras puses ir neliels spiediens uz to, ka gribas pasniegt īpašu un oriģinālu dāvanu. Katrs kolēģis ir atšķirīgs, tāpēc dāvanas izvēlē var izmantot kādu no augstāk minētajām dāvanu idejām, vai cītīgi padomāt un uzdāvināt kādu konkrētu lietu, ko kolēģis kopējās sarunās ir pieminējis, ko vēlētos.

 

Atsevišķi varētu izcelt dāvanu idejas, ko dāvināt tikai labi zināmam kolēģim:

Ļoti personiskas dāvanas izrādīs to, ka jūs tiešām labi pazīstat kolēģi un tas viņu emocionāli aizskars pozitīvā nozīmē. Turpretī, dāvinot personiskas dāvanas ne tik labi pazīstamiem kolēģiem, to varētu uztvert kā pārlieku uzbāzīgu dāvanu vai jaukšanos privātajā dzīvē.

 

Smieklīgas dāvanas kolēģim un izjokošana arī parādīs to, cik tuvas ir jūsu attiecības. Ne vienmēr dāvanas saņēmējam dāvana vai tās pasniegšanas veids liksies tikpat smieklīgs kā dāvanas pasniedzējiem. Bet tuvi draugi jau pēc mirkļa varēs par to pasmaidīt un novērtēt kolēģu pūliņus dāvanas sarūpēšanā. Turpretī ne tik labi pazīstami kolēģi par smieklīgām dāvanām var viegli pavīpsnāt un nekādu prieku no tā negūt. Idejas smieklīgām dāvanām smelies rakstā Pašdarinātas joku dāvanas.

 

 

FromMe.lv partneris dāvanu izvēlē darbiniekiem

FromMe dāvanu serviss piedāvā sadarbību uzņēmumiem, lai palīdzētu sagādāt dāvanas darbiniekiem. FromMe piedāvājumā ir gan atsevišķu veikalu un pakalpojumu sniedzēju dāvanu kartes, gan universālā FromMe dāvanu karte, kas ir lieliska dāvana darbiniekiem. Visas dāvanu kartes ir personalizējamas ar vārdu un sveiciena tekstu, kas dāvanu kartei piešķir īpašu emocioālo vērtību. Kad dāvanu karte tiks izmantota, cilvēks izlasīs sveicienu un atcerēsies, kurš to dāvinājis, un ko novēlējis.

 

Lai izdodas atrast labāko!

 
 
 
Dāvanu kartes
 

Dāvanu idejas un padomi

Kā svinēt un ko darīt dzimšanas dienā – tradīcijas Latvijā un pasaulē

Dzimšanas diena ir svētki, kas tiek saistīti ar dzīves svinībām. Mēs svinam to, ka ir ...

Lasīt tālāk

Dāvanu karšu etiķete – padomi dāvanu kartes iegādē un pasniegšanā

Šajā rakstā apskatīsim, kas ir galvenie dāvanu karšu etiķetes rādītāji, kā arī ...

Lasīt tālāk

Kādas ir populārākās dāvanas Ziemassvētkos?

Šobrīd modē ir dažādu piedzīvojumu un sajūtu dāvināšana. Tas nozīmē, ja šogad esi ...

Lasīt tālāk

Lai nodrošinātu vislabāko fromme.lv lietošanas pieredzi, šajā tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Uzzināt vairāk.

Sapratu