Ko dāvināt, un ko nedāvināt kolēģim svētkos

25.09.2020
 

Šajā rakstā apkopoti ieteikumi, ko uzdāvināt kolēģiem dažādās sveikšanas un apbalvošanas situācijās. Dāvanu idejas apkopotas domājot par to, kādu vēstījumu dāvinātājs vēlas nodot dāvanas saņēmējam. Uzskatām, ka dāvanas pasniegšanas veids un stāsts ir tikpat svarīgs kā pati dāvana.

 

Lai atrastu vislabāko dāvanu kolēģim, bet izvairītos no neērtām situācijām, esam apkopojuši arī ieteikumus, ko nevajadzētu dāvināt. Ja meklē konkrētas dāvanas, tās atradīsi FromMe dāvanu kataloga sadaļā Dāvana kolēģim.

 

Raksta saturs

Ieteikumi, kā izvēlēties dāvanu kolēģim:

 

Konkrēto dāvanu idejas sagrupētas:

 

Kādam gadījumam meklē dāvanas kolēģiem 

Visbiežāk dāvanas tiek meklētas, lai sveiktu kolēģi dzimšanas dienā. Ir uzņēmumi, kas reizi gadā Ziemassvētkos sveic savus darbiniekus. Itin bieži tiek pasniegta dāvana kolēģim aizejot no darba - kā atvadu dāvana vai kā pateicība par labi padarītu darbu.

 

Situācijas ir dažādas, bet svarīgākais ir, ko tieši kolēģi vai vadītājs vēlas ar dāvanu pasniegt - kādas īpašas emocijas vai kaut ko praktisku un noderīgu? Zemāk īsi esam aprakstījuši kādas dāvanas būtu piemērotas dažādos sveikšanas gadījumos.

 

Dzimšanas dienas dāvana kolēģim

Dzimšanas diena ir individuāli svētki, kas katram ir īpaši. Kāds to izceļ vairāk un organizē ballītes, bet citi ar savu dzimšanas dienu īpaši nereklamē. Bet tas nenozīmē, ka šī diena viņiem nav īpaša. Katrs savā dzimšanas dienā gaida kādu dāvanu, un jo personiskāka tā ir, jo labāk. Jo labāk pazīstam kolēģi, jo personiskāku dāvanu varam uzdāvināt. Bet skaidrs, ka ne vienmēr ir laiks un iespēja meklēt kaut ko oriģinālu un ļoti personisku, tāpēc var būt arī kāda universāla dāvana, bet personiski iesaiņota un pasniegta.

 

Ja neesat droši par kolēģa vēlmēm un gaumi, tad droša izvēle būs lietišķas dāvanas. Šāda izvēle būs piemērota, ja visiem kolēģiem vēlaties dāvināt vienādas dāvanas. Atcerieties, ka FromMe dāvanu kartes ir personalizējamas, tāpēc arī lietišķas dāvanas var pasniegt personiski un oriģināli.

 

Ja kolēģi pazīstiet mazliet vairāk, tad lieliska dāvana būs prakstiska dāvana hobijam - dāvanu karte, kas ļaus iegādāties preces viņa hobijam. Kolēģim noteikti ir garš vēlmju saraksts šajā sakarā.

 

Ja kolēģi pazīstiet labi, un vēlaties uzdāvināt dāvanu ar īpašu vēlējumu, tad varat izvēlēties kādu dāvanu, kas dos iespēju izbaudīt kādu piedzīvojumu vai iemācīties ko jaunu.

 

Vārda dienas dāvana kolēģim

Vārda dienas ir svētki, ko simboliski atzīmē arī darba kolektīvos. Šie vairāk ir svētki, kuros ir iemesls kādu sirsnīgi apsveikt, nevis dāvināt lielas dāvanas. Tā ir lieliska iespēja atstāt labu iespaidu ar kādu jauku un simbolisku dāvanu.

 

FromMe piedāvātās dāvanu kartes ir piemērota dāvana vārda dienā, tās var izvēlēties praktiski jebkurā vēlamajā summā, piemēram, Brain Games veikala dāvanu karti var izvēlēties vērtībā no 5 EUR līdz 200 EUR. Piedāvājuma klāsts ir ļoti plašs - aptuveni 300 sadarbības partneru dāvanu kartes vienuviet.

 

Vairāk idejas vārda dienas dāvanai varat lasīt rakstā Vārda dienas dāvanu idejas vai FromMe dāvanu kataloga sadaļā Dāvanas vārda dienā.

 

Pateicības dāvana kolēģim vai darbiniekam

Pateicībā par labi paveiktu darbu vai veiksmīgi realizētu projektu, piemērotākā dāvana būs no sadaļas Atpūta pēc labi padarīta darba vai kāda laba restorāna dāvanu karte, kas mudinās kopā ar sev tuvākajiem cilvēkiem nosvinēt sasniegtu un labi atpūsties.

 

Kā pateicības dāvana labi noderēs arī lietišķās dāvanas, kas būs kā bonus nenaudas formātā.

 

Konkrētu dāvanu ieteikumus, ar kurām kādam pateikties dažādās dzīves situācijās varat lasīt rakstā 10 dāvanu idejas, ar kurām pateikt paldies.

 

fromme šokolādes kartiņa

 

Dāvanas kolēģiem Ziemassvētkos

Ar Ziemassvētku dāvanām kolēģiem un darbiniekiem parasti gribam pateikt paldies par paveikto un novēlēt priecīgus spēkus. Tādā veidā radīt prieku, lai ar smaidu sejā iesāktu un arī tālāk aizvadītu nākošo gadu.

 

Lai to sasniegtu vislabākās dāvanas būs laba atpūta pozitīvās enerģijas uzņemšanai, kā arī lietišķas un  prakstiskas dāvanu kartes, lai radītu prieku sev vai sev tuvajiem.

 

Plašāks apskats par dāvanām darbiniekiem Ziemassvētkos atrodams rakstā Ko dāvināt darbiniekiem Ziemassvētkos.

Interesanta ideja, kā organizēt Ziemassvētku dāvanas darbiniekiem ir Laimes aka ar sajūtu dāvanām. Tas ir veids, kā uzņēmuma Ziemassvētku pasākumu un dāvanu pasniegšanu padarīt aizraujošāku.

 

Dāvana kolēģim aizejot no darba

Kolēģa došanās prom no darba parasti saistīta ar karjeras izaugsmi vai kādām citām pārmaiņām viņa dzīvē. Dāvanu būtu labi sasaistīt ar kādu īpašu vēlējumu šajā svarīgajā dzīves posmā.

 

Ja kolēģim ir karjeras izaugsme, tad var uzdāvināt lietišķu dāvanu karti pulksteņu vai rotas lietu veikalā, lai kolēģis var jauno pieredzi uzsākt ar kādiem jauniem aksesuāriem.

 

Jaunam sākumam piemērota dāvana būs kāds īpašs piedāvājums apgūt ko jaunu. Tā teikt: "Katra lieta, ko no jauna iemācies, paver kādas jaunas durvis!"

 

Pārmaiņām dzīvē nepieciešams rast iedvesmas avotus, kas palīdzētu pārmaiņas vērst pēc iesējas pozitīvā virzienā. To novēlot varat uzdāvināt aktīvu atpūtu ar piedzīvojumu garšu.

 

Ja vēlaties kolēģim novēlēt kārtīgi atpūsties pirms jaunā dzīves posma, tad dāvanu sasaistiet ar šo vērtību.

 

Ja nav īsā reize aizrauties ar izklaides dāvanām un smalkām lietiņām, tad piemērotākā dāvana būs universālā FromMe karte, kas ļaus kolēģim to izmantot tieši tam, kas viņam sājā dzīves posmā visvairāk vajadzīgs.

 

Lai dāvanu padarītu sirsnīgāku, iesakām to pasniegt kartītē ar šokolādi. Jūsu kolēģis to noteikti novērtēs!

 
 

 

Dāvanas, ko labāk kolēģim nedāvināt

Dāvana kolēģim Gorilla

 

Katrs darba kolektīvs ir atšķirīgs un arī attiecības starp darba kolēģiem ir atšķirīgas. Neskatoties uz to, ka ar kolēģiem kopā tiek pavadīta būtiska daļa no ikdienas, tie tomēr nav labākie draugi vai ģimene.

 

Divdomīgās dāvanas labāk dāvini draugiem

Ar mērķi uzdāvināt oriģinālu un neikdienišķu dāvanu var atrast interesantas dāvanu idejas, taču vienmēr atceries, ka visi nav tādi kā tu. Dāvanas ar melno humoru, reliģiozu, etnisku vai rasistisku pieskaņu labāk dāvini draugiem, kuru humora izjūtu un dzīves vērtības pārzini.

 

Pārlieku sirsnīgās dāvanas dāvini ģimenei

Ļoti bieži galvenie dāvanu meklētāji darba kolektīvos ir vissirsnīgākie un draudzīgākie cilvēki. Viņiem dāvanu meklēšana labi padodas un tiešām patīk. Taču ir jāatceras, ka ne visiem patīk dāvanas, kas ir pārlieku sirsnīgas. Īpaši tiem, kas ietur distanci starp savu privāto dzīvi un darba attiecībām. 

 

Dāvanas, kas var būt aizskarošas

Ir dāvanas, ko kāds var dāvināt ar vislabāko gribu un vistīrāko pārliecību. Šķiet, ka šī būs dāvana, kas palīdzēs cilvēkam uzlabot viņa dzīvi un ikdienu. Taču realitātē dāvanas saņēmējs uztvers to kā aizvainojumu. Tāpēc rūpīgi pārdomā izvēlēto dāvanu un izskaidro pasniegšanas mērķi.

 

Specifiskās dāvanas dāvini tiem, kurus pazīsti labi

Ja zini, kas kolēģim konkrētajā dzīves posmā ir vajadzīgs, tas varētu būt labs virziens noderīgas dāvanas izvēlei. Piemēram, zini personas hobiju vai to, ka viņš šobrīd iekārto jaunu dzīves vietu. Tad vislabākā dāvana būs nevis kas specifisks, bet dāvanu karte konkrētā veikalā. Tad kolēģis pats sev izvēlēsies nepieciešamo un dāvana vienmēr būs izdevusies!

 

Bezpersoniskas dāvanas

Attiecības starp kolēģiem ir ļoti svarīgas ikdienas darba komunikācijā. Izvēloties dāvanu, jābūt piesardzīgiem un uzmanīgiem attiecībā uz to, lai kolēģim nepaliek sajūta, ka dāvana ir atpirkšanās. Atpirkšanās sajūta bieži notiek, ja visiem kolēģiem dāvina vienādas dāvanas, piemēram, standartizētas dāvanu kartes. Jāatceras, ka arī dāvanu karti var uzdāvināt personiski un interesanti, kas būtiski maina dāvanas saņemšanas emocijas.

 

 

Ko dāvināt kolēģim

Dāvanu idejas, ko uzdāvināt kolēģiem esam apkopojuši pa dāvanas vēstījumiem - sajūtu kopumu, ko dāvinātājs grib sniegt dāvanas saņēmējam un kā dāvanas saņēmējs šo dāvanu novērtēs un izmantos.

 

Dāvanas esam izvēlējušies cenu diapazonā no 20 EUR līdz 70 EUR, kas pēc mūsu veiktā pētījuma rezultātiem ir dzimšanas dienas dāvana 90% no aptaujātajiem 180 uzņēmumiem. Vairāk par pētījumu rezultātiem lasi rakstā Kolēģu sveikšanas tradīcijas Latvijā.

 

Dāvanu idejas apkopotas šādās grupās:

 

Dāvanu karte restorānā

 

 

Lietišķas dāvanas

Visbiežāk kolēģiem izvēlas dāvināt lietišķas dāvanas, kas ir ierasts pateicības žests biznesa attiecībās. Tās ir attiecības, kurās nav preciīzi zināma dāvanas saņēmēja gaume, hobiji un citas personiskas lietas. Lietišķas dāvanas ir sabiedrībā ierastas universālas dāvanas, ar kurām grūti nošaut greizi. Tās varētu būt ziedi, saldumi, alkohols, dāvanu kartes vai korporatīvie suvenīri. Standartā šāda dāvana nepārsteigs, bet tiks novērtēta kā labas gribas žests vai tiks novērtēta dāvanas naudiskā vērtība.

 

Ja ir vēlme uzdāvināt dāvanu, kas ir vērtīgāka par laba vīna vai konjaka pudeles cenu (aptuveni 20 - 30 EUR), tad labāk skatīties dāvanu karšu virzienā. Dāvanu karte ir dāvana ar izvēles iespēju, tāpēc tās saņēmējs to varēs izmantot atbilstoši savām vēlmēm. Tā var nebūt tikai universāla dāvanu karte, bet arī dāvanu karte kādā respektablā veikalā vai atpūtas vietā.

 

Lietišķas dāvanu kartes, ko uzdāvināt kolēģim:

 

 

Praktiskas dāvanas kolēģim

Dāvana hobijam

 

Darba kolēģu vidū praktiskas un noderīgas dāvanas varētu tikt augstu novērtētas. Dāvanu karte specifiskā veikalā ir praktiska un noderīga dāvana. Dāvanu karte ir laba dāvana, ja zināt kolēģa hobiju, bet neviens no jums nav eksperts tajā. Dāvanu kartes saņēmējam dod iespēju izvēlēties tieši to, ko viņš vēlas, un to, kas viņam ir nepieciešams. Ja dāvanu kartei pievieno personisku sveicienu, tad tiek nodrošināta arī individuālā pieeja. Tiek izrādītas rūpes par to, lai dāvana kolēģim patiktu.

Sarakstā vairākas praktiskas dāvanu kartes, kas varētu būt laba dāvana:

 

 

Atpūta pēc labi padarīta darba

Wellness Oasis

 

Kolēģa sveikšana ir kā novērtējums par to, ko viņš dara un cik labi paveic savu darbu. Uzdāvināt atpūtu ir kā novērtēt viņa ieguldījumu un novēlēt labi atpūsties. Šāda dāvana uzsver arī to, cik svarīgi ir saglabāt privātās dzīves un darba sabalansētību (Work–life balance). Piemēram, dāvanu karte Restorāni Rīgā ir lietišķa un sirsnīga dāvana, kas sniedz atpūtu. Kolēģis varēs pats izvēlēties starp 10 dažādiem restorāniem, kurā baudīt gardu maltīti. Patīkams mirklis atpūtas var būt arī restorānā!

Atpūtas piedāvājumi, kas ļaus izbaudīt mirkli relaksējošas atpūtas un uzkrāt spēkus jauniem sasniegumiem:

 

Citus atpūtas piedāvājumus atradīsiet FromMe dābanu izlasē Relaksējošas dāvanas.

 

dāvanu karterestorāni rīgā

 

 

Izvēdināt galvu ar kādu piedzīvojumu

 

Ikdienas darba rutīnā nereti uzkrājas nogurums, kas visas dienas iekrāso līdzīgos toņos. Šādos gadījumos iesakām sveikšanu izmantot tā, lai uzdāvinātu ko iedvesmojošu un aizraujošu. Tas ir veids kā iegūt enerģijas lādiņu, kas atbrīvo no ikdienas spriedzes ir izbaudīt kādu piedzīvojumu.

Sarakstā uzskaitīti piedzīvojumi sākot no mazliet ekstrēmākiem un beidzot ar rāmākiem, bet tie visi paliks labā atmiņā:

 

Vairāk dāvanas ar piedzīvojumu garšu atradīsiet FromMe dāvanu kataloga sadaļā Aizraujoši piedzīvojumi.

 

 

Iespēja izbaudīt vai iemācīties ko jaunu

 

Darba kolēģi ir tie, kas viens otru atbalsta, iedrošina un motivē. Tiem, kam profesionālā karjera nozīmē daudz, novērtēs dāvanu, kas paver jaunas iespējas. Dāvini dāvanas, kas atver durvis uz ko jaunu un ļauj domāt plašāk. Šādas dāvanas ir piemērotas arī tiem, kam patīk izcelties ar sasniegumiem vai piedzīvojumiem.

Dāvanas, kas ļauj izbaudīt un iemācīties ko jaunu vai piespiež izkāpt no komforta zonas:

FromMe karte – personiska un vienlaikus lietišķa dāvana

fromme karte

FromMe dāvanu karte ir Latvijas tirgū unikāla dāvanu karte, ko var izmantot pie 40 populārākajiem FromMe partneriem visā Latvijā. To klāstā ir zināmi veikali, restorāni, atpūtas un veselības iestādes. Dāvanu kartes saņēmējs pats var izvēlēties, kā to izmantot - atpūsties, nopirkt ko praktisku vai izmēģināt ko jaunu (uzņēmumu saraksts zemāk). FromMe dāvanu karte ir dāvana, kas noteikti tiks izmantota un iepriecinās.

 

Iemesli, kāpēc FromMe karte ir unikāla:

  • Plašākais izmantošanas iespēju klāsts visā Latvijā.
  • Personalizējama ar sveiciena tekstu.
  • Ātrā un ērta iegāde internetā.

 

FromMe komanda rūpējas par to, lai dāvanu karte nebūtu tikai papīrīts, ko var samainīt pret kādu preci vai pakalpojumu. Esam sagatavojuši dažādus veidus, lai dāvanu karte tiktu saņemta ar prieku vai pat pārsteigumu. Vairāk par šo varat uzzināt lasot rakstā Kā personalizēt dāvanu karti vai sazināties ar mums rakstot uz [email protected]. 2019.gada Ziemassvētkiem mums ir sagatavots īpašs dāvanu karšu pasniegšanas veids.

 

Uzņēmumi, kur izmantot FromMe karti

FromMe TOP partneri

 

Pētījumā par kolēģu apsveikšanas tradīcijām esam apkopojuši galvenos izaicinājumus, ar kuriem saskaras dāvanu meklētāji. 26% gadījumu kā galvenais izaicinājums tiek minēts tas, ka nezin ko dāvināt, jo gana labi nepazīst kolēģi. Šajā gadījumā der vienošanās, ka visiem kolēģiem tiek dāvinātas vienādas dāvanas. Šis ir piemērots gadījums, kad kolēģiem tiek dāvināta universālo FromMe dāvanu karte.

Idejas un ieteikumus, kā izvēlēties konkrētu piedāvājumu, ja nezināt, kas kolēģim patīk, atradīsiet mūsu rakstā Dāvanas kolēģiem - kā atrast labāko?

 

Sekojiet mums Linkedin un Facebook, un uzzināsiet jaunākās aktualitātes un tendences par kolēģu sveikšanu.

 

Zemāk esam pievienojuši vairākas saites uz dāvanu izlasēm, kurās atradīsi daudz citas dāvanu idejas, kas varētu būt noderīgas meklējot dāvanu idejas kolēģiem. 

 

 

 

Lai nodrošinātu vislabāko fromme.lv lietošanas pieredzi, šajā tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Uzzināt vairāk.

Sapratu