Labākie kvestu piedāvājumi - izvēlies piemērotāko

15.10.2019

Escape room

 

Kvesti jeb izlaušanās istabas ir reālas spēļu telpas, kurās spēles dalībnieki ir ieslēgti, un stundas laikā viņiem ir jāatrod izeja. Izejas meklējumos jāizmanto atjautība, jārisina dažādas mīklas, jāievēro sakarības un jāatrod telpās paslēpti priekšmeti, kas nepieciešami, lai nokļūtu tuvāk izejai. Ja grupai izdodas izlauzties pirms noteiktā laika beigām, kvests ir uzvarēts. 

Parasti viena izlaušanās istaba sastāv no vairākām telpām, katra no tām ir arvien tuvāk izejai. Izlaušanās istabas ierīko, sekojot dažādām tematikām, un izvēlēties piemērotāko ne vienmēr ir viegli.

 

Lai palīdzētu atrast piemērotāko no izaicinājumiem, esam izveidojuši FromMe katalogā pārstāvēto kvestu sarakstu ar to aprakstiem. Raksta sākumā aplūkoti kvesti, kas grūtības ziņā būs vairāk piemēroti pieaugušajiem. Tiem seko kvesti bērniem, kas saturiski ir piemēroti ģimenēm vai bērnu kompānijām. Raksta beigās ir sadaļa Visi kvesti vienā kartē, kur var ērti atrast visu kvestu atrašanās vietu kartē.

 

Kvestu saraksts pieaugušajiem

Korporatīvs - situācija pēc korporatīvās ballītes

Kvests Korporatīvs

L'Escape rooms izlaušanās spēle “Korporatīvs” dāvanas saņēmējam ļaus piedzīvot trakulīgu ceļojumu spriedzes situācijā, kas var rasties pēc korporatīvās ballītes ar darba kolēģiem. 

Darba pasākums ir pārvērties vērienīgā ballītē. Nākošajā dienā pēc pasākuma Jūs - vidējā līmeņa menedžeris, pamostaties savas kompānijas tualetē, neatceroties neko no pagājušās nakts notikumiem. Izrādās, ka boss jau ir ceļā uz ofisu, un Jums savas karjeras vārdā ir jāizkļūst no situācijas, un jāpaspēj atrast nozaudēto gada pārskata atskaiti.

Baiļu kolekcionārs - kvests, kurā komanda jutīsies kā asa sižeta trillerī

Kvests Baiļu kolekcionārs

Spēles dalībniekiem būs jāiejūtas izmeklēšanas operatīvās grupas lomā, kas seko maniakam, kas paveicis virkni asiņainu noziegumu. Komandai jāizkļūst no istabas, un jāaptur maniaks!

Šajā spēlē tiek izmantotas dažādas jaunās tehnoloģijas, kuras nav pieredzētas citos kvestos. Kvestu piedāvā Mysteria.

 

Kvests - performance: Neprāts - šausmu istaba 2 personām

Kvests - performance ir teātra izrāde ar aktieriem, kurā dāvanas saņēmējam tiks piešķirta galvenā loma. Šī ir dāvana visdrosmīgākajam cilvēkam - tam, kas šausmu filmas vēro pat aci nepamirkšķinot. Spēle pieejama no 18 gadu vecuma.

Par istabu: dāvanas saņēmēji pārstāv drosmīgu žurnālistu grupu, kura par lielu atlīdzību nolemj doties uz  baisu vietu, no kuras vēl neviens nav atgriezies dzīvs. Viņi domā, ka tā būs viegla nauda, bet nemaz nevarat iedomāties, kas sagaidīs īstenībā.

Kvesta istaba Bunkurs - kad drošā paslēptuve kļūst par slazdu

Situācija, kas bunkurs, kurā vajadzētu patverties no ārpasaules draudiem, kļūst par slazu, jo tajā ievietots spridzeklis! 

Par kvestu: Dāvanas saņēmējs atrodas dziļi zem zemes bunkurā, kurā ir paslēpts spridzeklis. Viņiem ir dotas tikai 60 minūtes, lai izkļūtu uz virszemes. Nepieciešams pasteigties! Viņiem jātiek ārā pēc iespējas ātrāk.

 

davanu karte restorani riga

 

Stāsts par pazudušo profesoru - escape room par zinātnieku, kas pētījis paranormālo

Kvests Stāsts par pazudušo profesoru

Vai arī Jūs kādreiz pārņem sajūta, ka uz pasaules neesam vieni? Spēles tematika saistās ar pazuduša zinātnieka meklēšanu. Viņš visu mūžu ir ticējis, ka šajā pasaulē ir vairāk nekā mēs šobrīd atzīstam. Profesors savu mūža darbu ir veltījis paranormālu parādību, NLO, ārpasaules civilizāciju un smalko enerģiju izpētei. Taču kādu dienu viņš mīklaini pazūd. Jūsu uzdevums - atšķetināt noslēpumu un atrodast profesora zinātniskos darbus, kurus viņš atstājis mantojumā cilvēcei. Kvestu piedāvā Mysteria.

Bunkurs Volfenšteins - Latvijas lielākais ACTION QUEST īstā padomju laika bunkurā Siguldā

Atšķirībā no klasiskajiem kvestiem, bunkurā nāksies arī aizstāvēties, jo kvestā iekļauti arī lāzertaga elementi. Šī būs ar adrenalīnu piesātinātākā izlaušanās kādā jebkad baudīta! Kvests notiek bunkurā zem zemes, pustumsā, un tiek izmantoti arī daži biedējoši elementi. Kvestu piedāvā izklaides kompānija Poligon-1.

Kvestu var spēlēt arī bērni, bet ar viņiem kopā dosies spēles vadītājs. Vajadzētu pabrīdināt organizatorus, ja bērnam varētu būt bail no kādiem spēles elementiem.
 

Svētā grāla nolaupīšana - izlaušanās spēle vēstures mīļotājiem

svētā grāla nolaupīšana

Ja meklē ar vēsturi saistītas dāvanas, tad izlaušanās spēles, kuru tematika ir vēsturiska, būs lieliska dāvana. Ir vairāki kvesti, kuru laikā iespējams iejusties pagātnes noskaņās. Senākais laiks, kurā iespējams nokļūt ir Leoardo da Vinči laiks. Mysteria kvests “Svētā grāla nolaupīšana” ļaus izzināt zinātnieka iedvesmotā laikmeta mīklas. Šajā izlaušanās spēlē garantēta pilnīga iejušanās pārdomātā atmosfērā, būs jāatrod nomaskēti slēpņi, jāizzina sarežģīti mehānismi un jāatmin neparastas mīklas. Turklāt, šoreiz uzdevums ir ne tikai izkļūt no telpas, bet arī nolaupīt Svēto Grālu - to pašu, no kura, saskaņā ar kristiešu leģendām, Svētā vakarēdiena laikā Jēzus dzēra vīnu ar saviem mācekļiem.

Monas Lizas afēra - paaugstinātas grūtības jeb īstu zagļu cienīgs izaicinājums

Kvests Monas Lizas afēra ir izaicinājums, kas maksimāli pietuvināts reāliem laupīšanas apstākļiem. Dāvanas saņēmējam tiks piešķirta galvenā loma, veicot laupīšanu, kas pa spēkam vien pieredzējušiem zagļiem. Šī ir spēle pieredzējušiem vai ambicioziem spēlētājiem - kvests ir īpaši izaicinošs, ar paaugstinātas sarežģītības līmeni.  Kvestu piedāvā Escape Room.

Par kvestu: no Luvras uz banku laicīgai glabāšanai tiek atvesta Leonardo slavenā glezna. Tajā pašā laikā pieredzējušam zagļu grupējumam, kurā darbojas arī dāvanu kartes saņēmējs, tiek izteikts piedāvājums to nolaupīt.

Disko dejotājs - kvests 70-to gadu noskaņās

Kvests Disko dejotājs

Bez disko 70-tie gadi nebija iedomājami. Komandai stundas laikā jāatrod veids, kā atkal ieslēgt Disko bāru un visas tā iekārtas. Šī būs neaizmirstama dāvana tiem, kam kaut ko izsaka tādas mūzikas grupas kā Bee Gees, The Tramps, vai arī ir zināma tāda lieta kā Juke Box.

Šis varētu būt viens no pozitīvākajiem kvestu piedāvājumiem Latvijā. Piedzīvojumu nodrošina Lock Action.

Senā kapteiņa kajīte - jūrnieku dārgumu kārotājiem

Vai dārgumi, ko apvijušas jūrnieku leģendas, vienmēr ir likušies neaizsniedzami? Šī ir iespēja to mainīt.

Leģenda vēsta, ka Vecais kapteinis ir atstājis daudz dārgumu. Dāvanas saņēmējiem nāksies atklāt Senā burinieka noslēpumus un tikt līdz bagātību slēpnim. Spēles svarīgs apstāklis ir, ka arī pirāti vēlas iegūt šīs bagātības, tāpēc ir jāpaspēj mīklas atrisināt noteuktajā laikā. Kvestu piedāvā Escape Room.

Loterijas laupīšana - Kriminālās ekselences fonda noskaņas

Kvests Loterijas laupīšana

Kriminālie ģēniji sarosās - ir daudz iespēju, kur pārbaudīt prāta asumu! Izaicinājums ir nopietns - vai spēsiet aplaupīt rūpīgi apsargātu loteriju?

L'Escape roomsizlaušanās spēlē "Loterijas laupīšana" notiek liela loterija, kuras galvenā balva ir 1 miljons eiro. Protams, Jums ir vēlme iegūt visu laimestu sev. Tomēr loterijas organizētāji šo naudu tā pat vien neatdos - jāveic viltīga aplaupīšana naktī. Izaicinājumu netrūks!

Ieroču barons - kvests kā saldais ēdiens mafijas cienītājiem

Kvests - Ieroču barons

Iespēja iejusties ieroču barona labāko rokaspuišu ādā. Barona un teroristu darījums neizdevās, tomēr Ieroču Barons jau paredzēja šādu situāciju un ir sagatavojis atkāpšanās ceļu.

Vai Tu spēj domāt kā īsts kriminālās ekselence ģēnijs? Tas, vai komanda spēs atrast visus Barona rokaspuišiem izliktos pavedienus, būs īsts izaicinājums kriminālā prāta izprašanai. Kvestu piedāvā LockAction.

Paranormālā parādība - izķļūt no šausmu mājas

Kvests Paranormālā parādība

Šis stāsts ir par senu māju, kuras pagātni nu vietējie stāsta kā šausmu stāstu. Tajā reiz dzīvojusi kāda ģimene, no kuras kādu dienu pazudusi meita. Pēc tam arī pārējie ģimenes locekļi bailēs pametuši māju. Neviens no jaunajiem iemītniekiem nav spējis mājā ilgi uzturēties, un vairāki no iemītniekiem arī pazuduši. Tomēr tieši šoreiz dāvanas saņēmēju pārsteidz lietusgāzes un pērkons. Vienīgā vieta, kur patverties, ir pamestā māja, no kuras izkļūt nav nemaz tik viegli! Kvesta istaba no Amnesia.

Slepenā istaba - atgūstiet medaljonu, kurā ieslodzīts dēmons

Kvests Slepenā istaba

Tiem, kas tic burvjiem un burvestībām, patiks NoEscape kvests "Slepenā istaba". Katrā leģendā ir sava taisnība, tāpat arī šajā. Daudzu gadsimtu garumā ordenis glabājis noslēpumu par tumšo dēmonu, kurš tika noķerts un ieslodzīts burvju medaljonā. Šobrīd medaljonu nolaupījuši tumšie spēki, kuri vēlas izlaist dēmonu brīvībā. Ir jādodas medaljona meklējumos uz vienu no mistiskajām vietām - dzīvo istabu. Kurš glābs pasauli no iznīcības?

Noslēpumu māja - izkļūt no mājas, ko apsēdis pats nelabais

Kvests Noslēpumu māja ir iespēja pārbaudīt savus spēkus, meklējot izeju no apsēstas mājas, kurā mīt patiess ļaunums. Kaimiņi met tai līkumu un prāto, ka māja ir nolādēta, un šeit ir apmeties pats Ļaunums. Neviens tā arī nezina, kur pazuda ģimene, kas tur dzīvoja. No mājas izkļūt nespēja pat tie, kas neticēja pārdabisku spēku esamībai un solīja atbrīvot to no lāsta. Spēli piedāvā Escape Room.

 

 

Kvesti bērniem un visai ģimenei

Izlaušanās spēles ir lielisks atpūtas veids ģimenēm, kas vēlas pavadīt laiku kopā. Šī varētu būt laba aktivitāte bērnu ballītēm, lai sagādātu labākos svētkus! 

ILŪZIJA - izlaušanās spēle, kurā jāizkļūst no sapņa

Kvests Ilūzija

Spēlētājiem būs iespēja atrasties sapnī, kurā gaida daudz neparastu lietu un interesantu pavērsienu. Izbaudīt sapņu zemi ir ļoti aizraujoši, bet lai nepaliktu tajā līdz mūža galam, komandai būs jātiek no sapņa ārā, pirms noskan modinātājs!

Kvestu piedāvā Mysteria.

 

Arkādes spēles - jautras sacensības savā starpā

Arkādes spēles - jauns kvesta formāts, kurā dalībnieki tiek sadalīti divās komandās, kuras sacenšas savā starpā. Spēlē katrai komandai ir savs spēļu laukums.

Kvests būs lieliska dāvana pusaudžiem un ģimenei, kā arī pieaugušajiem, kam patīk spēles un sacensību gars. Interesanti būs gan divatā, gan četru cilvēku kompānijā. Spēli var spēlēt arī kuplākā pulkā - līdz pat astoņiem cilvēkiem, bet tad jāiegādājas dāvanu karte lielākā vērtībā. Spēli piedāvā Escape Room.

 

Visi kvesti vienā kartē

Esam visus FromMe.lv dāvanu katalogā pieejamos kvestu piedāvājumus izvietojuši kartē. Vairāki no kvestiem atrodas vienā adresē, tāpēc, lai atrastu konkrētā kvesta atrašanos, atveriet papildus izvēlni kreisajā pusē un izvēlieties konkrētā kvesta nosaukumu. Tad varēsiet konkrēto adresi atvērt Google Maps lietotnē vai mājas lapā

 

 

Kvests – varena izklaide, kas piemērota ikvienam

 

Kvesti jeb dēvēti arī par izlaušanās istabām, ir strauji iemantojuši popularitāti visā pasaulē. Latvija nav izņēmums, jo arī pie mums ir daudz dažādas kvestu iespējas, kā jau redzējām raksta sākuma daļā. Un ne velti tā, jo kvesti sniedz aizraujošu izklaidi, kas ir daudzveidīga gan savā piedāvājumā, gan atbilstībā dažādām cilvēku grupām.

 

Par to, kāpēc kvesti ir viens no mūsu iecienītākajiem izklaides veidiem, lasiet raksta turpinājumā.  

 

Jautra izklaide dažāda vecuma cilvēkiem

Neatkarīgi no tā, vai esat kopā ar kolēģiem komandas saliedēšanās pasācienā, kopā ar draugiem gatavi izbaudīt nedēļas nogali vai arī meklējat foršu ģimenes piedzīvojumu, kvesti ir piemēroti visām iepriekš minētajām situācijām.

 

Tas arī ir vislielākais kvestu bonuss – iespēja pielāgoties visiem. Šeit būs interesanti gan lieliem, gan maziem. Tas pats attiecas arī uz komandām – kvestus var izmantot kā saliedēšanās pasākumus vai arī draudzības nostiprināšanu. 

 

Kvestu daudzveidīgās tēmatikas un sarežģītības līmeņi parūpējas par to, ka ikviens neatkarīgi no vecuma vai izcelsmes atradīs izaicinājumu, ko labprāt pārvarēt.

 

Komandas gara veicināšana

Kvesti jeb izlaušanās istabas būtībā ir komandas darbs, ko steidzina pulkstenis. Tā kā kvesta atrisināšanai ir sniegta viena stunda, tad var rasties arī spiediens laika ziņā ātri visam tikt cauri. Tur arī noder efektīvs un produktīvs komandas darbs.

 

Ja tā padomā, tad vienas stundas laikā kolēģi var uzzināt vairāk par viens otra stiprajām pusēm, komunikācijas prasmēm un problēmu risināšanas taktiku nekā nedēļām ilgi strādājot kopā birojā. Turklāt runa ir ne tikai par pavedienu meklēšanu, bet arī par individuālo talantu saskaņošanu kopīgam mērķim. Tikai darbs kopā palīdzēs tikt ārā no istabas!

 

Kognitīvo spēju uzlabošana

Kvesta piedzīvojumi draugiem un ģimenēm nav tikai aizraušanās ar tikšķošo taimeri vai prieks atšifrēt kārtējo kodu vai mīklu. Kvesti ir lieliska izklaide, kas ne tikai sniedz jautru piedzīvojumu, bet arī palīdz asināt prātu.

 

Kvesti veicina kritisko domāšanu, novērošanas spējas un loģiskās domāšanas prasmes. Katra atrisināta mīkla ir apliecinājums smadzeņu spējai pielāgoties jaunai situācijai un iemācīties kaut ko jaunu.

 

Izklaide apvienojumā ar izglītojošu informāciju

Ticiet vai nē, bet izlaušanās istabas var būt arī ļoti izglītojošas. Daudzas istabas ir tematiski saistītas ar vēsturiskiem notikumiem, zinātniskiem jēdzieniem vai literāriem stāstiem. Dalībnieki var iedziļināties senās Ēģiptes pasaulē, atrisināt noslēpumu, izmantojot fizikas principus, vai iziet cauri klasiska romāna iedvesmotam sižetam. 

 

Un skaidrs, ka šajā procesā viņi, pat var teikt, ka netīšām, apgūst zināšanas, padarot mācīšanās procesu ne tikai pasīvu, bet interesantu un atmiņā paliekošu.

 
 

 

Izaicini sevi un draugus piedzīvot vairāk, pārbaudi komandas atjautību un spēju sadarboties! Meklē šos izaicinājumus FromMe.lv dāvanu karšu centra sadaļā Kvesti un izlaušanās spēles.


Dāvanu kartes
 

 

Dāvanu idejas un padomi

Kā svinēt un ko darīt dzimšanas dienā – tradīcijas Latvijā un pasaulē

Dzimšanas diena ir svētki, kas tiek saistīti ar dzīves svinībām. Mēs svinam to, ka ir ...

Lasīt tālāk

Dāvanu karšu etiķete – padomi dāvanu kartes iegādē un pasniegšanā

Šajā rakstā apskatīsim, kas ir galvenie dāvanu karšu etiķetes rādītāji, kā arī ...

Lasīt tālāk

Kādas ir populārākās dāvanas Ziemassvētkos?

Šobrīd modē ir dažādu piedzīvojumu un sajūtu dāvināšana. Tas nozīmē, ja šogad esi ...

Lasīt tālāk

Lai nodrošinātu vislabāko fromme.lv lietošanas pieredzi, šajā tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Uzzināt vairāk.

Sapratu