Masveida kāzas, kliedzoši vīrieši, joku vēstules... Kā Valentīndienu svin citur pasaulē?

Valentīndienas tradīcijas pasaulē

Svētais Valentīns tiek uzskatīts par visu mīlētāju patronu jeb aizbildni, un pasaulē klejo vairākas leģendas par to, kā šie svētki cēlušies. Pirmā ir leģenda par kristiešu mācītāju Valentīnu, kurš slepus salaulāja iemīlējušos kareivjus ar viņu sirds dāmām, kas tolaik ar imperatora Klaudija II pavēli Romā bija aizliegts, jo neprecēti vīrieši esot labāki karotāji, taču priesteris Valentīns nevarējis pieļaut tādu netaisnību pret iemīlējušiem pāriem. Klaudijs, kad uzzinājis par nepakļaušanos, Valentīnam piespriedis nāvessodu.

Cita leģenda vēsta, ka Valentīns pats bija iemīlējies cietumnieka meitā, un pirms nāves soda izpildes Valentīns vēl paspēja uzrakstīt un nosūtīt vēstuli savai mīļotajai, parakstot to ar slaveno frāzi – Tavs Valentīns.  

 

Neraugoties uz Valentīndienas izcelsmi, to svin visur pasaulē, bet ir valstis, kurām Valentīndienas dāvanas un tradīcijas ir unikālas. Aplūkosim šīs tradīcijas tuvāk!

Taivāna - rožu klēpji

Valentīndienas dāvanas

Taivānā Valentīndienā un 7. jūlijā dāvana sievietēm ir ziedi – pēc tradīcijas, ziediem ir dažādas nozīmes – 99 rozes apliecina mūžīgu mīlestību, bet 108 rozes jau ir kā bildinājums.

Iesakām ielūkoties mūsu Dāvanas kāzu jubilejā bloga rakstā, kas dos lielisku padomu īpašās dāvanas izvēlē.

 

Vācija - cūciņas

Vācijā dāvanas sievietēm un vīriešiem papildina ar cūciņu, kas ir laimes simbols. Cūciņa var tikt pasniegta jebkādā veidā, bet parasti tā ir kā dāvana drukātā formā vai izlieta no šokolādes.

 

Dānija - sniegpulkstenītes un joku vēstules

Valentīndienas tradīcijas pasaulē

Dānijā Valentīndienu sāka atzīmēt tikai pagājušā gadsimta 90. gados. Šajā dienā jaunieši viens otram (gan draugiem, gan mīļotajiem) dāvina sniegpulsktenīšus. Tāpat arī kartīšu pasniegšana ir populāra tradīcija Dānijā. Senāk kā apsveikumu pasniedza kartītes ar fotogrāfiju, kurā viens mīlnieks pasniedza dāvanu otram, bet mūsdienās jebkura kartīte ir uzskatāma par mīlestības apliecinājumu. 

Tāpat arī 14. februārī dāņu vīrieši bieži vien sievietēm dāvina par “gaekkebrev” jeb joku vēstuli. To parasti raksta uz, līdzīgi kā sniegpārsliņas taisot, sagriezta papīra, tekstu veidojot kā dzejoli. Autors neparaksta vēstuli ar savu vārdu. Tā vietā viņš izmanto punktus - vienu katram burtam viņa vārdā. Interesanti, ka katru gadu pasaulē tiek nosūtīts aptuveni 1 miljards Valentīna dienas kartīšu. Vairāk kartītes tiek nosūtītas tikai Ziemassvētkos!

Bulgārija -  vīna baudīšana

Valentīndienas dāvana vīrietim

Bulgārijā ir tradīcija 14. februārī kopā baudīt vīnu, tāpēc to mēdz saukt arī par Vīndara dienu. Ja mīli glāzi laba vīna - Bulgārija ir īstā vieta, kur atzīmēt Valentīndienu!

 

 

 

Japāna - šokolāde un kliedzoši vīrieši

Japānā Valentīndienu pavada diezgan skaļi – 14. februārī tiek rīkots konkurss par skaļāko mīlestības apliecinājumu. Tas notiek, vīrietim uzkāpjot uz tilta un izkliedzot otrajai pusītei visu, ko vien vēlas teikt. Vispārliecinošākais un skaļākais mīlnieks kļūst par uzvarētāju un iegūst balvu. Japānā šo dēvē arī par vīriešu dienu, jo lielākoties tieši sievietes apsveic un pārsteidz ar dāvanām vīriešus.

Sievietēm savukārt Valentīndiena saistās galvenokārt ar šokolādi. 14. februārī meitenes dāvina 2 veidu šokolādes - Giri šokolādi un Honmei šokolādi.  Giri šokolāde nav dārga, un to dāvina pilnīgi visiem, izņemot savu mīļoto sirdsāķīti. Honmei šokolāde ir tā, kuru saņem sirdsāķītis. To meitene pagatavo mājās pati, un to pasniedzot, viņa izrāda savu mīlestību. Labā ziņa ir tāda, ka vīrieši nepaliek parādā. Vienu mēnesi pēc Valentīna dienas, 14. martā, Japānā svin Balto dienu, un vīrieši, kas 14. februārī saņēma šokolādi, pasniedz konkrētajām dāmām šokolādi baltā iesaiņojumā.

 

ASV - mīla visapkārt

Valentīndienu dāvanu idejas sievietēm

Amerikā Valentīndienu svin tā, ka visi jūt - mīlestība ir gaisā. Jo tur tā ir burtiski visapkārt! Visur redzami sirsniņu attēli, dekorācijas sārtos toņos un atrodami pat skūpstu kioski, kuros par nelielu ziedojumu vari tikt pie īpaša Valentīndienas skūpsta! Interesanti, ka pamatojoties uz mazumtirdzniecības statistiku, ASV aptuveni 16% mājdzīvnieku īpašnieku Valentīndienā pasniedz dāvanas saviem mājdzīvniekiem.

 

Dienvidāfrikas valstis - sirds uz piedurknes

Dienvidāfrikas valstīs dažreiz ar vienkāršs Valentīndienas apsveikums nav pietiekami oriģināls, tāpēc sievietes piesprauž savas simpātijas vārdu pie savas piedurknes, lai visi to varētu redzēt.

 

Singapūra - dārgas dāvanas un izmeklētas vakariņas

Valentīndienas vakariņas

Singapūras iedzīvotāji ir vieni no lielākajiem Valentīna dienas svinētājiem – viņiem cieņā ir lielas dāvanas, milzīgi ziedu pušķi, dārgas dāvanu kartes un romantiskas vakariņas.

 

Saūda Arābija - aizliegtie svētki

Saūda Arābijā ir aizliegts pārdot visas Valentīndienas dāvanas un sarkanas lietas, jo Valentīndiena tiek uzskatīta par kristiešu svētkiem. Tiesa, pirms un pēc 14. februāra ir nopērkamas sarkanas rozes un citi mīlestības apliecinājumi, ja vien uz tiem nav rakstīts “Valentīna diena”. Pašā Valentīndienā ir aizliegts pārdot preces, kuras varētu tikt uzskatītas par dāvanu. Tas rada rožu un ietinamo papīru “melno tirgu”, un Valentīna dienu valsts gribētāji pamanās nosvinēt, tomēr klusi, neuzkrītoši un aiz slēgtām durvīm.

 

Somija - draugu diena

Somijā Valentīndiena tiek uzskatīta par draugu dienu, un šie svētki ir veltīti draugiem, tāpēc ir raksturīgi sūtīt kartiņas un pasniegt dāvanas draugam vai draudzenei, tomēr, ir arī sava romantika  - šī diena ir arī ļoti populārā kāzām. Līdzīgi Valentīndienu mēdz svinēt arī Igaunijā, lai gan arī dāvanu kartes tur ir populāras.

 

Filipīnas - masveida kāzu ceremonijas

Valentīndienas svinības
 

Filipīnās Valentīna dienu svin pamatīgi - ar lielām grupu kāzām. Patiesībā pēdējos gados 14. februāris ir kļuvis par vienu no visbiežāk sastopamāko laulību dienām Filipīnās.

Simtiem vai pat tūkstošiem filipīniešu pāru pulcējas vienā vietā, lai teiktu „Jā” publiskās ceremonijas laikā. Vietējās pašvaldības amatpersonas var organizēt masu kāzas, un ceremonijas bieži ir bezmaksas, un tajās ir ziedi, kāzu torte un dažreiz pat kāzu gredzeni. Tāpat Valentīndiena ir populāra bildinājumu veikšanai - katru gadu šajā dienā pasaulē tiek izteikti aptuveni  220 000 bildinājumi.

 

Slovēnija - basām kājām krūmos

Slovēnijā ir teiciens, ka Valentīndienā augi izlaiž saknes un sāk augt. Tiek arī runāts, ka šajā dienā putni bildina viens otru un apprecas - lai redzētu šo ceremoniju, divatā jādodas krūmos basām kājām. Tiesa, tie, kam bail no aukstuma, izvēlas sagaidīt Valentīndienu tradicionālā veidā – dāvinot dāvanu kartes, ziedus,  un atzīstoties mīlestībā.

 

Kā Tu sagaidīsi Valentīndienu?

Valentīndienas sveikšanas idejas

Lai nu kādas būtu tradīcijas pasaulē, Latvijā ikviens no mums var būt kopā ar ko vēlas, un izrādīt savu mīlestību kā vien sirds kāro. Valentīndienas dāvanas ir tās, ar kuru palīdzību arī Tu vari iepriecināt savu sievu, draudzeni, līgavu vai savu mīļoto vīrieti. Dāvanu karšu centra FromMe.lv sadaļā  Valentīndienas dāvanas varēsi atrasti plašu piedāvājumu dāvanām, no kurām izvēlēties - atradīsies pat dāvanas ģimenes mīlulim! Nebaidies pasniegt drosmīgu un oriģinālu dāvanu - varbūt klinšu kāpšana instruktora vadībā pārsteidz tavu vīru vai sievu Valentīndienā!

Iedvesmai iesakām arī paskatīties dāvanu ideju rakstus:

Neskrien uz drūzmām pilno veikalu -  ieskaties FromMe dāvanu kartēs un nesteidzīgi izlem, kā izrādīt savu mīlestību! 

Dāvanu idejas un padomi

Ziemassvētku novēlējumi un dāvanas biznesa partneriem

Dāvanu karte var kalpot par lielisku apsveikuma kartīti svētkos ar pievienoto vērtību. ...

Lasīt tālāk

Kādas ir populārākās dāvanas Ziemassvētkos?

Šobrīd modē ir dažādu piedzīvojumu un sajūtu dāvināšana. Tas nozīmē, ja šogad esi ...

Lasīt tālāk

Apceļo Latvijas pilis un muižas - lieliska vieta atpūtai!

Skaistās Latvijas pilis un muižas priecē ne tikai tūristus, bet arī tos, kas vēlas skaisti ...

Lasīt tālāk

Lai nodrošinātu vislabāko fromme.lv lietošanas pieredzi, šajā tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Uzzināt vairāk.

Sapratu